Last-minute voordeel! II 9 Zuiderburen pt MüSKAl VERVOER HERKANSING Een nieuwe vertrekhal, betere voorzieningen, populaire bestemmingen. Meer mensen weten de internationale luchthaven Oostende-Brugge te vinden. boek als een succesnummer. Zo stond hij aan de basis van de groei van de luchthaven Charleroi en in 2009 riepen luchtvaartjournalisten hem uit tot 'man of the year'. Aan hem de taak om van de twee zielto gende vliegvelden winstgevende bedrijven te maken. „Na veertig jaar overheid zat alles zo'n beetje vastgeroest", schetst hij zijn eerste kennismaking met de luchthaven Oostende. „Als je 's ochtends de hal binnenkwam was het kil en koud, er was niemand en als je wat zei galmde het drie minuten na. Nu komt er beweging in." Die 'beweging' vindt plaats op een aantal gebieden. De bereik baarheid is verbeterd: De Lijn rijdt ieder kwartier tussen het station van Oostende en de luchthaven. Het gebouw - dat voor 2014 na drukkelijk overeenkomsten ver toonde met betonnen depressies in het voormalige Oostblok - wordt stapje voor stapje getransformeerd tot een terminal van de 2tste eeuw. De vertrekhal is opgefrist en de controlepoortjes zijn uitgebreid naar drie lanes met een gezamen lijke capaciteit van bijna duizend passagiers per uur. Erasmus Cate ring uit Rotterdam werd ingevlo gen om de ruimte verder passa giersvriendelijk te maken. Dat re sulteerde onder meer in de realisa- 610RIA EN EMIUO ESUWN STOPT! DEFINITIEF 5 AUGUSTUS Er was een tijd dat de En gelsen de luchthaven van Oostende nog wis ten te vinden. We schrijven de jaren zestig. Vanuit Southend vlogen ze er naar toe om ter plaatse over te stappen op de bus naar Spanje. De luchtha ven beleefde zijn gouden jaren, ook op vrachtgebied. De pannen wer den letterlijk van het dak gevlogen door enorme toestellen van Russi sche makelij, de Antonovs en de II- joesjins. Iedere morgen ging een speciaal luchthaventeam op pad om de schade in de omliggende dorpen op te nemen. De Sovjetreu zen lieten ondertussen een spoor van zwarte rook achter zich, zodat ze na vertrek met het blote oog te volgen waren tot aan Dover. Toen eenmaal de zorg voor het milieu een thema werd, maakte Europa korte metten met die vliegende mammoettankers. Het betekende Navertigjaar overheid zat alles zo'n beetje vastgeroest meteen het einde van de gouden jaren voor de luchthaven Oostende: aan de hand van de Vlaamse over heid gleed het vliegveld af naar een marginaal bestaan in de luchtvaart wereld. „Het was hier Wladiwostok", zegt Marcel Buelens, directeur van de exploitatiemaatschappij die sinds medio 2014 zowel het vlieg veld van Antwerpen als dat van Oostende uitbaat. Buelens staat te tie van Hall B, waar volwassenen een kop koffie kunnen drinken ter wijl de kinderen zich uitleven in de kids corner. En er is sinds kort een fatsoenlijk restaurant. Buelens: „Daarvoor was het een bak koffie en een chocoladereep uit de auto maat. Als je geluk had, was die niet over de datum." Bestemmingen Maar de belangrijkste beweging zit 'm in de uitbreiding van het aantal bestemmingen. Deze zomer zijn dat er 26. De bulk daarvan komt voor rekening van TUI, dat vanaf Oostende vliegt op populaire plek ken als Tenerife, Ibiza, Mallorca, Kos, Corfu en Antalya. De relatie tussen de touroperator en de lucht haven schoot wortel na de aansla gen op Zaventem, maart 2016. TUI stalde er tijdelijk zijn hele vloot. Marcel Buelens: „Wij, en dan be- doel ik ook de luchthavens van Antwerpen, Charleroi en Luik, hebben gedurende die vijf weken dat Zaventem gesloten was samen de luchtvaartindustrie in België in leven gehouden. Ik wacht overi gens nog steeds op een 'dank u' van Brussels Airport." Nee, zo groot als Charleroi of Eindhoven (respectievelijk 7,7 en 5,7 miljoen passagiers in 2017) zal Oos tende niet worden. Maar het aantal passagiers zit in de lift. Waren dat er in 2015 nog 276.000, dit jaar zal het aantal de 400.000 passeren. Buelens gokt uiteindelijk op een miljoen en wil ook op vrachtgebied verder aan de weg timmeren. Heb jij nog geen plannen deze week? Boek dan nu met last-minute voordeel voor de meest swingende show van dit moment! Get ready to party en boek nu! Kijk voor het last-minute aanbod op pzc.nl/oyf Bestel tickets op pzc.nl/oyf Profiteer nu van: last-minute voordeel* dinsdag 29 mei 2018 In de rubriek Zuiderburen werpen we wekelijks een blik over de Belgische grens. Deze week: de internationale luchthaven Oostende-Brugge. Hll IKSPIttKNW yjüfrcïtHM •0 Luchthaven Oostende in de lift Peter van den Assem - Marcel Buelens, directeur TUI vliegt op tal van vakantie bestemmingen. FOTO'S PETER NICOLAI Marcel Buelens zorgde ook voor een plek om koffie te drinken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41