t 1 'EEN GOEDE NACHTRUST IS HEILIG VOOR ME' „Ik heb een christelijke ach tergrond. Van huis uit heb ik het adagium 'geen seks voor het huwelijk' meegekregen. Toen het eindelijk zover was en ik samen met mijn toen malige man in een bed mocht slapen, dacht ik: néé, is dit het? Ik deed geen oog dicht. Ik ben klein van stuk; zie dan maar eens een man van 8o kilo van jouw helft te krijgen. Nee, dat romantische idee van samen slapen mag van mij linea recta de deur uit. Ik ben een lichte slaper, dat geef ik toe. Ik word al wakker van de ademhaling van mijn man, laat staan dat hij draait of de dekens naar zich toe trekt. Zwaar agressief word ik dan. Mijn schoonmoeder zegt: joh, als-ie snurkt, dan geef je 'm toch een duwtje. Maar dan is het leed al geleden. Als ik eenmaal wakker ben, kom ik niet meer in slaap. In eerdere relaties sliep ik wel samen, maar het zorgde ervoor dat ik mezelf weg cijferde. Een goede nachtrust is heilig voor me, en die kreeg ik toen niet. Nu durf ik te zeg gen: ik slaap in mijn eigen kamer, want daar word ik een leuker mens van. Mijn man moest er aan wennen, maar nu vindt hij het oké. Ons seksleven lijdt er niet onder. Het voelt juist leuk, een beetje studentikoos, als we wel bij elkaar liggen. Op sommige avonden liggen we tot drie uur 's nachts te kletsen in mijn slaapkamer, en daarna glipt hij zijn eigen bed in. Ook prima. Ik hoor veel vriendinnen over de verschillende slaaprit- mes en de ergernissen in de slaapkamer. Maar dat ze een eigen slaapkamer hebben, hoor ik dan weer nooit. Men sen durven die stap toch niet te maken, blijkbaar." Josan Jongbloed (35), communicatieadviseur bij de gemeente, moeder van drie dochters van 2,9 en 11. Is sinds vijf jaar samen met Ab Zijlstra. 201 zaterdag 26 mei 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 88