'Max moet leren dat het 18 je-verdediger Stefan de Vrij gelooft in Na de zomer speelt er weer een Nederlander in Milaan. Na Van Basten, Gullit, Rijkaard en Seedorf bij AC Milan en Jonk, Bergkamp, Winter en Sneijder bij Inter wil nu Stefan de Vrij (26) er zijn naam vestigen. Kort Coric Cillessen mag nog niet weg Jasper Cillessen (foto) mag voorlopig nog niet vertrekken bij FC Barcelona. Dat zegt de doelman van Oranje bij de training in Zeist. „Ik heb zelf aangegeven dat ik meer wil spe len", vertelt de oud-Ajacied. „Maar ik mag voorlopig niet vertrekken van de club en dan accepteer ik dat ook. Ik heb met mijn volle verstand voor vijfjaar getekend en daar sta ik nog steeds achter." Zege voor Nederland De Nederlandse waterpolosters hebben hun eerste wedstrijd in de superfinale van de World League gewonnen. De ploeg van bondscoach Arno Havenga was in de Chi nese stad Kunshan met 7-5 (2-11-13-11-2) te sterk voor Australië. Oranje neemt het van daag op tegen Spanje en treft een dag later gastland China in groep A. Oranje mist twee toppers De Nederlandse hockeymannen missen vol gende maand tijdens de laatste editie van de Champions Trophy twee belangrijke spe lers. Strafcornerspecialist Mink van der Weerden ontbreekt vanwege een enkelbles sure en aanvoerder Billy Bakker is niet gese lecteerd omdat hij bijna vader wordt. Doodsbedreigingen Karius De Engelse politie onderzoekt doodsbedrei gingen die via de sociale media zijn geuit aan het adres van doelman Loris Karius (foto) van Liverpool en diens familieleden. De 24-jarige Duitser ging zaterdag tijdens de verloren finale van de Champions League tegen Real Madrid (1-3) twee keer in de fout. De politie neemt de bedreigingen serieus. Flitsen Quote van de dag 'Ooit wil ik weer in Argentinië voor Newell's Old Boys spelen' Kolisi Neuer Voor het grote publiek zullen de twee interlands met Slowakije en Italië als afsluiter van het seizoen misschien weinigzeggende oefen potjes zijn. Wedstrijden tussen lan den die het WK in Rusland niet hebben bereikt, wat moet je ermee? De spelers van Oranje reppen ech ter over 'het voortzetten van het proces', recent ingezet onder de nieuwe bondscoach Ronald Koe man. Verdediger Stefan de Vrij (26) heeft daarnaast alle reden om juist uit te kijken naar twee extra duels. Tegen Slowakije ont moet hij bijvoorbeeld het megatalent Milan Skriniar, de 23-jarige ver dediger waar hij vol gend seizoen een cen traal duo mee moet gaan vormen bij zijn nieuwe werkgever Internazionale. Een paar dagen later sluit hij in Turijn af tegen Italië, het land waar hij al vier jaar speelt en het land waar hij ook de komende vijf sei zoenen onder contract staat in Milaan. Het hoge woord kwam er dan gisteren op het trai ningscomplex van Oranje eindelijk uit. Stefan de Vrij bevestigde dat hij transfer vrij overstapt van Lazio naar Inter nazionale. „Dat is nu officieel", zegt De Vrij. „Waarom de clubs en ik er niet eerder iets over wilden zeggen? Ik wilde me focussen op het slot van de competitie met Lazio. Daar wilde ik de doelstellingen nog be reiken." Ik kon het eigenlijk nooit goed doen, maar Lazio wilde dat ik zou spelen tegen Inter Dat mislukte, in een meeslepende laatste wedstrijd. Lazio verloor van Inter en verspeelde op de slotdag van de Serie A de vierde plek op de rang lijst. Inter speelt vol gend sei zoen in de Champions League, Lazio gaat de Europa League in. De Vrij speelde een hoofd rol. De verdediger vloerde ■füÉMÉI 44**^ tl; de Argentijn Mauro Icardi en ver oorzaakte op die manier de straf schop die tot de 2-2 leidde. Niet veel later maakte Inter ook de beslis sende 2-3. „Voor het duel leek het me geen goed idee om te spelen, dat heb ik Teambaas Christian Horner kon digde gisteren in het prinsdom een pittig gesprek aan met zijn coureur. Ook uit de mond van teamadviseur Helmut Marko klonk stevige taal: in alle zes Grands Prix van het seizoen waren er incidenten rond Verstap pen. Van kleine, relatief ongeluk kige voorvallen, tot kostbare fouten zonder twijfel over de schuldvraag. Maar hoe gaat zo'n gesprek in zijn werk? Wat voor maatregelen heeft Red Buil achter de hand? Of is het vooral een quasistreng 10 minuten- gesprek tussen meester en leerling: dit mag niet meer gebeuren. Robert Doornbos racete bij Red Buil en kent Horner en Marko. „De insteek van het gesprek zal zijn: hoe zorgen we ervoor dat dit niet meer gebeurt? Maar: je wint samen en je verliest samen. En dus praat je daar over. Vorig jaar heeft Max het team onder druk gezet en met zijn vuist of tafel geslagen, toen de techniek maar bleef haperen. Daniël Ricci- ardo weigerde bij te tekenen en zei: 'laat het team zich eerst maar be wijzen'. Zo werkt dat: je moet el kaar ook over het dode punt heen helpen", zegt de oud-coureur en analyticus van Ziggo Sport. M dinsdag 29 mei 2018 GO VOETBAL WATERPOLO HOCKEY VOETBAL Mo Salah reist deze week naar Spanje om door een team van specialisten aan zijn schouder te worden behandeld. De Egypte naar hoopt op tijd fit te zijn voor het WK. Liverpool heeft middenvelder Fabinho overgenomen van AS Monaco. The Reds be talen zo'n 45 miljoen euro voor de speler die gaat concurreren met Georginio Wijnaldum. Lionel Messi (30) denkt na over zijn voetballeven na Barcelona i AS Roma heeft zich voor het nieuwe voet balseizoen ver sterkt met Ante Coric. De 21-jarige Kroa tische midden velder komt voor zes mil joen euro over van Dinamo Zagreb. Coric tekent voor vijf seizoenen bij Roma. I Siya Kolisi (foto) zal de geschiedenis ingaan als de eerste donkere aanvoerder van het Zuid-Afri kaanse rugby- team. Hij leidt de ploeg in juni in drie wedstrij den tegen En geland. Het WK komt voor Manuel Neuer steeds dichterbij. De doelman speelde met Duitsland een half uur mee in een oefenwed strijd tegen de jeugdploeg van het land. 'Inter was de Mikos Gouka Zeist - Stefan de Vrij (26) Stefan de Vrij schadu Memphis Depay bij de trai ning van Oranje in Zeist. 4 Teleurstelling na zijn laatste duel met Lazio. foto's ANP, PHOTO NEWS Max Verstappen evalueert na elk raceweekeinde met de team leiding van Red Buil Racing. Maar de toon van het gesprek zal deze week anders zijn, na een gemiste kans op succes in Monaco. „Je moet elkaar over het dode punt heen helpen." Rik Spekenbrink Rotterdam Max Verstappen kijkt beteu terd naar zijn afgebroken voor wiel tijdens de vrije training in Monaco, foto photo news

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18