rf r* 13 'In zeven gemeenten toch nieuwe huizen bij hoogspanningsmasten' Baily Davis. De onderstaande foto die ze van zichzelf op Instagram plaatste, met een zwoele blik en in een kanten bodysuit, werd aangegrepen om de cheerleader te ontslaan. hun opleiding in studentencompetities vol acrobatiek. Disney bouwde in Flo- rida een arena met 8ooo zitplaatsen voor zulke wedstrijden. In 2016 er kende het Olympisch Comité cheerlea- den als olympische sport, wat de deur opent naar een plek op de zomerspe len. Om te mogen dansen rond de wedstrijden in de top van het american football en basketbal moeten meiden zware audities overleven. Maar waar de mannelijke spelers miljoenen verdienen, moeten de vrou wen voor een uurloon dat net boven het minimum ligt - Baily Davis ver diende 10,25 dollar (nog geen 9 euro) - hun leven compleet in het teken stellen van het team. Trainingen en fotosessies zijn vaak onbetaald - advocaten bere- Ze komen in situaties waarin zeverkracht kunnen worden kenden eens dat vrouwen uiteindelijk maar 3 tot 5 dollar per uur kregen. Daarvan betalen ze vaak ook nog zelf beautybehandelingen. Bailey Davis werd geacht steevast op te draven met gemanicuurde nagels, kunstmatig ge bruinde huid en perfecte make-up, in clusief nepwimpers. Gewichtsvoorschriften zijn zo streng, vertelt Kristan Ann Davis, dat meisjes zichzelf uithongeren. „Je mocht niet meer dan 3 pound (ongeveer 1,3 kilo, red.) boven je ideale gewicht zitten. Teamgenoten aten soms een week niet - dan vielen ze flauw tijdens de training." En dat is nog maar regel één uit de duimdikke handboeken voor de cheerleader. Bailey Davis werd de laan uitgestuurd op basis van even strenge voorschriften over sociaal con tact. De Saints eisen van cheerleaders dat ze elk contact met spelers op sociale media vermijden, volgens de club om de vrouwen te beschermen. Elke like zou spelers de indruk geven dat de meiden 'beschikbaar zijn voor hun avances'. Zelfs oogcontact in de spe lerstunnel is verboden. Als ze uit eten gaan en een speler loopt het restaurant in, worden de cheerleaders geacht di rect te vertrekken. Voor de mannen in de NFL gelden al die regels niet. Spelers ondervonden in het verleden zelfs geen gevolgen van beschuldigingen van seksueel misbruik, rijden onder in vloed of gewapende dreigementen. De vrouwen accepteerden hun ar beidsvoorwaarden, schetst Kristan Ann Ware, uit angst hun begeerde plek in het team te verliezen. „Jullie zijn hier om gezien te worden, niet ge hoord, zeiden ze ons. Er zijn miljoenen meisjes die klaar staan om het van je over te nemen. Je bent compleet ver vangbaar, was de boodschap, niets meer dan een mooi object." De NFL is inmiddels in gesprek met advocaat Blackwell over verbeteringen. Beschamend „Het is tijd om deze vrouwen voortaan te zien als atleten, niet als seksysmbo- len, zodat ze behandeld kunnen wor den met het respect dat ze verdienen", schreef ex-cheerleader Kalyn Kahler in Sports Illustrated. De roep om helemaal te stoppen met optredens van schaars geklede dames wordt ook luider. Radiopresentator Margery Eagan in de Boston Globe: „Het is tijd voor het heroverwegen van cheerleaders en hun nauwelijks bedekte borsten waar dron ken mannen met verrekijkers vanaf de zijlijn naar lonken. Beschamend." Maar afschaffen, dat is niet waar ad vocaat Sara Blackwell op uit is. „Het zou een verschrikkelijke oplossing zijn. Je vertelt vrouwen: dit moet je verdra gen. En als het je niet bevalt, stoppen we er gewoon helemaal mee en verpest je het voor iedereen. Dat legt vrouwen het zwijgen op." Blackwell vindt: „Feminisme draait om het vergroten van kansen. Als cheerleader weet je dat je eyecandy zult zijn en in een bikini op de foto moet. Als je daarvoor kiest, hoeven andere vrouwen je niet te vertellen dat je dat niet mag doen." Zeker zeven gemeenten houden zich niet aan het advies om dicht bij hoogspanningslijnen geen woningen te bouwen. Het gaat in deze gemeenten om ruim hon derd nieuwe woningen die te dicht bij hoogspanningslijnen staan, meldt RTL Nieuws na on derzoek in samenwerking met de Geodienst van de Rijksuniversi teit Groningen. Die huizen zijn of worden nog gebouwd in Sliedrecht, Papen- drecht, Smallingerland, Oss, Overbetuwe, Tilburg en Oir- schot. Vanwege een mogelijk ver hoogd risico voor kinderen om kanker te krijgen, adviseren de Gezondheidsraad en de rijks overheid al sinds 2005 om nieuwbouw in de buurt van hoogspanningslijnen waar mo gelijk te vermijden. Ook nieuw onderzoek van de Gezondheidsraad wees onlangs uit dat kinderen die in de buurt van bovengrondse elektriciteits leidingen wonen, vanwege de magnetische velden mogelijk een één tot twee maal hogere kans hebben om leukemie te krijgen dan anderen. Palestijnen willen zeeblokkade breken dinsdag 29 mei 2018 GO s Baily Davis begin vorig jaar in actie als cheerleader tijdens een wed strijd in het stadion van Mobile in de Amerikaanse staat Alabama. Later werd ze ontslagen. FOTO GETTY IMAGES -Sara Blackwell (advocate) RTL NIEUWS AFVALNEST Een zwaan in hartje Kopenhagen waakt over zijn jongen. Die trek ken zich er niets van aan dat hun geboorteplek is samengesteld uit een berg takken, aangevuld met plastic en ander afval, foto reuters GAZA Palestijnen willen vandaag bij wijze van protest met een schip de Israëlische zeeblokkade van de Gaza- strook doorbreken. Aan boord zijn mensen die de afgelopen weken, tijdens de confrontaties met het Israëlische leger, bij de grens gewond zijn geraakt. De al-Hurija (de Vrijheid) zal om 9.30 uur de haven van Gaza verlaten. Israël stelde uit veiligheids overwegingen meer dan tien jaar geleden een blok kade in voor de kust van Gaza.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13