O CD 20 ZEELANI Schellachloop prooi voor Walhout Kerkhove verliest jubileumdubbel Duel van Spruyt met Sanderse in Renesse BROUWERSDAM ZEIL- EN SURFCENTRUM Het Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam bestaat 25 jaar. Uwe Jendrusch en Pieternel van der Linde zoeken al sinds 1993 naar vernieuwing, puur om de gasten optimaal te bedienen. zv De zevende editie van de Schellachloop is gis teravond gewonnen door Adriaan Walhout. Op de afstand van 12 kilometer finishte de Middelburger in 43.04 minuten, waarmee hij Vlissinger Remy Vasseur en Wim van Spar- rentak uit Sint Laurens ruim voor bleef. Bij de vrouwen noteerde Linda Versluis uit Gapinge de snelste tijd: 53.44. Valesca Lafeber en Eve lien van Sparrentak bezetten de andere podi umplaatsen. De Schellachloop, waarvan het startschot ge lost werd door marathonschaatser Niels Mesu, had 250 deelnemers. Er werd ten noorden van Middelburg ook gelopen over 4 en 8 kilome ter. Bij het WTA-toernooi van Neurenberg is ten nisster Lesley Kerkhove al in de kwartfinales van het dubbelspel uitgeschakeld. De Zierik- zeese, die samenspeelt met de Wit-Russische Lidzija Marozava, verloor van de Kroatische Darija Jurak en de Zweedse Cornelia Lister: 6-3 7-6. De twee waren in de Duitse stad als vierde geplaatst. Het was de vijftigste dubbelpartij van Kerk hove en Marozava in het vrouwencircuit. Met geen ander speelde de Schouwse zo vaak sa men. Volgende week debuteren ze in het hoofdtoernooi van Roland Garros, het tweede Grand Slamtoernooi van het jaar. TOP Tieleman Bij de Halve van Renesse treffen Melanie Spruyt en Monica Sanderse elkaar. De winna ressen van respectievelijk de Kustmarathon en de Marathon Zeeuws-Vlaanderen staan morgen aan de start van de Schouwse wed strijd over 21,1 kilometer. Spruyt, afkomstig uit Nieuwerkerk aan den IJssel, heeft op het laat ste moment een wildcard aangevraagd. Eerder al meldde de Vlissingse Sanderse zich aan. Ze krijgen ook nog concurrentie van Anjolie En gels-Wisse, de Middelburgse die de Halve van Renesse al vaak won. Bij de mannen zullen de ogen gericht zijn op de Vlissingers Erwin Adan, die zijn titel komt verdedigen, en Tim Pleijte. De start van de halve marathon is om 13.00 uur op de Hogezoom. Na-schrijven kan nog vanaf 09.00 uur. De prijzenpot is traditioneel ruim gevuld in Renesse. Voor wandelaars is er startgelegenheid vanaf 12.00 uur. Zo'n 200 mensen hebben zich daar voor aangemeld. i r moet altijd reuring zijn. Van stilzitten hou den Uwe Jendrusch en Pieternel van der Linde I niet. Hun Zeil- en Surf centrum Brouwersdam bestaat in middels 25 jaar en voortdurend zijn ze op zoek geweest naar ver nieuwing. Van der Linde: „We ho ren wel eens van andere onderne mers in de watersport: het loopt bij ons niet. Tja, denk ik dan, je moet wel wat doen. Je moet inves teren in je materiaal en energie steken in het organiseren van wa- tersportgerelateerde evenemen ten." Jendrusch: „Je moet meegaan met de markt en inspelen op nieuwe ontwikkelingen." Het gesprek is midden op een zeer zonnige dag. De twee eige naars van het imposante complex op de Kabbelaarsbank nemen plaats op het terras. In de schaduw of in de zon? „In de zon", zeggen ze allebei. Terwijl ze uitkijken over de Grevelingen, waarop windsurfers en zeilers enigszins snelheid pro beren te maken, laven ze zich aan de warmte. „Wie kan nou zeggen dat ze bij hun werk zo'n uitzicht hebben?" Begin jaren negentig, toen ze hun plan indienden voor een vaste surfschool, kozen ze bewust voor die ene plek. Hun gedachte daar achter: de wind komt voorname lijk uit het zuidwesten en dus moet je aan de noordoostelijke kant van de surfspot gaan bouwen. Jendrusch: „Anders dek je de wind af." Zoiets luistert heel nauw. Al snel bleek het nieuwe concept met horeca en een surfshop naast de windsurfschool een succes. Van der Linde: „Zelfs nog voordat we in april 1993 officieel open gingen, liep het horecagedeelte al. We wa ren hier nog aan het schilderen toen mensen om koffie kwamen vragen. Natuurlijk kon dat. We wilden meteen gastvrij zijn. Maar ja, wat reken je voor een kopje kof fie? We hadden nog helemaal geen menukaart. Uwe en ik hebben maar snel even afgesproken wat het moest kosten, zodat we wel al lebei hetzelfde vroegen." DenOsse Jendrusch komt van oorsprong uit Duitsland. Hij leerde daar wind surfen op een