krantenbezorgen.nl 6 Verlies loopt op door storingen handcomputers Te hoog huurcontract gaat de prullenbak in start premie De handcomputers worden door parkeerwachters gebruikt om ken tekens van auto's te scannen, foto's te maken en boetes, waarschuwin gen en processen verbaal te schrij ven. Ze vallen echter vaak uit door storing en daardoor kunnen bekeu ringen aan foutparkeerders niet worden afgerond. Ook laden de batterijen niet goed op, waardoor de parkeercontroleurs ze soms tus sentijds moeten opladen om hun werk te kunnen doen. De apparaten zouden in 2019 toch al worden vervangen, maar het col lege van B en W wil zo lang niet meer wachten. „Het is op dit mo ment niet mogelijk om nog langer met de huidige apparatuur door te werken, zonder dat dit steeds groter wordende consequenties heeft voor de parkeercontrole en daar mee ook voor de inkomsten", stelt het college in een voorstel aan de Het probleem is vorig jaar ontstaan door vernieuwing van de iet gemeenteraad. De aanschaf van nieuwe handcomputers kost de ge meente 20.000 euro. Maar dat is veel goedkoper dan nog een jaar doorwerken met de haperende ma chientjes. De gemeente mist daar door naar schatting 2750 euro per week. De problemen bestaan al lan ger, waardoor het verlies flink op loopt. Zeker met de zomer - en dus veel toeristen - in aantocht moeten snel goed werkende computers worden gekocht vinden B en W. Maar niet alleen het verlies aan inkomsten is een reden om de ver vanging snel uit te voeren. B en W wijzen er ook op dat de problemen voor veel frustraties zorgen bij de parkeerwachters. De raadscommissie ruimte sprak er gisteravond over. De LPM zei zich niet aan de indruk te kunnen onttrekken dat de problemen al langer bestaan en vroeg wethouder Chris Simons van verkeer om op heldering. Simons erkende dat het geen nieuw probleem is. „Het is vo rig jaar ontstaan door vernieuwing van de iet." Omdat Middelburg financieel onder toezicht staat van de provin cie, en Gedeputeerde Staten de be groting hebben afgewezen, moet de gemeente wel eerst toestemming vragen aan GS om nieuwe hand computers te mogen kopen. Daar staat tegenover dat de uitgave vol gend jaar toch zou plaatsvinden, omdat ze afgeschreven zijn. Si mons: „Vervanging was gepland." Verdienste ca. 240,- per 4 weken, afhankelijk van wijkgrootte Startpremie 200,- Gratis de krant lezen 's Ochtends 1 tot 1,5 uur de krant bezorgen Minimumleeftijd 15 jaar Meer informatie? Mail naar: krantenbezorger@hotmail.com De kern van de al jaren slepende rechtszaak is dat Danny en Sa- brina de Boer in 2015 overeen komsten tekenden op basis van te gunstige verwachtingen. De eigenaar hield het paar te hoge omzetcijfers voor en was daarvan op de hoogte. Vanwege de onrealistisch hoge huur kreeg het stel de zaak niet aan de praat, liep een huurschuld op en moest uiteindelijk in maart vorig jaar de zaak verlaten. Sinds dien lopen er rechtszaken. Op 2 mei oordeelde de rechtbank dat alle in 2015 getekende overeen komsten vernietigd zijn, dat in vesteringen terugbetaald moe ten worden en dat een schade vergoeding aan de orde is. Hoe wel het vonnis meteen uitvoer baar is, heeft tot op heden Danny de Boer nog geen cent terug ge zien. Voor een schadevergoeding moet er volgens Nicole Planthof, advocaat van Danny en Sabrina de Boer een nieuwe procedure opgestart worden. IN DE REGIO Strandjutten Wijktijd Griffioen Parkinson Café MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE dinsdag 29 mei 2018 WA Middelburg kan boetes niet innen De gemeente Middelburg loopt enkele duizenden euro's per week mis omdat door storingen in handcomputers parkeerbon nen niet uitgeschreven kunnen worden. Parkeercontroleurs kunnen wekelijks veertig tot vijf tig bonnen niet uitschrijven. Maurits Sep Middelburg - Chris Simons, wethouder De voormalige huurders van het Rijswijksche Huis in Oost- kapelle is een te gunstig beeld voorgehouden door de eige naar en moeten hun geld te rugkrijgen. Ze hebben echter nog geen cent gezien. Guido van der Heijden Oostkapelle VLISSINGEN Expeditie Jutters- geluk gaat langs de Nederlandse kust op zoek naar afval op het strand. Donderdag komt Juttersgeluk naar het Nollestrand. De expeditie is met name bedoeld voor mensen met een beperking en voor mensen die tijdelijk minder goed mee komen in de maat schappij. De etappe begint om 14.00 uur in strandpaviljoen Panta Rhei. Wet houder Elliott heet de deelnemers wel kom en Juttersge luk geeft uitleg over het strandjutten. Vrijwilligers, mantel- zorgers en zorgver leners kunnen zich aanmelden via jut- tersgeluk.nl. MIDDELBURG Vandaag kunnen bewoners van de Griffioen het ge sprek aangaan met de wijkmanager, de boa's en de wijk agent over hun wijk. Vragen, klachten en suggesties zijn wel kom. Wijktijd is van 19.00 tot 20.30 uur in het paviljoen van Speel hof Hoogerzael, Seispark 2a. MIDDELBURG In Grand Café Bui tenrust wordt don derdag van 14.00 tot 16.00 uur het maandelijkse Parkinson Café ge houden. Het doel van dit café is om mensen die met Parkinson te maken hebben bijeen te brengen. Er wordt informatie uitgewis seld en deze keer geeft Kees de Glopper tips en ideeën over bloe men en planten in tuin of balkon. Meer informatie op dewebsite pcafe- zeeland.nl. NIEUWE BUURTSCHAP ZORGVLIET Zeeland is sinds kort een buurtschap rijker. Zorgvliet is de naam van het groepje huizen dat zich aan de Korenweg tussen Lewedorp en 's-Heerenhoek bevindt. Na tuurlijk bestond de buurtschap zelf al veel langer, maar sinds kort staan er ook borden. Daarbij is de oude veldnaam Zorg vliet van stal gehaald. Die naam komt waarschijnlijk van een oude boerderij die daar ooit heeft gestaan. Na de realisatie van het fietspad heeft waterschap Scheldestromen de bor den vorige week neergezet. Zoals dat hoort, netjes aan twee kanten van de buurtschap. Zodat het niemand kan ontgaan waar hij of zij zich bevindt. FOTO MECHTELD JANSEN Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren met onder meer bil jarten, kaarten en koersballen GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen; 18.30-19.30 uur: Activiteitenavond jeugdnatuurclub De Vleermuis KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor sociaal contact, waar ge handwerkt wordt MIDDELBURG Sportpark de Sprong, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor se nioren (50+); ZB, 19.30 uur: Te genlicht Meet Up Zeeland; Noordweg 495, 19.30 uur: Mind- en meditatieworkshop; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning 'Film Stars don't die in Liverpool'; Oostkerk, 20.00 uur: Orgel concert Josef Milt- schitzky OOSTKAPELLE De Halve Maan, 14.00-16.30 uur: Koersbal OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15-11.45 uur: Spel- en sportmor- gen voor 55+'ers VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerkcafé VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijssen, Troelstra- weg 473, 16.00 uur: Kleutergym WESTKAPELLE Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren met koersbal ZOUTELANDE Willibrordusplein en Langstraat, 10.00-19.00 uur: Seizoensmarkt. na drie maanden goed bezorgen* Zorgvliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38