ROLFSNOEREN „Ik denk bijna dertig jaar geleden, toen ik naar de modeacademie in Arnhem ging. Ik schrik ervan, de tijd vliegt, want het lijkt gisteren. De nieuwe klas telde zo'n 25 mensen en hij was er een van. Ik her kende veel van mezelf in hem. Net als ik een buitenissige jongen uit een klein dorp. Net zo bevlogen en met een even grote passie voor tekenen. Het was vriendschap op het eerste gezicht, ik voelde een instantconnectie. Vanaf het begin van de opleiding trokken we samen op en bespraken we direct eikaars werk." „Ik kan dat bijna niet beschrijven, zo sterk is onze band. Ik bedoel: hoe bijzon der is het dat ik iemand heb gevonden met wie het zo klikt, met wie ik alles kan delen. Op privé- en op werkgebied, mooie gebeurtenissen en narigheid. En net zo opmerkelijk, in die kwarteeuw is de vriendschap nooit een seconde ver waterd. Natuurlijk verschillen we wei eens van mening over ontwerpen. Maar we houden beiden niet van wrijving, vermijden het liefst confrontaties, schreeuwen nooit. We zullen altijd ana lyseren wat er niet goed is, totdat we tot overeenstemming komen." „Zijn intelligentie, zijn discipline. Hij is veel gedisciplineerder dan ik, punctueler ook en hij kan maar blijven doorgaan." „Nee. Mijn partners hebben altijd begre pen hoe belangrijk Viktor voor mij is. Welke plek werk in mijn leven inneemt: de eerste." „Zeker. Het is nu iets rustiger voor ons. Maar ik ben periodes lang overwerkt geweest. Constant. Het succes rondom Viktor Rolf was en is geweldig. Maar ik ging maar door, vloog heel de wereld over, zat om de zoveel dagen in het vlieg tuig en had vervolgens geen energie meer voor andere dingen, zoals sociale contac ten. Of relaties. En had niet in de gaten dat mijn relatie helemaal niet goed meer was. Het is mij een paar keer gebeurd dat ik een grens passeerde, ik wg magazine 9 Wanneer zag je Viktor voor het eerst? Wat betekent Viktor voor je? Wat waardeer je het meest in hem? Heeft jullie vriendschap weieens relaties in de weg gestaan? Heeft succes ook zijn tol geëist?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 77