meertje en wist dat je naar Renesse moest komen om die sport écht te kunnen beoefe nen. „We zaten altijd aan de Noordzeekant van de Brouwers dam, waar nu Beachclub Perry's zit. Daar zat hét windsurfgebied van dat moment. Ieder weekend en in de zomers kwam ik naar Zee land en zat ik op een camping in Den Osse." Daar werkte Van der Linde, bij de receptie. Zo leerden ze elkaar kennen. „Toen ik twaalf, dertien jaar was, ben ik gaan werken bij de zeilschool in Scharendijke, in de vakanties en de weekends. Daar heb ik leren zeilen. Later, op de camping, ben ik meer betrokken geraakt bij het windsurfen." Jendrusch zette zijn eigen surf school op. Die was eerst gevestigd in een dubbeldekker. Nog altijd klinkt dat romantisch - de twee denken er met enige weemoed aan terug - maar het was ook behel pen. Vandaar dat ze naar iets vasts zochten. In 1990 deden ze al een bouwaanvraag, maar toen kregen ze nul op rekest. Enkele jaren later was het wel raak: hun plan voor een onderneming op de Kabbe- Je moet altijd met de nieuwste ontwikkelingen mee laarsbank werd uit vijftig inzen dingen gepikt. Jendrusch: „Daar mee hadden we de vergunning, maar verder nog helemaal niks. We moesten nog naar de bank toe, een architect tekeningen laten ma ken en een aannemer vinden." Van der Linde: „Het was superleuk dat we eindelijk konden beginnen, want we leefden er al jaren naar toe. Gelukkig hebben we veel hulp gehad van familie en vrienden. Er komt in zo'n tijd veel op je af." Pure gastvrijheid De eerste bebouwing was klein. Daarna dijde Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam almaar uit: anno 2018 is er onder meer een groot horecagedeelte, een flinke winkel, onderdak voor liefst 140 overnach- ters en een grote waterglijbaan. Van der Linde: „Het is niet dat wij vanuit onszelf steeds meer willen, maar we willen voor de gasten het meest optimale. Je moet het zien als pure gastvrijheid. Daardoor gaat het bij ons altijd zo: je hebt iets af en dan kijk je al weer verder. Als iets uitgevoerd wordt, ben je met je gedachten al bij de vol gende stap." „Je moet altijd met de nieuwste ontwikkelingen meegaan", voegt Jendrusch toe. „Als je je niet aan past, gaat het bedrijf achteruit. Twee jaar geleden kwam het Stand Up Paddling opzetten, SUP. In het begin hebben we daarover getwij feld: moeten wij dat ook doen? We hebben uiteindelijk besloten erin te investeren. We hebben boards gekocht en bieden nu clinics aan. Die lopen heel goed. Maar het kite- surfen hebben we niet opgepakt. Ik ben zo'n tien a vijftien jaar geleden wel naar een cursus geweest en we hebben het daarna met het perso neel erover gehad. We vonden het te gevaarlijk om dat op de Greve lingen aan te bieden, met al die an dere watersporters erbij. Inmiddels is de Noordzeekant van de Brou- ledereen gaat wel weer op tijd naar bed, om 's ochtends het water op te kunnen wersdam meer voor de kiters en de landzijde voor de windsurfers." De laatste verbouwing dateert van 2017. Het gebouw werd nog groter, er kwam als het ware weer een jaarring bij. En sindsdien zoe ken ze al weer naar nieuwe moge lijkheden. Het personeel denkt mee, net als de gasten. „We zijn nu zaterdag 26 mei 2018 ATLETIEK TENNIS De korfballers van TOP Arnemuiden spelen vandaag de laatste thuis wedstrijd van het seizoen. De num mer twee in de hoofdklasse treft om 16.00 uur Sporting Delta. Voor coach Arco Goedkoop is het zijn laatste wed strijd voor het eigen publiek; na zijn vierde seizoen in Arnemuiden zwaait hij af. Vol gende week is er nog wel de uit wedstrijd tegen Oranje Wit. 1-2 In de eredivisie van het vrouwen voetbal stonden gisteravond twee Zeeuwse speel sters tegenover elkaar. Het Excel sior Barendrecht van Solange de Smit ontving ADO Den Haag, waarbij Sharona Tieleman in de basis stond. Het duel in Rotter dam eindigde in 1-2. Het was de laatste speelronde. De Haagse vrouwen waren al zeker van de zesde plaats in de eindstand. Melanie Spruyt won in 2017 de Kustma- rathon. Morgen loopt ze de Halve van Re- nesse. FOTO RUBEN OREEL ATLETIEK Voetbalvereniging Apollo'69 raakt twee spelers kwijt. Wynston Wleh stapt over naar de zaterdagtak van Goes, Tristan Vis kiest voor Wolfaartsdijk. O CL CO Project klaar? Roeland van Vliet Brouwersdam - Uwe Jendrusch - Pieternel van der Linde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56