Heeft een relatie tussen een ochtend en een avondmens kans van slagen? Ik vind het niet oké te worden afgerekend op mijn likes Joost nuiff weten Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (75) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Hebt u nog steeds verkering? Er zijn twee momenten waarop een man twijfelt of hij wel verder moet met zijn relatie. Het eerste is kort voor zijn huwe lijk. Leuk bedoelde opmerkingen van vrienden uit de kroeg zitten hem dwars: „Nu kun je er nog voor niets vanaf maar volgende week kost het geld. Ha- haha." Of erger nog: „Na een jaar willen ze alleen nog maar aan je portemonnee zitten. Hahaha." Niet op u van toepassing denk ik, want u hebt vooralsnog geen trouwplannen. Uw twijfel ligt in het verschil in dagritme. Er zijn reeksen gelukkige huwelijken waarin zo'n verschil bestaat. Dus ik denk dat niet die spaarzame uren aan quality time - wilt u deze uitdrukking niet meer gebruiken aub - u dwarszit. Die hele relatie zit u dwars. En wie twijfelt of hij wel door moet gaan met zijn verkering vanwege wat dan ook, heeft in gedachten die verkering al uitgemaakt. Die twijfel is niet het einde van het begin, het is het begin van het einde. Vandaar mijn vraag waarmee ik dit antwoord begon: hebt u nog steeds verkering? Vevrouw, ik laat die vriendin van u even voor wat zij is. Laten we het eerst eens over uzelf hebben. Drie jaar geleden bent u op Facebook gegaan omdat een vriendin daarop aandrong. Kort geleden heeft diezelfde vriendin u berispend toe gesproken. Want de zin 'Onlangs sprak ze me erop aan dat ik nooit reageer' klinkt mij als een standje in de oren. En toen hebt u weer braaf gedaan wat die vriendin u vroeg. Geef eens eerlijk antwoord: bent u niet te volg zaam? Bent u niet zo iemand, zoals helaas erg veel mensen, die vanwege de lieve vrede, de lieve vriendschap, de lieve wat dan ook maar ja en amen zegt? Klopt dat? Dan hier mijn volgende vraag: wordt het geen tijd het roer eens om te gooien? Terug naar die vriendin. Natuurlijk hangt vriend schap niet af van hoe vaak je iemand liket. Maar dat wist uzelf ook al. Was een retorische vraag van u. Het kost even moeite, dat weet ik. U bent zoiets niet gewend, begrijp ik ook. Maar toch stel ik voor dat u de eerste dag van uw nieuwe leven begint met simpel tegen uw vriendin te zeggen: „Marie, dat Facebook van je kan me eerlijk gezegd gestolen worden." <1 magazine 45 RITMES. Ik ben een avondmens, mijn vriendin is een ochtendmens. Zij is om tien uur 's avonds doodop, gaat naar bed en staat om zeven uur op. Ik slaap pas om één uur 's nachts, eerder lukt me echt niet. Daardoor hebben we weinig quality time, ook in bed. Ik ben bang dat we uit elkaar groeien. LIKEN. Sinds drie jaar heb ik Facebook. Eigenlijk omdat een vriendin van me erop aandrong. Zelf post ik niet veel, maar zij (en anderen) des te meer. Onlangs sprak ze me erop aan dat ik nooit reageer en andere vrienden altijd. Daarom heb ik een paar van haar berichten geliket. Vriendschap hangt toch niet af van hoe vaak je liket? ES Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 113