Weinstein meldt zich bij de politie HJLTUUR 25 zien hoe hij zenuwachtig een liedje voor haar zingt. Samen met Timberlake neemt ze een plaat op, maar daarna houdt het plotse ling op. Denters hoort maanden niks. Op mails en telefoontjes wordt niet ge reageerd. Enkele weken later, ze is dan weer thuis in Oosterbeek, krijgt ze arg waan. Na lang aandringen hoort ze tele fonisch dat er voor haar niks meer in het verschiet ligt. „Mijn wereld stortte in. Het label zag het kenbaar niet meer zit ten met mij. Ik weet nog steeds niet waarom. Het is me ook nooit verteld. Ik wilde graag nieuwe nummers opnemen. Zij niet." Weet je wat me het meeste pijn deed? Ik heb nooit uitleg gehad Met hulp van een advocaat komt ze (deels) onder het strenge platencontract uit. Van Justin Timberlake hoort ze nooit meer wat. Uitzichtloos thuis Opeens zat ze weer 'uitzichtloos thuis' in Oosterbeek. „Ik kreeg het benauwd, ging bijna niet meer naar buiten. Mijn moeder had door mij een stalker, waar ik me dan weer schuldig over voelde. In die tijd ging alles door mijn hoofd. Want ik was de zangeres. Dus als het niet werkt, dan denk je: het zal wel aan mij liggen. Ik was ook best wel boos op de mensen van het label. Opeens ben je geen prioriteit meer. Weet je wat me het meest pijn deed? Ik heb nooit uitleg gehad. Mensen in de Albert Heijn vroegen aan mij waarom er geen nieuwe single kwam. Maar ik wist zélf niet eens waarom die er niet kwam. Veel mensen denken ook nog steeds dat ik zelf weg ben gegaan bij Timberlake. En wie gaat er nou weg bij Justin Timberlake?" Na een paar maanden in Oosterbeek verhuist ze uit het niets naar Londen, „ft wasjust me and my suitcase." In Londen haalt ze een hoop verloren tijd in, zegt ze. „Iedereen om me heen was gaan stu deren. Ik was alleen maar met het label bezig geweest. In Londen ben ik naar clubs gegaan, veel uit geweest. Nieuwe mensen leren kennen." Die jaren in de anonimiteit hebben haar goed gedaan, zegt ze zelf. „Ik heb mezelf die eerste ja ren in Londen weer een beetje terugge vonden." Trots Om rond te kunnen komen vindt ze een baantje in een Frozen Yoghurt Store. „Dat werd bekend in Nederland. Ik snap het wel hoor, dat het een lekker contrast is. Van Justin Timberlake naar een ijsco winkel. Maar het leven is niet gratis en ik moest ook gewoon mijn huur betalen. Sommige mensen vonden het ook zielig, maar ik bén helemaal niet zielig." De drang naar succes blijft intussen wel aanwezig. Na een paar jaar in de luwte doet ze mee aan The Voice UK, waar ze na kortstondig succes uiteinde lijk afValt. „Ik wilde laten zien dat ik er nog was. En mijn verhaal vertellen." Achteraf vindt ze dat het programma misschien niet zo bij haar paste. „Maar het was wel hét moment waarop ik dacht: ik wil dit weer. Zingen. Daarna ben ik weer meer gaan schrijven." Samen met een nieuwe producer heeft ze inmiddels tien zelfgeschreven num mers opgenomen. Ze dienen als basis voor haar optreden in de Melkweg. „Maar ik kan Outta Here natuurlijk niet weglaten. Het staat symbool voor een periode waar ik uiteindelijk best trots op ben. Het is jammer dat het zo gelopen is, maar voor mij is het ook wel nostalgie. Als dit niet allemaal was gebeurd, als ik deze ervaring niet had gehad, was ik een minder sterk persoon geweest." Haar optreden in de Melkweg ziet ze als een opstapje. „Ik wil dat mensen komen luisteren naar mijn muziek. In grote za len staan. In Nederland, maar ook hier. In Londen. Alleen had ik vroeger hulp. Nu moet ik alles zelf doen." BIOGRAFIE Meer dan zeventig vrouwen beschuldigen de voormalige filmproducer van seksueel wangedrag, waaronder verkrachting. Weinstein heeft in elk geval één officiële aanklacht aan zijn broek. Lucia Evans be schuldigt hem ervan dat ze in 2004 onder dwang orale seks met hem had. De zaak- Weinstein betekende het begin van de #MeToo-discussie. Weinstein wordt volgens plaatselijke media snel voorgeleid aan rechter Kevin McGrath van het gerechtshof in Manhat tan. Hij zou dan op een borgsom van een miljoen dollar en onder voorwaarden wor den vrijgelaten. De 66-jarige Weinstein weerspreekt alle beschuldigingen. In oktober 2017 werd de val van Harvey ingeluid met een artikel in The New York Times. Daarin beschuldigden verschillende ledereen die mij kent weet dat ik niet opzettelijk iemand zou beledigen vrouwen, onder wie actrice Ashley Judd, hem van ongepast en grensoverschrijdend gedrag. Het was de start van een stroom aan beschuldigingen aan zijn adres, inmid dels ruim zeventig. Een andere icoon uit de televisie- en filmwereld, Morgan Freeman is de nieuw ste naam die opduikt in de #MeToo-kwes- tie. Zestien mensen hebben zich tegenover CNN uitgesproken over ongepast gedrag en intimidatie door de acteur. Acht van hen zeggen slachtoffer te zijn. Freeman ging gisteren door het stof. In een verkla ring die verschillende Amerikaanse media publiceerden, bood hij zijn excuses aan. „Iedereen die mij kent of met mij heeft ge werkt weet dat ik niet opzettelijk iemand zou beledigen of met opzet ongemakkelijk zou laten voelen. Ik bied mijn excuses aan iedereen aan die zich oncomfortabel of niet gerespecteerd voelde. Dat was nooit mijn bedoeling." zaterdag 26 mei 2018 GO >4 Esmée Denters Esmée Denters is vastbesloten het helemaal alleen te gaan maken. FOTOBONNEKERSTENS Esmée Denters: 28 juni, Melkweg Amsterdam Naam: Esmée Denters Geboortedatum: 28 september 1988, Arnhem Opleiding: Havo Woonplaats: Londen Relatie: Woont samen met Joe (27) Meest succesvolle single: Outta here Aantal views op YouTube: 142 miljoen Actief sinds: 25 augustus 2006 Laatste optreden in Nederland: Koningslied 2013 Weinstein (midden) bij zijn aankomst bij de politie, fotoepa Filmproducer Harvey Weinstein heeft zich op een politiebureau in New York gemeld. Hij wordt beschuldigd van onder meer verkrachting. De verwach ting is dat zijn aanhouding het begin is van een lange reeks zaken. Dennis Jansen —Morgan Freeman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25