'ER HANGT STEEDS MINDER KLEDING IN MIJN KAST' dan: het komt wel goed met het werk. Ik ben net terug uit Ibiza. Het is mijn grote ambitie dat dit mij niet weer overkomt." „Hoe ouder ik word, hoe vroeger ik opsta. De wekker loopt nu elke ochtend om 7 uur af. Dan ga ik naar de sportschool, of ik doe mijn eigen yogaroutine. Pas daarna ga ik aan het werk. Soms is dat in ons pand aan de Herengracht in Amster dam. Ofik zit in het buitenland. Ik schat dat ik elke maand wel een paar dagen onderweg ben. New York, Los Angeles, Japan, Londen, Australië. Ik schat dat ik in totaal twee maanden per jaar in het buitenland zit. Ik vind reizen nog steeds magisch, alleen in een ander tempo dan voorheen. Het is een luxe die ik voor mezelf heb gecreëerd, ik werk lang niet altijd meer vijf dagen per week. Dan zeg ik: nu even niet." „Steeds minder. Mijn kledingkast is bepaald geen spektakel. Wat jasjes, tus sen de tien en vijftien broeken, meest jeans. Ik ben op dat gebied low mainte- nance, heb weinig kleren, gebruik nauwe lijks cosmetica. Ik vind het heel leuk om opmerkelijke ontwerpen te bedenken en te maken voor anderen, maar ik hoef het zelf niet aan. Ik voel me lekker in wat ik nu draag: Nike schoenen, een Lee-jeans een een truitje waarvan ik niet eens weet waar het vandaan komt. Een beetje merk- loos, eigenlijk." „In de wereld waarin wij opereren ge beurt dat constant. Vaak gaat het dan om laatstemomentverzoeken van Holly- woodsterren - ik noem geen namen - waarvoor nooit budget is. Dan gaat op vrijdagmiddag de telefoon of krijgen we mail van een styliste: kunnen jullie even een speciale jurk bedenken die dinsdag in Los Angeles moet zijn... Nee dus. Zo onredelijk. Een ontwerp maken vergt tijd en energie, duurt soms een paar weken of zelfs meer. Het hangt er vanaf hoe in gewikkeld het is. Ik zeg altijd: als het kan worden getekend, kan het ook worden gemaakt. Daarmee bezorgen we het hoofd van ons atelier enorm veel stress. 'Jongens, er bestaat ook nog zoiets als zwaartekracht', zegt hij dan. De baljurk van tule - te zien op de expositie - waar stukken uit zijn gezaagd, is daarvan een voorbeeld." „Tijdens mijn vakantie op Bali in een klein tentje. Er liep iemand langs en ik dacht: hé, ons parfum. Ik kijk altijd op Paspoort Rolf Snoeren stortte in elkaar. Kreeg een burn-out of een depressie, misschien zelfs beide. Toen kon ik helemaal niets meer, mijn li chaam zei: het is op. Zelfs Viktor kon mij niet helpen, ik moest er zelf uitkomen. Ik heb een opleiding tot yogaleraar gevolgd, dat werkte. En ik heb leren doseren. Zo vlieg ik niet meer voor twee nachten naar New York, te vermoeiend. Dan blijf ik er gelijk vier. En ik neem nu af en toe vakan tie, gun mezelf tijd om te relaxen en denk Privé Hoe ziet een werkdag eruit? Wat hangt er in je kledingkast? Krijg je op werkgebied veel merk waardige verzoeken? Wat is de meest exotische plek waar je Flowerbomb rook? Geboren 19 december 1969, in Dongen. Opleiding Modeacademie Arnhem. Woont samen. Loopbaan Viktor en Rolf ontmoeten elkaar tijdens hun mode opleiding in Arn hem. Na het afronden van hun studie gaan ze op de bonnefooi naar Parijs om werk te vinden. Na een jaar winnen ze er de prestigieuze wed strijd Salon Euro- peén des Jeunes Stylistes met hun 'onderstebovenjur- ken' en modellen die lijken op Russi sche poppen. In 1993 volgt de offici ële geboorte van modehuis Viktor Rolf, waarvoor ze tot op de dag van vandaag elk jaar twee collecties be denken. Viktor Rolf werkten onder meer samen met KLM, Piper-Heid- sieck en Samso- nite. In 2005 verschijnt in sa menwerking met L'Oreal het parfum Flowerbomb, dat inmiddels meer dere varianten kent. Hun werk was onder meer te zien in het Van Gogh- museum en musea in Londen en Tokio. 101 zaterdag 26 mei 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 78