'Ik was gedraal Boterhoek beu' 7 CU pleit voor aanleg minibos in Middelburg Zo gaat het nieuwe verpleeghuis Cornelia van Allévo in Zierikzee er uitzien. De witte blokken linkson der zijn de Zweedse appartemen ten van Zeeuwland aan de Emil Sandströmweg. Een groot deel van het 123 appartementen tellende ver pleeghuis heeft begroeide daken, waardoor de overburen niet alleen uitkijken op stenen en de bouw minder massief lijkt. Het park er omheen is publiek toegankelijk als wandelgebiedje. „En onze brasserie fungeert tevens als ontmoetings ruimte voor de buurt. We willen onderdeel van de samenleving zijn", zegt Allévo-bestuurder Ineke Dekker. De bouw van het nieuwe Cornelia kost ongeveer twintig miljoen en begint ergens volgend jaar. Als de nieuwbouw is geopend, wordt een stuk verderop aan de Sandströmweg het huidige Corne lia gesloopt. Die lap van 28.000 Onze brasserie fungeert tevens als ontmoetingsruimte voor de buurt vierkante meter wordt voorlopig ingezaaid met gras en heeft een so ciaal-maatschappelijke bestem ming, wat betekent dat er geen hui zen of winkels mogen komen. Al lévo presenteert haar definitieve ontwerp op 18 juni om 19.00 uur in het huidige Cornelia. illustratie de „Ik was het beu", verklaart SP-frac- tievoorzitter Anita de Vos vrijdag middag haar actie. „Groenlinks kondigde twee weken geleden al een motie aan, waarin kaders wer den gesteld die ervoor moeten zor gen dat Boterhoek geen regulier va kantiepark wordt. Vorige week trokken ze die motie terug, omdat er inhoudelijk nog aan gesleuteld moest worden. Donderdag dienden ze hem weer niet in, maar nu om de reden dat een aantal raadsleden af wezig waren en ze daarom mogelijk geen meerderheid zouden halen. En toen was ik het dus beu." De Vos diende zelf een motie in met de strekking dat toch niet valt te garanderen dat het park uitslui tend voor zorg en medische behan delingen zal worden gebruikt. Daar mee moet het worden beoordeeld als een regulier vakantiepark, waar van Schouwen er, volgens de SP, al genoeg heeft. Ze kreeg steun van LSD, SGP en de CU en haalde daar mee de krapste meerderheid van één stem. „Ik vind het erg vervelend voor Ik vind het erg vervelend voor de betrokkenen van Boterhoek betrokkenen. Vooral voor de grond eigenaar, de heer Gaanderse", zegt De Vos. „Maar ik vond dat er duide lijkheid moest komen. Die honderd procent zorgbestemming kun je niet waarborgen. Dan kun je nu wel mooi weer spelen, maar dan gaat het in december bij de wijziging van het bestemmingsplan toch mis." De dorpsraad van Scharendijke is teleurgesteld over het afketsen van Boterhoek. „Ik krijg een beetje het gevoel dat iedere ontwikkeling van Scharendijke wordt tegengehou den", zegt secretaris Tanny de Rooij. „Het had werkgelegenheid opgele verd en mogelijk wat woningbouw om personeel te huisvesten. Jam mer hoor." MIDDELBURG Middelburg moet een minibos krijgen ter grootte van een tennisbaan. De Christenunie pleit daarvoor bij het college van B en W. De partij vraagt het college of het mogelijk is zo'n klein bos op te nemen in nieuwe plannen voor meer groen in de wijken. De CU wijst op subsidie van het Instituut voor Natuureduca- tie en Duurzaamheid die voor de aanleg van minibossen beschik baar is. Dat geld blijft nu onge bruikt liggen. Per minibos ligt 10.000 euro subsidie klaar. De gemeente zou er nog 10.000 euro bij moeten leggen. zaterdag 26 mei 2018 SD Zo gaat Cornelia eruit zien Ton van den Nouweland Zierikzee - Ineke Dekker, Allévo JONG. GORTEMAKER, ALGRA ARCHITECTEN De SP lokte in de gemeenteraad de discussie over vitaliteitsre- sort Boterhoek uit. Met fataal resultaat voor de initiatiefne mers. Ton van den Nouweland Scharendijke - Anita de Vos, raadslid SP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 127