De Gier keert bij NEC voor derde keer terug Feyenoord: Landzaat opvolger van Wouters 29 'Cristiano zit niet op 150 procent, maar wel op 140' Dirk Kuyt: We willen de supporters verrassen 4 tegen AC Milan werd toen goedge maakt, waarna Liverpool de cup greep via penalty's. De werkelijke absurde hotelprij- zen vormen óók een veelbesproken thema in Kiev, tot collectieve woede van de vele duizenden rei zende supporters. Of neem de handvol gestrande vliegtuigen vol fans van Liverpool, die gisteravond nog altijd niet waren gearriveerd. ZIDANE „We doen er alles aan om ze hier te krijgen", aldus Klopp. „Onze club kan niet zonder zijn supporters." Kijk vanmiddag nog even naar al die heerlijke filmpjes van zingende fans uit Liverpool en hun hit op de melodie van 'Allez. Allez, Allez', of volg gewoon het fenomeen Ro- naldo tijdens zijn laatste training, op weg naar zijn volgende droom- finale. Klopp bezag de vermakelijke aanloop naar de finale met glinste rende ogen, om vervolgens de woorden te vinden die de opwin ding het best typeren. „Let's play football", zei de Liverpool-manager, om het daarna nog een keer te her halen. „Het is allemaal even mooi, we genieten van elke minuut, maar laten we nu maar lekker gaan voet ballen." De Gier is in Nijmegen de opvol gervan Pepijn Lijnders, die na een teleurstellende tweede seizoens helft in de Jupiler League het veld moest ruimen. De Gier (49) komt over van Almere City, waar hij nog een seizoen onder contract stond. Hij heeft de zware taak de Nijmeegse club terug te brengen naar de eredivisie. Voor de derde maal keert De Gier terug in De Goffert, maar voor het eerst als hoofdtrainer. Hij laat op de clubwebsite over de ver bintenis voor drie jaar weten: 'NEC is mijn club en de enige club die mij in verleiding kon brengen om Almere te verlaten'. Vorige zomer was De Gier al de topkandidaat om NEC naar de eredivisie te leiden. Almere City reageerde echter door 'lackie Goal' langer aan zich te binden. De club lichtte een optie, waardoor de trainer tot de zomer van 2019 vast lag. Daarmee was een overgang van de baan. Ook in de winterstop trok NEC tevergeefs aan De Gier. Bij zijn derde poging is het tech nisch directeur Remco Oversier nu alsnog gelukt om De Gier los te weken. Oversier laat op de club website weten dat de Brabander de absolute nummer 1 was. Landzaat was afgelopen seizoen assistent-trainer bij Jong AZ en kwam daarvoor uit als jeugd- en specialistentrainer bij de Alk- maarders. Hij komt naar Feyen oord als vervanger van Jan Wou ters (57), die na twee seizoenen in De Kuip plaats moest ma ken. Jean-Paul van Gastel verlengde onlangs wel zijn contract als assis tent-trainer bij Feyen oord. Van Geel dacht eer der Maurice Steijn te heb ben binnengehengeld. De trainer van VW vroeg echter een te hoog salaris en daar wilde Feyenoord niet aan voldoen. Landzaat is voormalig ploeggenoot van Van Bronckhorst. Technisch directeur Martin van Geel en coach Van Bronckhorst kennen de nieuwe assistent goed. „Met de komst van Landzaat en de contractverlengingen van Van Gastel, Khalid Benlahsen, Roy Makaay en Arno Philips is de tech nische staf rond", zegt Van Geel. zaterdag 26 mei 2018 GO droomavona KIEV Trainer Zinedine Zidane van Real Madrid moet voor de finale van de Champions League een paar lastige keuzes maken. Vooral op het middenveld en voorin heeft de Franse trainer genoeg te kiezen. Zo is het de vraag of de Spaanse rasvoetbal lers Isco en Marco Asensio een basisplaats krijgen. En wat te denken van Gareth Bale, de aan valler uit Wales is niet altijd zeker van zijn basisplek, maar toonde in de Spaanse competitie de afge lopen weken aan in vorm te zijn. „Het moeilijkste voor een trainer is het kiezen van je elftal, zeker voor een finale", zei Zidane op de persconferentie in aanloop naar de Champions League-finale van avond. „Sommige spelers die mee zijn, zullen niet eens op de bank zitten. Anderen halen wel de selectie, maar komen niet van de bank af. Dat is moeilijk, maar het hoort bij mijn baan. Het is mijn taak om die keuzes te maken." Hoewel de ploeg van Zidane de ervaring van de voorgaande fina les meeneemt, betekent dat vol- Met de benen van Cristiano Ronaldo zit het wel goed, zo liet hij aan zijn coach Zinedine Zidane zien. fotoafp gens de Fransman niet dat de 'Koninklijke' de favoriet is. „Wij zijn geen favoriet en zij ook niet. Finales zijn altijd fiftyfifty." Cristiano Ronaldo verschijnt vol gens Zidane topfit aan de aftrap, hoewel de Portugees een paar weken aan de kant heeft gestaan met een enkelblessure. De Portu gees luisterde vorige week zijn rentree op met een doelpunt tegen Villarreal (2-2). „Cristiano leeft voor zulke wedstrijden. Hij is helemaal in orde. Cristiano zit misschien niet op 150 procent, maar wel op 140 en dat is zeker niet slecht", zei Zidane met een knipoog. NEC heeft eindelijk zijn droom- trainer binnen: Jack de Gier. De Brabander keert voor de derde keer terug in De Goffert en heeft een contract voor drie jaar getekend. Jasper van Gruijthuijsen Nijmegen ROTTERDAM De Dirk Kuyt Testimo- nial in de Kuip mor gen moet het slot stuk worden van de maand waarin de Katwijker volop in het nieuws was. Kuyt (foto) nam een jaar geleden af scheid als speler, hield zich vervolgens lang bui ten de schijnwerpers, maar keerde daar onlangs in terug. Eerst als spits van Quick Boys. Vervolgens was er het nieuws dat hij terugkeert bij Feyenoord als jeugdtrainer, een fototentoonstelling, een veelbesproken boek en mor gen dus de Dirk Kuyt Testimo- nial. Met drie teams die door Kuyt zijn samengesteld. Team Feyenoord staat onder leiding van Koeman met onder anderen Roy Makaay in de ge lederen, maar ook Salomon Kalou en Eljero Elia. Het team 'Vrienden van Dirk' wordt ge coacht door Ruud Gullit. Onder meer Jerzy Dudek, Craig Bellamy, Jamie Car- ragher, Steven Ger- rard, Emre en Selguk §ahin hebben hun komt toegezegd. Louis van Gaal staat aan het roer van 'Team Oranje'. Onder anderen Giovanni van Bronck- horst, Edwin van der Sar, Frank de Boer, John Heitinga, Nigel de Jong, Ruud van Nistelrooy, Robin van Persie, Arjen Rob ben, Wesley Sneijder en Rafael van der Vaart komen in actie. De organisatie denkt dat de Kuip vol zal zitten. Kuyt: „De wedstrijd met drie bijzondere elftallen is de hoofdmoot, maar daar omheen willen we de sup porters voortdurend verras sen." Denny Landzaat (42, foto) verruilt AZ voor Feyenoord. De voorma lig international gaat bij Feyenoord aan de slag als assistent van trainer Giovanni van Bronckhorst. AZ en Feyen oord bereikten gisteren over eenstemming over de transfer. Mikos Gouka Rotterdam Mi Cristiano Ronaldo heeft het naar zijn zin op de afsluitende training van Real. fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29