Nu is het echt klaar voor korfballer Dirk- Jan Westmaas Cheerleader moet te veel verdragen Lichamen beide duikers gevonden in Grevelingen Betere aanpak verkeersleed NEDERLAND Wim Jacobusse is gisteren, een dag na de zware onweersbui die zondag boven 's Gravenpolder losbarstte, druk bezig het huis van zijn dochter en schoonzoon aan de 's-Gravenstraat droog te pompen. Het is al de tweede keer in een week tijd dat de straten en huizen in een deel van het dorp blank staan.Q SCHARENDIJKE Ook het stof felijk overschot van de tweede duiker die zaterdag vermist raakte op de Grevelingen bij Scharendijke is gevonden. Dat heeft de landelijke politie be kendgemaakt. Het lichaam werd gisterochtend aangetroffen in duikwrak Le Serpent. Het slacht offer is een 48-jarige man uit Zoetermeer. Zondagavond werd het stoffe lijk overschot van de andere sportduiker gevonden. De politie doet geen uitspraak over de iden titeit van dat slachtoffer. „Dat is ongebruikelijk, maar we doen dat op nadrukkelijk verzoek van de nabestaanden", zegt woord voerder Dennis Janus van de lan delijke politie. Beide sportduikers zijn uit de regio Den Haag afkomstig. Rob Dekker, eigenaar van de Zoeter- meerse duikschool en -winkel Dive Post, meldt dat het om twee leden van de gelijknamige duik club gaat. „De verslagenheid on der de leden is groot", aldus Dek ker. verkeer, vorig jaar vielen 613 dode lijke slachtoffers. Maar van jaar lijks gemiddeld 1600 aanmeldin gen bij Perspectief gaat het in slechts zo'n 130 gevallen om een verkeersongeval of-misdrijf. Bemiddelaar Francis Bakker: „Ik merk in de praktijk bij verkeersza ken dat veroorzakers bijvoorbeeld wordt geadviseerd te wachten, omdat de juridische procedure nog loopt." Dat terwijl bij ernstige ongevallen zelden wordt overge gaan tot vervolging. „Als het niet tot een rechtszaak komt, kan dat extra leed veroorzaken. Ook ge beurt het vaak dat mensen hele maal niet op de mogelijkheid worden gewezen." Dat terwijl verkeersongevallen wel diepe wonden achterlaten bij betrokkenen. Veilig Verkeer Ne derland juicht het initiatief toe. „Niemand zit op een ongeluk te wachten, zelfs niet als we ons ge vaarlijk gedragen. Het kan voor slachtoffers en daders in de ver werking goed helpen te duiden wat er is gebeurd. Dit is een goede ontwikkeling", zegt Rob Stom- phorst van VVN. Perspectief ziet bij het kleine aantal aangemelde verkeerszaken dat slachtoffers va ker het initiatief nemen. Dat stelt Perspectief Herstelbe middeling, de organisatie die slachtoffers en daders bij el kaar brengt. Er worden zelden be middelingsgesprekken ge voerd tussen veroorzakers en slachtoffers van verkeers ongevallen. Perspectief Her stelbemiddeling begint daarom deze week met het actief benade ren van organisaties die met slachtoffers en veroorzakers van ongelukken te maken hebben. De organisatie wijst daarbij op de mogelijkheden voor contact op basis van vrijwilligheid dat kan bijdragen aan verwerking na een ongeluk. Elk jaar raken meer dan 21.000 mensen ernstig gewond in het Nieuwsmedia FOTO MECHTELO JANSEN ZEELAND10 STAAT OP TEGEN KANKER Kijk vanavond om 21.25 uur bij AVROTROS »ZEELAND2&3 Gesprek na ongeluk kan opluchten Veroorzakers en slachtoffers van verkeersongevallen moe ten voortaan veel vaker met el kaar in contact worden ge bracht. Bij geweldsmisdrijven is bemiddeling om leed te ver werken al succesvol gebleken, na ongelukken gebeurt dat bijna niet. Carla van der Wal Utrecht Zware buien mogelijk »P16 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1