OZCAN AKYOL DE MOOISTE €40,- effeweg.nl 0881030800 Rome, Florence en Venetië Hoogtepunten van Tirol, Kirchberg 6 Jihadproces: tot 5,5 jaar cel korting p.p. Column Wie zijn nek uitsteekt in maatschappelijke debat ten, of het nu politici, schrijvers of mediamensen zijn, mag er tegenwoordig rustig van uitgaan dat agressieve verwijten en nietsontziende bedreigingen onderdeel zullen zijn van de contrareacties. Sterker nog, eigenlijk hoort een publiek persoon er tegenwoordig niet meer bij, als hij niet stelsel matig geschoffeerd wordt door ideologische opponenten, hoe gek dat ook klinkt. vrijdag kreeg het Amsterdamse debatcentrum de Rode Hoed te maken met een links-extremisti sche groepering, die de deuren van het pand had beklad met tek sten als 'Geen Fascisme'. Daarbij werden ook ramen vernield, waar mee een geplande lezing, georga niseerd door Forum voor Demo cratie, verijdeld moest worden. De ironie zit hem hierin: die linkse drammers verwijten anderen verwerpelijke ideeën te verspreiden en proberen een evenement tegen te houden, maar ondertussen bedienen zij zich van agressieve methodiek die regel recht toegeschreven kan worden aan het neofascisme. Deze week las ik dat extreem linkse groepen 'vrijwel niet' wor den vervolgd als zij 'vernielingen plegen, geweld gebruiken of bedrijven saboteren'. De reden: er ontbreekt vaak een goed daderspoor. Vreemd - aangezien deze mensen zich tegenwoordig alle maal op internet verzamelen, bij voorbeeld in Facebookgroepen, een ideale plek om acties te coör dineren. Een beetje cyber rechercheur, met de juiste priori teiten, moet deze relschoppers makkelijk kunnen vinden. Daarnaast schijnt de overheid te adviseren geen ruchtbaarheid te geven aan incidenten, 'omdat slachtoffers niet gebaat zijn bij publiciteit'. Dat kan i wel wezen, maar onder tussen worden de capriolen van de anar chisten wel steeds enger; acti visme verandert in extremisme. Wat je ook vindt van Thierry Baudet en zijn partijhij moet gewoon overal - mits zijn veilig heid en dat van het publiek is gewaarborgd - zijn meninkjes kunnen ventileren. De extremis ten op links hebben niet het recht om zulks te verstoren. Veel te lang zijn het brute ge weld en de intimidatietactieken van deze groep gebagatelliseerd of simpelweg met de mantel der liefde bedekt. Voor mij is het ver schil miniem tussen die eikels die tijdens de ramadan naast verschil lende moskeeën varkens gingen braden en dit soort links rapaille dat andersdenkenden de stuipen op het lijf jaagt met geweld. Een publiek persoon went van zelf aan de ruis op internet. Maar wie huizen gaat bekladden en ramen kapotmaakt om zijn zin door te drijven, plaatst zichzelf buiten het intellectuele discours. Thierry Baudet moet zijn meninkjes overal kunnen ventileren De zes verdachten in het zogenoemde Haagse Jihad proces hebben gisteren in hoger beroep tot 5,5 jaar gevangenisstraf opgelegd gekregen. De hoogste straf deelde het Haagse gerechtshof uit aan Azzedine C. (35) en de daad werkelijk naar Syrië afge reisde Hicham el O. (32). C. ontpopte zich volgens het hof tot het gezicht van de organisatie, die zich in en vanuit de Haagse Schilders wijk schuldig maakte aan opruiing, aanzetten tot haat en het ronselen van jonge moslims voor de gewapende strijd in Syrië. De roodharige 'bekeerling' Rudolph H. (28), rechterhand van C., kreeg vijf jaar en drie maanden celstraf. De straf voor Azzedine C. valt iets lager uit dan de straf die