wt m 6 Molenwaterpark krijgt allure van Vondelpark I luVV 0M3 CU pleit voor aanleg minibos in Middelburg Aanvankelijk was het plan om het Molenwaterpark een nieuwe invul ling te geven een initiatief van om wonenden, maar de gemeente ging verder met de uitwerking ervan. Dit najaar gaat het park op de schop en dan krijgt het enige stadspark midden in Middelburg volgens be trokken ambtenaar Ad van de Pas de allure van het Vondelpark in Amsterdam. De grootste verande ringen van het park op een rij: Minder bomen Zo'n 6o bomen moeten wijken voor het nieuwe plan. Het idee is om van het ongeveer drie hectare grote park meer een geheel te ma ken. Door het bomenbestand uit te dunnen, verbetert het zicht op de historische panden rondom het park. Aanvankelijk zouden zo'n 85 bomen worden gekapt, maar dat stuitte op protest. Zo wordt de po pulier ter hoogte van Molenwater 95D gespaard. Het mierennest aan paden op het voormalige terrein van Miniatuur Walcheren verdwijnt. Er komen nu overzichtelijke looppaden, met als centrum een groot gazon. Bij het aanpassen van het park wordt rekening gehouden met de rugstreeppad. Het voorlopig ont werp is nog eens goed onder de loep genomen om er zeker van te zijn dat de padden niet worden weggejaagd. Twee biologen zijn sa- Ik durf best de vergelijking te maken met het Vondelpark in Amsterdam men met ambtenaren door het park getrokken. Ze kwamen tot de con clusie dat het winterverblijf, onder een betonplaat, onaangetast moet blijven. Voor het zomerverblijf van de padden komen er verspreid door het park paddenschalen. Water en bewegingsvlonder Water krijgt een grote rol in het ontwerp. Aan de zuidoostelijke kant komen meerdere wadi's. De wadi's zorgen voor een betere wa terafvoer bij hevige regenval. Kin deren kunnen in het ondiepe water spelen. Ook komt er dwars door een r wadi een stapstenenparcours naar een vlonder rond een vijver. Die halfronde bewegingsvlonder krijgt aan de andere kant van de zogehe ten spiegelvijver een zitrand. Amfitheater Zo'n zitrand komt ook rond de mu ziektent, waarmee een soort amfi theater ontstaat. Aan de kant van de Koepoort en de Schouwburg komt een grote par keerplaats. Binnen een straal van 150 meter van de Schouwburg ko men 120 parkeerplekken. Rondom het park komen meerdere stroken om te parkeren. De parkeerplaats voor de Schouwburg wordt als eer ste aangepakt. Als de verbouwing van de Schouwburg per 1 juni klaar is, gaat medio juni de eerste spade de grond in. In oktober moet de parkeerplaats klaar zijn. De bomenrijke Koepoortlaan blijft de oostkant van het park doorkrui sen. Het laantje was al niet toegan kelijk voor auto's, maar brommers mogen er straks ook niet doorheen. Fietsers mogen wel van het laantje blijven gebruikmaken. De skate- baan aan de oostkant van het park verdwijnt. De twee bunkers in het park blijven gewoon op hun plek. Het idee is ge opperd om op de plek waar ooit een spuisluis stond aan de Zuidsingel, een bouwwerk te realiseren. MIDDELBURG Middelburg moet een minibos krijgen ter grootte van een tennisbaan. De Christenunie pleit daarvoor bij het college van B en W. De partij vraagt het college of het mogelijk is zo'n klein bos op te nemen in nieuwe plannen voor meer groen in de wijken. De CU wijst op subsidie van het Instituut voor Natuureduca- tie en Duurzaamheid die voor de aanleg van minibossen beschik baar is. Dat geld blijft nu onge bruikt liggen. Per minibos ligt 10.000 euro subsidie klaar. De gemeente zou er nog 10.000 euro bij moeten leggen. Villa Valentijn Middelburg Kinderdagverblijf BÉk www.villavalentijnmiddelburg.nl IN DE REGIO Amateurkunst Walcheren Concert broers Jussen Boeken- en vinylmarkt MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 26 mei 2018 WA Padden krijgen de ruimte in park Het definitieve ontwerp voor het nieuwe Molenwaterpark in Mid delburg is, na drie jaar, klaar. Daarbij is rekening gehouden met de omwonenden, maar ook met de rugstreeppad. Die houdt zijn winterverblijf, onder een be tonplaat midden in het park. Valeska