Uitroken van Den Dullaert door de gemeente heeft gewerkt Jumbo in Oostburg eind dit jaar open 6 Werk aan Zelzatebrug uitgesteld zv Het plan heeft gewerkt, het bestuur is eindelijk bereid de gebouwen te verkopen aan de gemeente. Het is eind 2016 als het dagelijks bestuur van Hulst het plan smeedt de gebouwen van Den Dullaert te kopen. Ook moet het subsidiebe leid aangepast worden, zodat Hulst Den Dullaert strakker in de hand kan houden. Want het moet afgelopen zijn met de teloorgang van het ooit florerende gemeen schapscentrum. Door gebrekkig onderhoud hollen de gebruikers weg. De klachten die ze neerleg gen bij het bestuur van Den Dul laert worden volgens hen niet se rieus genomen. Financieel zit Den Dullaert aan de grond. Hulst pro beert daarom het stichtingsbe stuur ervan te overtuigen de ge bouwen te verkopen. Directeur Jan van Puyvelde is daar niet van gediend, schrijft hij in een folder die huis-aan-huis verspreid wordt. 'De leugens, de laffe, smerige tactiek om via nep- nieuws ons pand te verwerven en te ontmantelen, hebben het be stuur en mezelf zeer veel pijn ge daan', schrijft hij. De maat is vol op het stadhuis. Het gemeentebe stuur wil een stevig woordje met Van Puyvelde spreken. Dat blijkt zo makkelijk niet. Van Puyvelde Voor 1,8 miljoen euro komen de panden van Den Dullaert in gemeentelijk bezit stuurt meestal óf zijn kat, óf zijn advocaat. Met de pers praten zowel directeur als advocaat niet. Eind vorig jaar neemt Hulst een rigoureuze stap. Den Dullaert vol doet niet aan de subsidievoor- Pascal Ingels heeft al Jumbo-vesti gingen in Breskens en Aardenburg en krijgt er nu een derde super markt bij. Het streven is om half november open te gaan. Hij heeft er veel zin in. „Natuurlijk zal dit wat invloed hebben op onze omzet in de andere winkels, maar dat heb ik liever dan dat de omzet naar een ander gaat", verklaart hij. Ondanks weerstand van Lidl, die de komst van de supermarkt samen met de andere supermarkten in Oostburg tot in de Raad van State probeerde tegen te houden, ziet hij de nabijheid van die buurman juist als versterkend voor beiden. Nico van de Abeele van de On dernemersvereniging Oostburg noemde de supermarkt 'een toege voegde waarde voor Oostburg'. Uit de monden van bouwer Ron van Pamelen van Van der Poel en wet houder Peter Ploegaert klonken de zelfde geluiden. Zij blikten niet te lang meer terug op de lange weg die is afgelegd, onder meer door het verzet van andere supermarkten en ook omwonenden, die de locatie ongeschikt vinden. De gemeente Sluis start na de bouwvak met de aanleg van het parkeerterrein met 128 plaatsen. De omgeving krijgt nadrukkelijk een groen karakter. De herinrichting van het centrum is na de oplevering zo goed als klaar. Als er dan nog geld over is, komen het Eligiusplein en de doorsteek van de Nieuwstraat aan de beurt. waarden en kan over 2017 fluiten naar de jaarlijkse bijdrage van 171.000 euro. Het bestuur geeft geen geactualiseerde onderhouds- planning en een realistisch beeld van de verwachte financiële ont wikkeling in de toekomst. Daarom eist Hulst dat Den Dullaert ook nog de subsidie van 2015 en 2016 terugbetaalt. Het bestuur gaat in beroep bij de rechter, omdat het juist meer subsidie wil ontvangen om de brandveiligheid in orde te krijgen. De rechter bepaalt fe bruari dit jaar dat Hulst 45.000 euro voorschot moet betalen. Op slot Het leed is echter al geschied. De portemonnee van Den Dullaert raakt leeg. Geld om de brandvei ligheid te verzekeren is er nauwe lijks. Door de inzet van extra brandwachten kan de Buut nog nét doorgang vinden. Het concert van The Young Ones wordt van wege de veiligheid verplaatst. In april gaat de deur zelfs helemaal op slot. De broekriem is nu zo ver aan gehaald dat Den Dullaert overstag is. Voor 1,8 miljoen euro komen de panden in gemeentelijk bezit. Het plan van Hulst heeft gewerkt. ZELZATE De voor komende week geplande werkzaamheden aan de brug over het Kanaal Gent-Terneuzen in Zelzate zijn uitgesteld. 