eind 2015 door de rechtbank werden opgelegd, toen kreeg hij zes jaar cel. Hichem el O. kreeg eind 2015 vijfjaar cel, daar komt nu een halfjaar bovenop. Rudolph H. kreeg van de rechtbank destijds drie jaar cel (waarvan één voor waardelijk). Hij is al een tijdje vrij, maar moet nu mogelijk weer de cel in. Rode Hoed beklad met anti-FVD-leuzen Het debatcentrum de Rode Hoed in Amsterdam is in de nacht van donderdag op vrij dag beklad met knalroze verf. Op de deuren stond 'Fuck FVD' en 'Geen fascisme' gekalkt. Ook zijn er ramen ingegooid. Wie erachter zit, is niet duidelijk. „Er heeft nog niemand zijn vinger opgesto ken", zegt een woordvoerster. Het pand aan de Keizers gracht was vrijdagavond ver huurd aan het Renaissance Instituut, het kenniscentrum van Forum voor Democratie. Overlevende crash alsnog gestorven Het dodental door de vlieg ramp op Cuba is opgelopen naar 112. Een vrouw overleed in het ziekenhuis aan haar verwondingen, berichten staatsmedia. Reddingswerkers haalden vorige week drie Cubaanse vrouwen levend tussen de wrakstukken van het toestel vandaan. Inmiddels zijn twee van hen bezweken aan hun verwondingen. Het laatste overleden slachtoffer is een 40-jarige vrouw uit de Cubaanse stad Holguin. 8 daagse busreis 8 daagse busreis €40,- korting p.p €40,- korting p.p. zaterdag 26 mei 2018 GO @ÖzcanAkyol _inkse drammers In de nacht van donderdag op DEN HAAG AMSTERDAM HAVANA DE topsteden van Italië in één reis! U bezoekt het romantische Venetië, gebouwd op talloze eilandjes in de Lagune. Rome is een waar openluchtmuseum met o.a. het Colosseum, de Trevi-fontein en het Vaticaan. Ook in kunststad Florence komt u ogen tekort. Een schitterende reis naar het culturele hart van Italië! VERTREKDATA EN PRI3ZEN 8junC469. 6, 20, 27julf469\- 3,17 aug, 7 sep€469;- 21 sepC449. 28 sep, 20 oktf399j- i ILM VERTREKGARANTIE PROGRAMMA Dag 1 Heenreis Dag 2 Verona Dag 3 Vrije dag of dagtocht Venetië Dag 4 Orvieto Dag 5 Rome Dag 6 Kunststad Florence Dag 7 Vertrek Italië Dag 8 Terugreis INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijt 7 maal diner Stadstour Rome o.l.v. een gids Stadswandeling Florence o.l.v. een gids Vervoer per Comfort Class touringcar Een topper in ons reisaanbod! We rijden de imposante bergpassen: de Gerlospas en GrossgLockner Hochalpenstrasse, bezoeken de beroemde Krimmler watervallen, de stad Innsbruck en de Swarovski Kristalwelten. In Denbach kunt u plaats nemen in een authen tieke stoomtrein en een boottocht maken op de Achensee. In de sfeervolle stadjes Rattenberg, Kitzbühel en Zeil am See vindt u die typische Tiroler sfeer. VERTREKDATA EN PRDZEN PROGRAMMA 22, 29jun €4394 €399,- Dag 1 Heenreis 6 jul CA3S;- €399,- Dag 2 Krimmler watervallen en Gerlospas 13,20, 27jul €449;- €419,- Dag 3 Swarovski Kristalwelten en Innsbruck 10,17,29 aug €949;- €419,- Dag 4 GrossgLockner en Zeil am See 31 aug €939;- €399,- Dag 5 Rattenberg, Jenbach stoomtrein VERTREKGARANTIE en Achensee Dag 6 Kitzbühel, Kirchberg en Alpenspektakel Dag 7 Kufstein Dag 8 Terugreis INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen in Kirchberg 7 maal ontbijtbuffet en (3-gangen)diner Welkomstdrankje met Apfelstrudel Tirolerjodelavond in het hotel Gratis WiFi in de lobby van het hotel Vervoer per Comfort Class touringcar Fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaF en per persoon. ExcL. reserveringskosten en CalamiteitenFonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6