Wie is wie? 13 3-D laten zien wat de mogelijkheden van de provincie zijn, dan moeten we ook naden ken hoe we zo'n instrument bij andere ge legenheden kunnen inzetten, zoals een 50- Plus beurs." Nu al gebeurt er van alles. Tijdens de ko mende editie van Concert at Sea wordt de Zeeuwse arbeidsmarkt onder de aandacht gebracht van bezoekers en het publiek dat het festival via sociale media volgt. En alle Zeeuwse scholieren die slagen, van wie er veel buiten de provincie gaan studeren, worden benaderd met de vraag zich aan te sluiten bij de Zeeuwse Connectie, het lan delijke netwerk voor Zeeuwen. „Als jonge ren wegtrekken, zijn we ze kwijt. Op deze manier kunnen we ze blijven volgen." Oud-Zeeuwen zijn een belangrijke doel groep. De Bat: „Ze hebben hier al gewoond, ze hebben een gevoel bij de provincie, we willen ze terughalen. Maar we mikken breder. We moeten Zeeland als merk neer zetten. Mensen zijn niet alleen op zoek naar vacatures, ze zijn vaak ook op zoek naar een nieuwe plek om zich te vestigen. Als ze dan toch bewegen, dan moeten we ze ervan overtuigen dat Zeeland dé plek voor ze is." Het aanvalsteam is geïnteresseerd in alles wat daaraan bijdraagt. De Bat: „Er komen dagelijks ideeën binnen. We vertellen overal dat we hiermee bezig zijn. Dat doen we met zijn allen, maar er moet er één de postbus zijn. Voorlopig zijn wij dat even, in het provinciehuis." Het aanvalsteam blijft volgens De Bat bestaan 'zo lang als nodig is'. Een keer per week staan in de abdij de broodjes klaar. zaterdag 26 mei 2018 GO A Lien Latumeten serveert de lunch, ter wijl Henk Hamelink, Chris Simons en Paula Stoker (vrnl) de stukken doorne men. Het 'aanvalsteam arbeids markt' wisselt wekelijks van grootte en samenstelling. Bij de aftrap waren aanwezig: Ge deputeerde Jo-Annes de Bat (staand bij het beeldscherm, daarna met de klok mee:); be stuursvoorzitter René Smit van ZorgSaam; regiocoördina tor René Boone van Arbeids marktregio Zeeland; wethou der Paula Stoker van Terneu- zen; wethouder Chris Simons van Middelburg; bestuursvoor zitter Adri de Buck van HZ University of Applied Sci ences; Henk Hamelink van VNO-NCW; directeur Neldes Hovestad van Dow; secretaris Koos de Groot van Economie Board Zeeland; bestuursvoor zitter Hendrik-Jan van Aren- thals van Scalda; Margriet van Groeningen van de Provincie Zeeland; wethouder André van der Reest van Goes; per- soneelsmanager Mandy van Belzen van Roompot Vakan ties; bestuursvoorzitter Bert Vogel van het Calvijn College en Merel Toorop-Van Rens van de Provincie Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49