i 28 rm De Graafschap strikt Nijland Vreven trainer van Beerschot PSV wil trio verhuren FC Utrecht lijkt spitste houden VOETBAL CHAMPIONS LEAGUE-FINALE >- Juist deze heerlijke editie van de Champions League krijgt vanavond de finale die hij verdient. Real Madrid tegen Liverpool, twee klassieke clubs, twee spectaculaire doelpuntenmachines ook, elk met hun geheel eigen stijl. Om met Jürgen Klopp te spreken: 'Let's play footbaH'. In sommige sportwedstrijden zit ten zoveel verhalen, dat je onver mijdelijk hoofdstukken tekort komt. Real Madrid - Liverpool is er zo eentje, vanavond in Kiev, en niet eens zozeer omdat het simpelweg de grootste clubvoetbalfinale ter wereld betreft. Op deze vrijdagmiddag klinkt al vast de warme basstem van Virgil van Dijk door de perszaal van het Oekraïense Olympisch Stadion, ten teken dat er zowaar weer eens een Nederlands tintje aan deze Cham pions League-finale zit. En Georgi- nio Wijnaldum loopt even later ook over het schitterend gemaaide veld; wat een luxe voor een voetballand in last. Maar er is hier zoveel meer dan alleen wat gezellig Hollands chau vinisme. Neem alleen al de per soonlijke tweestrijd van vanavond tussen twee wereldsterren, de ene al zo lang aan de top, de andere re latief nieuw. Cristiano Ronaldo kan zijn derde finale op een rij winnen met Real Madrid, Mo Salah staat op de drempel van misschien wel een historische machtsovername. Hij is een boek op zichzelf, die ge weldige Egyptische aanvaller van Liverpool, uitgegroeid tot een aai baar symbool van verbroedering in de wereld, of hij daar zelf nou om gevraagd heeft of niet. Iedereen houdt van deze schitterende voet baller, van deze moslim in tijden van ramadan, van deze sympa thieke jongen met die prachtige be baarde kop. Kleurrijk Hoor en zie Jürgen Klopp (50) pra ten aan de vooravond van de finale, de kleurrijke Duitse manager van Liverpool, met zijn tandpastalach. Één van de zeldzame toptrainers bij wie elke persconferentie een klein feestje is, strooiend met interes sante gedachten en olijke grapjes. Bijvoorbeeld wanneer een ver slaggever vraagt wat Klopp van Real Madrid-trainer Zinédine Zi- dane (45) vindt, de Franse coach die volgens de vragensteller bekend staat om zijn beperkte tactische in zicht. „Dat hoor ik over mezelf ook altijd, dat ik tactisch beperkt ben", grijnst Klopp. „Eigenlijk is dat ge weldig grappig, toch? Dat twee coa ches die werkelijk geen flauw benul hebben van tactiek, tegenover el kaar staan in deze finale!" Klopp slaat precies de goede iro nische toon aan natuurlijk, want juist ook tactisch belooft Real Ma- L, Grappig, toch? Dat twee coaches die geen flauw benul van tactiek hebben, in deze finale staan drid - Liverpool een wervelende, enorm interessante finale te wor den. Dit is zo'n wedstrijd die in 3-0 voor de Spanjaarden kan eindigen, maar tegelijk is ook 3-0 voor Liver pool niet uitgesloten. Kijk alleen maar naar de uitslagen van beide ploegen in de Champions League van dit seizoen. 'Gegenpressing' Zie die schier oneindige stroom van doelpunten, gemaakt door de ge- genpressing-machme van Klopp (53 stuks), en ook door de wereldster ren van Zidane, de grootmeesters van de razendsnelle counter (45 goals). Omcirkel vanavond alleen al de duels tussen Salah en de hyper- aanvallende Real-linksback Mar- celo, en daarmee het steekspel dat onvermijdelijk ontstaat op het veld. Zeker, Real Madrid is favoriet, al is het maar omdat het al zoveel fina les speelde in de laatste jaren - en meestal won. „Maar bekers winnen zit óók in het dna van Liverpool", benadrukte Klopp gisteren. „Nie mand had ons hier verwacht. Dat ons dat gelukt is, komt óók omdat we Liverpool zijn. Één van de grootste clubs van Europa." Geschiedenis Samen verdeelden Real Madrid en Liverpool bijna één derde van alle Champions Leagues/Europa Cups 1 ooit. De Spanjaarden kunnen hun derde op een rij winnen. De Engel sen zegevierden voor het laatst in 2005, op een avond die de geschie denis in zou gaan als 'het mirakel van Istanboel'. Een 3-0 achterstand Molecatcï, Real Madrid Liverpool zaterdag 26 mei 2018 GO Stef Nijland speelt volgend seizoen voor De Graaf schap in de eredivisie. De 29-jarige aanvaller heeft overeenstemming bereikt over een tweejarig con tract. Hij moet alleen nog medisch gekeurd worden. Het gepromoveerde De Graafschap neemt Nijland transfervrij over van PEC Zwolle. De spits voetbalde eerder voor FC Groningen, PSV, NEC, Willem II en het Australische Brisbane Roar. „We halen met Stef een ervaren speler binnen, die het klappen van de zweep kent", reageert ma nager voetbalzaken Peter Hofstede. Stijn Vreven is de nieuwe coach van Beerschot Wil rijk. De oud-verdediger is een tweejarig contract overeengekomen bij de club die op het tweede ni veau van België uitkomt. De 44-jarige Vreven moest aan het einde van het sei zoen vertrekken bij eredivi- sionist NAC Breda. „De doelstelling is promotie. Daar sluit ik me bij aan." PSV wil komend seizoen Luuk Koopmans, Kenneth Paal en Sam Lammers ver huren. De kampioen uit Eindhoven laat weten dat meerdere clubs al naar het drietal hebben geïnfor meerd. Ook voor Pablo Ro- sario is er veel belangstel ling. Trainer Phillip Cocu wil de middenvelder echter juist graag bij zijn selectie houden. Jean-Christophe Bahebeck is zeer waarschijnlijk ook volgend jaar in het shirt van FC Utrecht te bewonderen. De 25-jarige Franse spits onderhandelt over een contract dat hem vermoe delijk voor de komende drie jaar aan de club bindt. Bahebeck komt, als de laatste details zijn afge rond, over van PSG, dat hem vorig seizoen al aan FC Utrecht verhuurde. Verheugen op een Sjoerd Mossou Kiev -Jürgen Klopp (50) c# Vermoedelijke opstellingen Scheidsrechter Milorad Mazic Vandaag aftrap 20.45 uur Veronica en Ziggo Sport Olimpiyskyi, Kiev, Oekraïne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28