Zeeuwse gemeenten werken samen aan opvang en zorg Wat doet een beheerder van een weerstation? Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam bestaat 25 jaar Weekend iet eerst \i etjevandi rgebied S Zeeuws aanvalsteam arbeidsmarkt Friese Esther de Neef op en top Zeeuwse Eten in de brouwerij in Kamperland Hoe groot de problematiek van mensenhandel in Zeeland is, is moeilijk te zeggen. Bij de Afde ling Vreemdelingenpolitie, Iden tificatie en Mensenhandel (AIVM) komen per maand onge veer tien signalen over de gehele provincie Zeeland binnen, zo heeft het Goese college van burgemeester en wethouders la ten uitzoeken. Aanleiding daarvoor waren vra gen van Johnny Lukasse van de SGP/ChristenUnie. Hij was ook benieuwd wat de omvang van mensenhandel in Goes is. Over die gegevens beschikt de AIVM niet. Wel weet de dienst dat via internet in de eerste vier maan den van dit jaar 28 advertenties zijn geplaatst die betrekking heb ben op illegale prostitutie. Lukasse stelde de vragen nadat hij een rapport van de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen had gelezen. De rapporteur con stateerde dat gemeenten nog veel te weinig doen om misstanden te gen te gaan en stelde ook dat re gionale samenwerking noodzake- Elke maand komen bij de politie tien signalen van mensenhandel of illegale prostitutie in Zeeland binnen. lijk is. De Zeeuwse gemeenten hebben dit advies ter harte genomen. Vol gens het college van Goes moeten afspraken worden gemaakt, om dat de opvang en zorg voor slacht offers van mensenhandel om goede en snelle samenwerking vraagt. In de laatste vergadering van zorgbestuurders is besloten dat een ambtelijke werkgroep hiermee aan de slag gaat. Die werkt ook samen met politie, Openbaar Ministerie en de IND. Een deel van de slachtoffers is af komstig uit het buitenland. Ambtenaar De gemeente Goes heeft inmid dels ook intern maatregelen geno men. De gemeente heeft als eerst in Zeeland een aandachtsfunctio naris Mensenhandel aangesteld. Deze ambtenaar moet collega's bewust maken van de problema tiek, waardoor signalen van men senhandel of illegale prostitutie sneller moeten worden herkend en gemeld. Goes zit, als ambte lijke voorzitter van het Provinci aal Overleg Prostitutie, bovenop het aanpakken van uitwassen in de seksbranche. Lukasse, die met het idee speelde om een onderzoek te la ten instellen naar de omvang van mensenhandel in Goes, is tevre den met de manier waarop de ge meente het probleem aanpakt. „Een extra onderzoek is nu niet direct nodig", vindt hij. Wel zou hij graag zien dat de zogeheten 'loverboys', die meisjes tussen de twaalf en twintig jaar in hun greep hebben, nog beter worden aangepakt. It Werk zat, maarte weinig handjes Qa-oegbanen.mffl.te I «"Shanatïicmhel zaterdag 26 mei 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 5 ZEELAND 20 «ZEELAND10 Mensenhandel aangepakt Het is misschien niet zichtbaar voor de buitenwereld, maar ook in Zeeland zijn mensenhande laars actief. Ze dwingen bijvoor beeld minderjarige meisjes tot het hebben van seks. De Zeeuwse gemeenten nemen de problematiek serieus en willen tot een gezamenlijke aanpak komen om opvang en zorg voor slachtoffers te verbeteren. Joeri Wisse Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37