om te zien wie het draagt, het blijft toch onze baby. En tijdens het reizen check ik ook altijd op de luchthavens hoe onze parfums erbij staan. Als het me niet be valt, maak ik foto's en schrijf een mail aan L'Oreal. Ik verander de vitrines niet zelf, dat gaat me te ver. We zijn bezig met een nieuwe geur. Om de drie weken gaan we naar Parijs om daaraan te werken. Het duurt zo'n drie tot vijfjaar om te ontwikkelen. De nuances in geur, de vorm en stijl van de fles, talloze veiligheidsrestricties, het pa pier van de verpakking mag niet ver gelen, er komt zo veel bij kijken! Ik heb beter leren ruiken door de lessen die ik heb gevolgd bij 'neuzen'. Ik kan nu pre cies een wijn omschrijven. Alleen jam mer dat ik weinig wijn drink, ik kan er niet goed tegen." VIKTORHORSTING „Ik heb hem 30 jaar geleden ontmoet in Arnhem. We waren 18 en 19 jaar oud en zaten twee dagen bij elkaar in de snel kookpan van het toelatingsexamen. Op het moment dat ik hem zag, was ik geïnteresseerd. Ik herkende een gelijk gestemde. Ik kwam rechtstreeks van de middelbare school uit een klein dorp, jongens die met mode bezig waren wer den gezien als buitenissig. Hij kon goed tekenen, zag ik direct. We raakten be vriend, bespraken eikaars werk en gingen ook na de lessen met elkaar om. Samen waagden we de sprong in het diepe. We vertrokken naar Parijs om werk te vin den. Nederland was zo'n mode-uithoek, dat zou moeilijk worden, was onze rede nering." „Dat kan ik bijna niet beschrijven, zo innig en hecht is onze band. Ik ben onge looflijk blij dat we elkaar hebben. Hij is mijn zaken- en creatieve sparringpartner en tegelijkertijd meer dan een kwart eeuw mijn beste vriend. Ik weet alles van hem en andersom geldt hetzelfde. Elk de tail en elke gebeurtenis in mijn leven deel ik als eerste met Rolf. Zoals toen mijn hond Vickey overleed, daar was ik com pleet stuk van. We versterken elkaar, zoeken elkaar op voor reflectie. Wat we afzonderlijk niet zouden kunnen, lukt ons samen wel. Ik kan hem af en toe achter het behang plakken, maar zal nooit tegen hem schreeuwen. Problemen worden bespro ken op een normale manier." „Zeker niet. Ik ben nu single, maar ik heb in het verleden meerdere lange relaties gehad. Mijn werk kwam lange tijd op de eerste plek en daarmee dus ook Rolf. Ik organiseerde daar alles omheen. Mijn partners wisten dat, hebben zich daar naar geschikt en ze stoorden zich niet aan die situatie of mijn vriendschap met Rolf. Ze accepteerden dat het bij mij hoorde. En ik kan zeggen dat ik van hen niets dan steun en liefde heb ondervonden." Paspoort Viktor Horsting „Zijn gevoel voor humor. Hij laat mij lachen door zijn kijk op het leven. Bij voorbeeld tijdens zo'n evenement magazine 111 Wanneer zag je Rolf voor het eerst? Wat betekent Rolf voor je? Hebben je relaties geleden onder deze vriendschap? Geboren 27 mei 1969, in Geldrop. Opleiding Modeacademie Arnhem. Privé Single. Loopbaan Viktor en Rolf ontmoeten elkaar tijdens hun mode opleiding in Arn hem. Na het afronden van hun studie gaan ze op de bonnefooi naar Parijs om werk te vinden. Na een jaar winnen ze er de prestigieuze wed strijd Salon Euro- peén des Jeunes Stylistes met hun 'onderstebovenjur- ken' en modellen die lijken op Russi sche poppen. In 1993 volgt de offici ële geboorte van modehuis Viktor Rolf, waarvoor ze tot op de dag van vandaag elk jaar twee collecties be denken. Viktor Rolf werkten onder meer samen met KLM, Piper-Heid- sieck en Samso- nite. In 2005 verschijnt in sa menwerking met L'Oreal het parfum Flowerbomb, dat inmiddels meer dere varianten kent. Hun werk was onder meer te zien in het Van Gogh- museum en musea in Londen en Tokio. Wat waardeer je in Rolf? WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 79