Nastaly Middelburg Andere paden Padden - Ad van de Pas, gemeente Middelburg 1 t Parkeren Fietslaan Spuisluis en bunker Sfeerimpressie van de vijver met zitrand in het Mo lenwaterpark in Middelburg. GEMEENTE MIDDELBURG "Hoge kwaliteit, kleinschalig, horizontale groep tegen scherpste tarief van Middelburg!' Opvangvormen o.a.: 40-, 48-, 52 weken per jaar én flexibel. Er zijn vier horizontale groepen, t.w.: van 3 mnd. tot 1 jaar, 1 tot 2 jaar, 2 tot 3 jaar en van 3 tot 4 jaar. Zodat de overgang naar de basisschool soepel verloopt. De tuin is 36 meter diep en ommuurd (naast de muziekschool). De kind(eren) kunnen veilig weggebracht en opgehaald worden, ingang Rouaansekaai (kuiperspoort). Ouders van kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg krijgen hiervoor een parkeerontheffing. U kunt zich aanmelden bij www.villavalentijnmiddelburg.nl. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854- 890 090. Tot ziens bij Villa Valentijn Middelburg! VLISSINGEN Amateurkunste naars houden van daag in Vlissingen en Oost-Souburg verschillende activi teiten. Muziekvereniging Vlijt en Volharding presenteert een veelzijdig pro gramma in Oost- Souburg op de Vlis- singsestraat, tus sen de Aldi en de Burchstraat. Er staan acht kra men van amateurs met beeldende kunst. Verder zijn muziek en podium kunsten te zien en te beluisteren tus sen 10.00 en 16.00 uur. VEERE Amsterdam Sinfo- nietta geeft morgen een concert in Veere. Het strijkorkest staat onder leiding van Candice Thompson. Lucas en Arthur Jussen spelen op de piano. Het concert begint om 14.30 uur en vindt plaats in de Grote Kerk. Kaarten kosten dertig euro per stuk en zijn te bestellen via de website grotekerk- veere.nl/. MIDDELBURG De Kloveniersdoe len houdt morgen een tweedehands boeken- en vinyl markt in de tuin. De markt telt acht kraampjes met vinyl en vijf boekenkra men. In de tuin is een springkussen voor kinderen, een dj en een food- truck. Ook worden er kinderworkshops gehouden rondom het kinderboek Loesje bij de Ko ning. De entree is gratis. Tussen 13.00 en 17.00 uur is ieder een welkom. MIDDELBURG Weg is-ie, gestolen. De fietskar van Matt- hieu Jobse. „Hij stond hier in de brandgang van Hof Sint Pie- ter. Ik kwam donderdagmiddag thuis en toen stond hij er niet meer", vertelt de 30-jarige Middelburger. Matthieu is wijd en zijd bekend door zijn fietsenwrakkenvisserij. Of ze nu in de Middelburgse vesten liggen, of in watergangen el ders in de stad, één telefoontje volstaat. Maar zonder kar kan hij niets. „Het is echt een strop. Een nieuwe kost min stens 140 euro, die kan ik niet zomaar kopen." fotomauritssep ARNEMUIDEN Museum Arnemui- den en 't Uusje van Eine, 13.00-17.00 uur: Historie, Visse rij en Streekdrach- ten; KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur: Gratis openstelling privétuin; MIDDELBURG Abdijplein, 08.00- 17.00 uur: Ringrij- den; Hof van Buren, 09.30-12.00 uur: Gratis netwerkoch tend voor vrouwen; NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwij zer, 20.30 uur: Con cert lain Matthews; SEROOSKERKE Vrouwenpolderse- weg 55a, vanaf 10.00 uur: Koffer bakverkoop bij Molen de Jonge Jo- hannes; VLISSINGEN Sint Jacobskerk, 15.00-17.00 uur: Ko renmiddag, Woon zorgcomplex De Kreek, 14.30-16.30 uur: Optreden van Oranje Koor; ZOUTELANDE Langstraat, 10.00- 16.30 uur: Curiosa- en streekproduc- tenmarkt. DISHOEK Emmauskerk, 10.00 uur: Toeristenkerk; MIDDELBURG Cyclehub, vanaf 10.00 uur: Lande lijke Wandeldag met ANWB Lenterond- jes; Padma, Verwe- rijstraat 51,10.00- 13.00 uur: Work shop dans en be weging; Zeeuwse concertzaal, 11.00 uur: Optreden Kse- nia Dubrovskaya Marina Kolomiyt- seva; Padmacen- trum, 11.00-15.00 uur: Workshop voe den; OOST-SOUBURG Historische Kerk, 11.30 uur: Lunch concert pianiste Ksenia Ivanchy- kova; Podium Razzmatazz, 14.00 uur: Openbare oe fening Songs on a Wire; VEERE Het Akkoord, Ou destraat 9,11.30 uur: Koffieconcert muziekvereniging Veere's Genoegen. FIETSKAR GESTOLEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42