21 'Gebied wordt met Brouwerseiland onaantrekkelijk voor windsurfers' Wij denken: je gaat de kip met de gouden eieren slachten! bijvoorbeeld aan het onderzoeken over hoe we meer bezetting kun nen krijgen in het winterseizoen", vertelt Van der Linde. „En we wil len ook kijken wat hier mogelijk is op dagen dat er geen wind staat." De twee voelen zich ook erg ver antwoordelijk voor hun personeel. Ze hebben 32 vaste werknemers en nog eens tientallen seizoens krachten. Jendrusch: „We zijn één van de grootste werkgevers op het eiland in de recreatiesector. Voor de mensen die bij ons werken, willen we ook steeds vooruit." Bij elke stap denken ze wel aan hun doelgroep. Die moet het zelfde blijven. „Wij willen wel de échte watersporters", zegt Van der Linde. „Het echte uitgaanspubliek past hier niet zo. Die mensen wil len 's morgens langer uitslapen en 's avonds tot laat op pad. Bij ons is er 's avonds een barbecue, kun je gezellig met de gitaar bij de water kant zitten en drink je nog een wijntje op het terras.Maar ie dereen gaat wel weer op tijd naar bed, om 's ochtends weer het wa ter op te kunnen." WACHTEN OP RAAD VAN STATE zaterdag 26 mei 2018 Dan meteen weer verder - Pieternel van der Linde Uwe Jendrusch en Pieternel van der Linde vieren in 2018 het 25-jarig bestaan van Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam, dat uitgegroeid is tot één van de belangrijkste windsurf locaties in Europa, foto dirk-jan gjeltema BROUWERSDAM Wat Uwe Jendrusch en Pieter nel van der Linde in een kwart eeuw hebben opge bouwd, wordt bedreigd door Brouwerseiland. Als dat plan doorgaat - met luxueuze woningbouw aan de westkant van het surf- gebied - vrezen de twee voor hun toekomst. „Het is heel eng", vindt Van der Linde. „Het gaat de hele watersport hier beïnvloe den." Sinds het idee voor Brou werseiland werd geop perd, maken de eigenaars van Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam zich ern stige zorgen. Onder meer de gemeente Schouwen- Duiveland en Staatsbos beheer staan erachter en als het aan die partijen ligt, komt de bebouwing er. Het is nu wachten op de uitspraak van de Raad van State, die in het najaar komt. Eind september mogen Jendrusch en Van der Linde hun bezwaren in Den Haag toelichten. Jen drusch: „Of we kans maken? Ik betwijfel het. Er is al zo veel geïnves teerd... Aan het begin lagen we er echt wakker van. Nu is het een kwestie van afwachten." Maar als het doorgaat, verdwijnt de aantrekkings kracht van de Kabbelaars- bank voor de windsurfers. „Als daar bebouwing komt van twaalf meter hoog, moetje er rekening mee houden dat de wind in de 250 meter erachter weg valt. Dan heb je daar al leen maar wervelingen", weet Jendrusch. „Dan is dit gebied niet meer inte ressant. Niet voor de ge wone windsurfer en zeker niet voor de toppers; or ganisatoren van World Cups en Europese wed strijden zullen ons links laten liggen." Wervelingen „Wij denken: je gaat de kip met de gouden eieren slachten!", vult Van der Linde aan. „Er wordt on derschat wat ons bedrijf doet voor de regio en het beeld van Zeeland als wa tersportprovincie. Er komen jaarlijks heel veel mensen hierheen, die alle maal ook in de omgeving uitgaven doen. En we hebben 32 man aan vast personeel en nog vele seizoenskrachten." Voordat Zeil- en Surfcen trum Brouwersdam in 2017 ging verbouwen, vroeg een Schouwse wet houder aan de eigenaars: 'Waarom gaan jullie dat ei genlijk nog doen als Brou werseiland eraan komt? Van die opmerking vielen ze steil achterover. Jen drusch: „Toen dacht ik: wij gaan toch niet stoppen omdat iemand anders zo nodig elders wil bouwen?" Van der Linde: „Wij geven niet op. We gooien niet bij voorbaat de handdoek in de ring."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57