O 11 Ti"» 24 M ESMÉE DENTERS NIEUWE START HM Ze werd wereldberoemd op YouTube Maar net zo snel als haar ster rees, viel die ook. Twaalt jaar later wil Esmée Denters (29) een nieuwe start in de Melkweg. In een zaaltje dat ze zelf betaalt. ANGELA KIJKT TV Ik heb wel getwijfeld of ik dat moest doen Wat had ik afgelopen week graag meege- gluurd met het schrijversteam van Sanne Wallis de show. Was het een moeizaam proces om na die rel over de Israëli sche songfestivalparodie een volgende aflevering te maken? Of hebben ze een kop koffie gedron ken, over het weer gekletst en zijn ze stoïcijns aan het werk gegaan? Je bent niet te benijden als cabaretier tegen woordig. (Ik kan overigens nog wel wat beroeps groepen bedenken, maar ik beperk me even tot de komieken vandaag.) Je kunt geen mop meer vertellen op tv of er klimt wel weer een minder heid op de barricades. Foute grappen, onnaden kende grappen, mislukte grappen, ze bestaan niet meer. Alles is direct racisme, seksisme, ho mofobie, antisemitisme. Die ellenlange tenen, zo vermoeiend. Waarmee ik niet wil zeggen dat alles maar moet kunnen en mogen. Of dat ik die Netta-act nou zo geslaagd vond. Maar kom op, een beetje zelfrelativering en schouders ophalen horen ook bij een moderne, volwassen maat schappij. Nog niet zo lang geleden was het vrij simpel: een grap was leuk of niet leuk. Klaar. Als christen keek je gewoon niet naar Paul de Leeuw of Youp van 't Hek, dat scheelde ergernis. Als je als politi cus niet tegen een stootje kon, meed je Kopspij kers. Zoals nu mensen met een opspelend poli tiek correct gemoed VI links zouden moeten la ten liggen. Maar tegenwoordig telt het recht om je bele digd te voelen zwaarder dan het recht op vrijheid van meningsuiting. Die constatering is overi gens niet van mij, maar van Sander Schimmel- penninck tijdens die rare The times they are a- changing-uitzending van De Wereld Draait Door. U weet wel, die aflevering waarin onder andere Lilianne Ploumen met een stalen gezicht ver kondigde dat Belgenmoppen ook niet meer kun nen. En al die cabaretiers met hun grote bek, waar waren ze afgelopen week om Sanne Wallis de Vries publiekelijk een hart onder riem te steken of om hun vak te verdedigen? RTL Boulevard las woensdagavond een waslijst namen voor die ze hadden gebeld, maar niemand durfde klaarblij kelijk iets zeggen. Nog een paar jaar en dan worden er op tv enkel nog grappen gemaakt over koningshuis en gere formeerden, want dat is redelijk ongevaarlijk. En cabaretiers kunnen natuurlijk altijd nog hun toevlucht nemen tot ongevaarlijke woordspelin gen. Straks wordt Stephan Pos uit Vamos met de familie Pos nog een grote inspiratiebron. Of actu ele satire is helemaal verdwenen, omdat nie mand zich er meer aan durft te branden. Succes vanavond, Sanne. Hulp voor deejay Nieuwe Bond komt Dat zaaltje in de Amster damse poptempel moet haar comeback inlui den. „Ik heb precies uit gerekend hoeveel kaart jes ik moet verkopen." Esmée Denters zegt deze woorden in Londen, haar woonplaats. Ze loopt de trap van concertzaal Alexandra Pa lace (ook bekend als Ally Pally) op. Onder het lopen zingt ze soms zacht jes. Bij de aanplakbiljetten stopt ze om te kijken wie er binnenkort optreden. Daarna: „Hier wil ik wel staan, over een paar jaar." Ondanks alle tegenslag en jaren van anonimiteit is ze vastbe sloten om het weer te gaan maken. Oprah Ruim elf jaar geleden is Denters een van de grootste sterren op YouTube. Een van haar eerste filmpjes, waarop ze een cover zingt van Beyoncé, wordt ruim twee miljoen keer bekeken. On gekend veel in die tijd. Ook Justin Timberlake ziet haar video's. Hij laat een van zijn medewerkers alle families Denters in de omgeving van haar woonplaats Oosterbeek bellen tot hij haar te pakken krijgt. De dan 17-jarige Denters krijgt een platencontract aan geboden en vliegt even later naar LA om Timberlake te ontmoeten. „Alles werd voor me geregeld. Vervoer, ho tels, eten, studio-opnames. Alles." Haar eerste grote optreden is met een in de Amsterdam Arena, in het voorprogramma van Timberlake zelf. Vlak daarna zit ze op de bank bij Op rah. „Een programma dat ik thuis al tijd keek met mijn moeder." Een piep jonge Justin Bieber is haar grootste fan. In een filmpje op YouTube is te Quote van de dag Sanne zaterdag 26 mei 2018 GO RADIO Het gaat beter met Stephan Bouwman, de deejay van QMusic die ver telde dat hij de pressief is, maar op een wacht lijst stond. Bouwman heeft nu hulp. „Ste phan kreeg veel positieve reac ties", aldus een zegsman. FILM De opnames voor de 25ste James Bond film beginnen eind dit jaar. De film gaat in ok tober 2019 in première. Danny Boy Ie Slumdog Millionaire) is aangekondigd als regisseur. Daniël Craig is opnieuw de ge heim agent. V ■u rSvir^S. 'Nu moet ik het zelf doen' Bonne Kerstens Humberto Tan flirtte met het idee om eerder te stoppen met de presentatie van RTL Late Night

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24