Afrukken Vincent uit Goes redde ook iemand van een galerij Business Festival Zeeland geschrapt Van der Maas classispredikant 2 ERNST JAN ROZENDAAL Column DESTELLING Vandaag: Schuilen in de Vlaketunnel is dom Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters GROOTSTE VOGEL VAM EUROPA IM NE&ERLAM& GESPOT Twee Schouwse 'clubs' dingen mee Jean Paul Beumer in finale Derwent Art Prize Lezingen over 'de laatste getuige' DEN HAAG Gedogen ontgassen schip Hij maakte vorig jaar augustus iets soortgelijks mee bij de flat van zijn moeder in Goes. Een jonge vrouw sprong daar over de reling. Vincent kon haar tijdens de sprong grijpen en hield haar enkele minuten vast tot hij hulp kreeg van twee buren. Het gebeurde bijna een jaar gele den, maar Vincents stem trilt nog hoorbaar als hij erover praat. De ge beurtenis heeft nog altijd grote ge volgen voor hem en zijn moeder. „Het is in augustus gebeurd, maar pas drie weken geleden ben ik uit het gips gekomen. De pezen in mijn handen en polsen waren opgezet en hadden flinke schade. Ik ben al die tijd gewoon naar mijn werk ge gaan, maar moest wel gebracht en gehaald worden, want ik kon zelf niet rijden. Naast het ongemak brengt dit ook allemaal kosten met zich mee." Psychisch is de schade mogelijk nog groter. Want er blijft één groot ding knagen. „Het meisje en haar familie willen geen contact. Ik res pecteer hun keuze, maar het maakt het voor mij heel lastig. In mijn hoofd blijf ik met haar bezig. Ik kan het daardoor niet 'echt' afsluiten. Ik heb een tijd bij Slachtofferhulp ge lopen, maar ook daar kunnen ze me verder niet meer helpen. Het blijft moeilijk. Ik heb lieve kaartjes ge kregen van buren en steun van mijn collega's. Dat vond ik fijn. En ik weet dat mijn moeder mij als In mijn hoofd blijf ik met haar bezig. Ik kan het daardoor niet 'echt' afsluiten held ziet. Dat is voor mij genoeg." Maar ook voor Vincents moeder heeft de gebeurtenis tot op de dag van vandaag gevolgen. „Zij woont daar nog, maar houdt de gordijnen aan die kant van de flat liever dicht. Ze is bang dat er weer zoiets ge beurt. Momenteel overweegt ze of ze moet verhuizen. Zo blijven we ermee bezig. Het zou mooi zijn als we het op een dag écht kunnen af sluiten." P3 Het Business Festival Zeeland, dat op 6 juni in Vlissingen zou worden gehouden, gaat niet door. Het aan tal inschrijvingen bleef achter. „We hebben nog altijd vijfhon derd inschrijvingen gehad, al hoop ten we op duizend. In samenwer king met 34 partners in Zeeland was een hoogwaardig programma opgesteld met veertig workshops en kennisoverdracht, gericht op ondernemers met personeel", zegt Tessa van Waarde, verkoopdirec teur Zeeland-West-Brabant bij De Persgroep. Thema's waren onder meer groei, strategie, innovatie, marke ting, teamwerk, technologie en duurzaamheid. Op het programma stonden sprekers als voetbaltrainer Guus Hiddink (over leiderschap), Henk van Koeveringe (oprichter Roompot Vakanties) en Herman Zondag (directeur softwaregigant AFAS). Dat alles gelardeerd met goed eten uit de diverse foodcor- ners. „Partners en mensen die zich inschreven, waren heel positief', aldus Van Waarde. „Waarom ande ren zich niet inschreven, is het on derzoeken waard. We beraden ons nu over het opzetten van dit festival in een aangepaste vorm, wat klein schaliger. Dat het concept goed is, weten we van ervaringen elders. Daar hebben Business Festivals zich bewezen." WEMELDINGE Dominee Arie van der Maas uit Wemeldinge wordt vanaf t september het gezicht van de Protestantse kerk in Zeeland en op de Zuid-Hollandse eilanden, sa men de classis Delta. Hij is onlangs door de afgevaardig den van lokale gemeenten uit het hele gebied gekozen tot classispre dikant, een nieuwe bestuurlijke functie binnen de Protestantse kerk. Van der Maas is nu nog deel- tijdpredikant in Hoek en de Bor- selse kernen Driewegen, Elle- woutsdijk en Ovezande. Als classispredikant krijgt Van der Maas, in 1965 geboren in Ooster- land, vooral tot taak de gemeenten, predikanten en kerkelijk werkers te ondersteunen bij hun roeping. Ik raad aan Philip Roth hardop te lezen maar ze bleken niet erg geschikt om voor te lezen. Ik geloof