VERTEL ONS UW VERHAAL gat in. Er was geen andere mogelijkheid. Hier ontbreekt een stukje aan mijn herinnering. Het kan zijn dat de hand van God barmhartig neerstreek en de horten sia in het gat vleide. Of misschien was het een buitengewone kracht die zich in mij voltrok waardoor ik een minuut lang bovenmenselijk sterk werd en deed wat mij het belangrijkste leek voor de wereld: de hortensia planten. Of misschien sleurde ik mijn grote vriend in het gat met mijn laatste restje kracht en viel ik daarna even flauw. Hoe het ook zij: hij stond. Mijn sportkleren waren veranderd in werkkleren. Er zaten blaadjes in mijn haar en vegen aarde op mijn bovenlip zodat ik een impressie had kunnen geven van Charlie Chaplin die een imitatie deed van Adolf Hitier in The Great Dicta tor, als ik maar niet zo gebroken was ge weest. Ik keek naar mijn handen die zo zwart waren als alleen een dag tuinieren zonder handschoenen ze kan maken en waarop een sterrenhemel aan wondjes zichtbaar werd. Mijn vingers waren als takken zo krom en stijf en mijn schouder wipte zichzelf af en toe per ongeluk uit de kom. Ik sjokte naar binnen. Op de bank voor het raam ging ik zitten, mijn aardebillen zonken dankbaar weg in het kussen. Mijn voorbrein was leeg. Mijn achterbrein zinderde van ideeën. Plots zag ik de tuin zoals ik de horten sia had gezien: vol schoonheid en levens lust; groeiend en bloeiend en tjirpend, kruipend en ritselend en zingend. De tuin, mijn vriend. De reuzenhortensia stond op zijn nieuwe plek alsof hij daar altijd al gestaan had, zijn groene knopjes ademden het zonlicht in. Van hardlopen zou het niet meer komen vandaag. Maar hé, ik was verliefd. Ik was tuinier gewor den. 41 Anne Eekhout (1981) is schrijver en colum nist. Ze schreef de romans Dogma en Op een nacht, die nominaties kregen voor de BNG Literatuurprijs en de AKO Literatuurprijs. Heeft u ook wel eens ruzie gehad met een boom of struik in uw tuin? Vertel ons uw verhaal in maximaal 150 woorden en stuur het naar magazine@persgroep.nl WG magazine 35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 103