'Vanwege de onzekere weers verwachtingen kan niet gegaran deerd worden dat een kwalitatief goed afgewerkt wegdek wordt af geleverd', aldus de mededeling van de afdeling maritieme toe gang van het Vlaams Gewest. Be sloten is de werken naar een la tere datum te verschuiven. Een nieuwe planning wordt niet ge noemd. Het wegdek van de Zelzate brug is al geruime tijd toe aan een grondige opknapbeurt. De gemeente Zelzate dringt daar ook al lang op aan. De medede ling dat werkzaamheden (ge pland van 26 mei tot en met 1 juni) op de valreep niet door gaan, is bij het gemeentebestuur dan ook zeer slecht gevallen. Er worden sowieso al vraagte kens gezet bij een nieuwe asfalt- laag op de Zelzatebrug, want nu al is duidelijk dat ook dat asfalt snel weer kapot zal gaan. Toen de brug in 1968 werd gebouwd, la gen er tegels op. Toen die versle ten waren, nam de Vlaamse overheid het ongelukkige besluit er een laag asfalt op te leggen. En dat werkt niet: het asfalt gaat als het ware glijden als de brug open staat, en kan de druk van het vele vrachtverkeer ook niet aan. De Vlaamse regering is bezig met een onderzoek naar een oplos sing voor de langere termijn. IN DE REGIO Feest café De Griete Rommelmarkt Weekend vol kunst Tomorrow MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 26 mei 2018 Je zou het het best als uitro ken of uithongeren kunnen omschrijven. De tactiek die het Hulster college van B en W heeft gebruikt om het stichtingsbestuur van ge meenschapscentrum Den Dullaert op zijn rug te krij gen. Bob Maes De officiële start van de bouw van de Jumbo, foto peter nicolai Alle plooien lijken recht gestre ken voor de bouw van de vierde supermarkt in Oostburg. Wan klanken klonken er gisteren niet meer bij de officiële start van de bouw van de Jumbo. Exploitant wordt Pascal Ingels uit Bres- kens. Pascalle Cappetti Oostburg ZAAMSLAG Het tienjarig jubi leum van café De Griete in Zaamslag wordt dit weekend gevierd met diverse optredens. Vandaag zijn er vanaf 21.00 uur optredens van Nick Stricker en Al- berto Nicolay en is er een afterparty met dj Arnoud. No Regrets en Copycat treden morgen vanaf 15.00 uur op. LAMSWAARDE Fanfare Vrijheid Eendracht houdt vandaag een rom melmarkt. De op brengst komt ten goede aan het in strumenten- en uni formenfonds. Geïn teresseerden zijn van 13.00 tot 17.00 uur welkom op het terrein van voetbal vereniging SDO 63, Roverbergsepad 4. KLOOSTERZANDE Vandaag en morgen wordt de 11de editie van het Kunstweek end Kloosterzande gehouden. Ruim honderd kunste naars presenteren zich bij de plaatse lijke horeca, ge meenschapscen trum Binnendeur en in en rondom het Hof te Zandekerkje. Bezoekers kunnen een wandelroute van 1500 meter af leggen, waarbij ze langs alle exposan ten lopen. In de kloostertuin van het Hof te Zandekerkje is een kunst -en boekenmarkt. De kunstuitingen zijn beide dagen vanaf 12.00 uur te bekij ken. TERNEUZEN Vanaf 19.30 uur speelt Tomorrow- band vanavond in Porgy en Bess. Entree 2,50 euro. TERNEUZEN Scholieren uit de gemeente Terneuzen kwa men gisteren bezweet aan op de markt in Terneuzen na het lopen van een afstand van ongeveer 65 kilometer. Met hun deelname aan de zesde editie van de Mini-Roparun Zeeuws- Vlaanderen haalden de in totaal 23 teams, verspreid over acht scholen, zo'n zesduizend euro aan sponsorgeld op. Stichting Mini-Roparun heeft dit jaar voor Steunpunt Zeeuws-Vlaanderen als doel gekozen. Op vrijdag 1 juni lopen de scholieren uit de gemeente Sluis de Mini-Roparun in Oost burg. foto peter nicolai AXEL Gregoriuscentrum, 09.00 uur: Fiets tocht over 40 en 60 kilometer CLINGE Diverse locaties, 10.00 uur: Garage- sale HEIKANT Café Du Com- merce, 13.30 uur: Kaarten; 't Heike, 19.00 uur: Slag werkavond follow the beat HULST Begraafplaats Zou- testraat, 10.00 uur: Rondleiding; 't Kruispunt, 10.00 uur: Tweedehands kledingbeurs De Melkkan; Oranjebol- werk, hele dag: Cu- litruck; Paardenstal 's Landshuis, 13.30 uur: vernissage ex positie Sophie Le- wisohn OOSTBURG Ledeltheater, 19.30 uur: Concert mu ziekvereniging Ex celsior Cadzand TERNEUZEN De Blide, 13.00 uur: Voorjaarsmarkt WATERLAND KERKJE Feesttent en omge ving, hele dag: Meerminnefeesten met rommelmarkt, trekkertrek en Meerminnebal WESTDORPE Café 't Oude Raed- huis, 21.00 uur: Pol derblues met optre den Blues Stuff CADZAND Vanaf 13.30 uur, meerdere locaties: Huiskamerconcer ten HULST Binnenstad, 12.00 uur: Dweilbandfes tival; De Lieve, 14.30 uur: Uit op zondag met The Jumbo's; Oranjebol- werk, hele dag: Cu- litruck NIEUW NAMEN Café 't Verdronken Land, 15.00 uur: Optreden De Fruity Boys SAS VAN GENT De Statie, 13.00 uur: Wijndegustatie WATERLAND KERKJE Feesttent, 14.30 uur: Meerminne feesten IJZENDIJKE Café Hofzicht, 14.00 uur: Kaarten MINI-ROPARUN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 66