niet dat de bijzinnen die ik aan elkaar hak kelde iemand warm maakten voor deze wereldliteratuur. voor een boek van een schrijver die ik toen alleen nog maar van naam kende: Portnoy's klacht van Philip Roth. Hij begon te lezen: 'En toen kwam de puberteit - de helft van mijn tijd bracht ik door in de badkamer met de deur op slot, en vuurde mijn kwakje afin de clo setpot of op de vuile kleren in de wasmand of klats, tegen de spiegel van het medicijnkastje waar ik voor stond met mijn onderbroek naar beneden om te zien wat voor gezicht het was als het eruit spoot.' van het even schunnige als hilari sche hoofdstuk 'Afrukken'. Zijn voordracht was perfect. We zijn geen van beiden leraar geworden, maar ik weet zeker dat hij zijn leerlingen wel aan het lezen had gekregen. overleed Roth, de schrijver die vol gens velen een Nobelprijs had ver diend. Vind ik ook. Ik raad aan zijn boeken hardop te lezen. Dit verhaal dateert uit mijn studietijd. Voor mijn lesbe voegdheid Nederlands moest ik leren voorlezen. Om dat te oefenen, was alle studenten ge vraagd tijdens een werkcollege een passage uit hun favoriete boek voor te dragen. Ik koos voor Haat is een deugd, een keuze uit de correspondentie van Gustave Flaubert. Met dat boek hoopte ik ooit een meisje te verleiden. Ze had het geleend, maar nam het mee toen ze vanuit mijn studentenflat verhuisde naar een etage in Amsterdam-Zuid. Dat is natuurlijk omdat ze wil dat ik het daar nog eens kom ophalen, redeneerde ik met mijn hoofd in een roze wolk, maar ik kreeg het terug met loshangende bladzijden, koffievlekken op de kaft en zonder kus. Flauberts brieven vind ik nog steeds grappig en meeslepend, dinsdag 29 mei 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Muziekpodium Veere is te veel van het goede 479 stemmen IN t>E AUTO HEB IK NOS WEL- EEN TISSUE SEUOOF IK. DREISCHOR Manege Balans/SPGSD en Muziekvereniging Crescendo uit Dreischor zijn de provinciale win naars van de wedstrijd 'Vereniging van het Jaar'. De verkiezing is een initiatief van onder meer de Rabobank en NOC*NSF. Balans won in de categorie sport en Cresencdo in de catego rie cultuur. De landelijke winnaars worden bekend gemaakt tijdens de Na tionale Sportweek in september. BIERVLIET Het kunstwerk 'fig. 49 Dogma' van kunstenaar Jean Paul Beumer, wo nend en werkend in Bier vliet, is geselecteerd voor de finale van de vierde editie van de Derwent Art Prize. Samen met zo'n 80 andere werken wordt het van 18 tot en met 23 sep tember tentoongesteld in Mali Galleries in Lon den. Van 4 tot en met 11 augustus exposeert Beu mer in 't Kerkje in Water landkerkje. GOES Wim Aloserij overleefde drie concentratiekampen en een scheepsramp. Frank Krake tekende zijn levensverhaal op in het boek 'De laatste getuige'. Alosij overleed eerder deze maand op 94-jarige leeftijd. Zijn biograaf houdt donderdag een le zing in de Bibliotheek in Goes (20.00 uur). Vrijdag is hij om 11.00 uur in de theaterzaal van Woon zorgcentrum Scheldehof in Vlissingen. Minister Cora van Nieu- wenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat) wil halver wege 2020 een landelijk verbod op het varend ont gassen invoeren. In Zee land is dat al verboden, maar vanwege het gebrek aan ontgassingsinstalla- ties wordt nog één maand gedoogd dat binnenvaart schepen benzeenhou- dende dampen laten ont snappen. Vanaf 1 juli ziet de waterpolitie erop toe dat het niet meer gebeurt. Wat een heldenverhaal, afgelo pen weekend in Parijs. Een Mali- nese migrant redt een jongetje dat bungelde aan een balkon. De migrant werd door president Em- manuel Macron bedankt en kreeg meteen een verblijfsver gunning en een baan bij de brandweer. Dat zo'n redding ook een andere kant van de medaille heeft, weet Vincent Plomp uit Goes als geen ander. Miriam van den Broek Goes -Vincent Plomp Heeft u hulp nodig of kent u ie mand waarover u zich zorgen maakt, bel dan naar 0900-0113 of ga naar www.113.nl voor zelf moordpreventie. Ondine van der Vleuten Vlissingen Mijn beste studievriend koos Dat is het nog bescheiden begin Precies een week geleden Ze had het dus wel verslonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2