Water Village II 17 Onderlinge afstemming is ver te zoeken aan de interruptiemicrofoon Het kabinet heeft nog weinig te duchten van de oppositie in de Tweede Kamer. De leiders van de coalitie lachen in hun vuistje. Topbelegging aan Informatie- en verkoopweekend In het politieke spel dat verdeel en heers heet, toont Rutte 3 zich tot dusver een ware meester. Neem nou afgelopen woensdag: alle dertien fracties zijn van de partij tijdens de jaarlijkse hoogmis van de terugblik, het Verantwoordingsdebat. Met mi- nister-president Mark Rutte en mi nister van Financiën Wopke Hoek stra in Vak-K is de line-up vanuit de regering veelbelovend, en met de kri tische rapporten van de Algemene Rekenkamer over hoe ons belasting geld is besteed, is er genoeg stof om het kabinetsduo om de oren te slaan. Toch wil het in de acht uren die volgen niet één keer knetteren. Waar de PVV ageert tegen de achterblij vende koopkracht, hamert de SP op de toegenomen vermogensongelijk heid. De PvdA keert zich tegen de voorgenomen verlaging van de winstbelasting, Denk foetert nog maar eens op de afschaffing van de dividendbelasting en 50PLUS maakt zich druk om de deplorabele toe stand van de Belastingdienst. Afstemming Onderlinge afstemming is ver te zoe ken, waardoor de regering geen mo ment in de problemen komt. En dat is eigenlijk sinds het aantreden ook nauwelijks gebeurd. „Dit debat had veel weg van een schot hagel", con cludeert een links oppositielid na af loop mismoedig. Zonder samenwerking en afstem ming vooraf is het kwaad oppositie- voeren, blijkt maar weer. Als elke op positiepartij haar eigen stokpaardje gaat berijden, heeft het kabinet een Roompot Kamperland 0 +31 (0)118 - 641500 sales@roompotprojects.nl roompotwatervillage.nl Let op! U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunningplicht voor deze activiteit. makkie. Toch is dat precies wat er ge beurt, stelt de leider van een coalitie partij met verbazing vast. „Wij had den van tevoren verwacht dat we het flink voor de kiezen zouden krijgen met de BTW-verhoging, afschaffing van de dividendbelasting en het ge lijk blijven van het eigen risico. Maar als het erom spant, valt de oppositie steeds uiteen. Fris oogt het niet." De coalitiepartijen spelen daar be hendig op in, vervolgt hij. In het in potentie gevaarlijke debat over de verzwegen dividendmemo's eind april zetten de fractielei ders van de regeringspar tijen vooraf de klokken gelijk. „We zeiden tegen elkaar: als wij er nou in onze bijdrage stevig ingaan, wedden dat je zult zien dat de oppositie al haar kruit ver schiet op ons en Rutte en Wiebes het daarna makkelijk heb ben? Dat gebeurde." Hij heeft wel een ad vies: vorm als oppositie een Er is te weinig concreets om de tanden in te zetten treintje aan de interruptiemicrofoon dat een salvo op het kabinet afvuurt. „Accepteer dat het soms de ander is die het punt maakt." Soms lukt het wel samen op te trekken. De oppositie keerde zich eendrachtig tegen het kabinetsplan om toe te staan dat arbeidsgehandi capten onder het minimumloon mo gen worden betaald. Regeringspartij D66 toonde zich gevoelig voor de toegenomen druk en drong er bij het kabinet op aan om een pas op de plaats te maken. En ook in het verzet tegen de afschaffing van de divi dendbelasting slaagde de oppositie erin het nagestreefde beeld te laten beklijven dat dit kabinet aan de lei band van multinationals loopt. Lastiger is wel dat het economisch tij meezit. De economie draait als een tierelier en de werkloosheid neemt in rap tempo af. Kamerleden van de coalitie laten geen moment onbenut om de gunstige cijfers te benadruk ken in hun debatbijdragen - 'Het gaat goed met Nederland, heel goed', al dus de VVD woensdag tot tweemaal toe - ook al weten zij zelf ook wel dat die mooie statistieken niet te danken zijn aan een kabinet dat amper een halfjaar in het zadel zit. Maar toch, zet daar maar eens een verhaal tegen over dat het de verkeerde kant opgaat met het land. Dat valt niet mee. Duimen draaien Tegelijkertijd moet misschien wel vastgesteld worden dat er domweg te weinig uit de ministerraad komt om als oppositie tegen te hoop te lopen. Het aantal wetsvoorstellen dat in de Kamer is beland, valt tegen. Het stikt van de actieprogramma's (bijvoor beeld in de zorg) en nationale agen da's (wonen) die de departementen momenteel afscheiden. Kamerleden klagen dat het parle ment intussen duimen zit te draaien. „Voor de zomer, zeiden de bewinds lieden steeds", moppert vicefractie- voorzitter Kathalijne Buitenweg van GroenLinks. „Dat is nu al rond de zo mer geworden. Ik kan het niet meer horen, want daardoor is er weinig concreets om de tanden in te zetten." Al meer dan 25% Verkocht! zaterdag 26 mei 2018 GO Tobias den Hartog Laurens Kok Den Haag Middelburg Brugge NEDERLAND Antwerpen BELGIË Luxe vrijstaande recreatiewoningen en lodges (4 en 6 personen) Ruime kavels eigen grond aan het water Kleinschalig, duurzaam en energiezuinig Dicht bij uitgebreide faciliteiten Geschikt voor eigen recreatief gebruik en/of verhuur (uitstekende mogelijkheden!) Professionele verhuur en beheer door marktleider Roompot Vakanties Prijzen vanaf 173.950,- v.o.n., excl. BTW. De BTW kunt u geheel of gedeeltelijk terug ontvangen bij verhuur. Rutte 3 ligt van deze oppositie niet wakker Kathalijne Buitenweg, GroenLinks Kamerlid Premier Rutte wordt het niet echt lastig gemaakt, fotoanp PROJECTS zaterdag 9 en zondag 10 juni a.s. 11.00 tot 16.00 uur Locatie: Beach Club Bestevaer Roompot Beach Resort Sophia Boulevard 25, Kamperland Meld u nu aan voor een persoonlijk adviesgesprek via roompotwatervillage.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17