'Ik heb het lichaampje van mijn dochter moeten achterlaten' 'W: 8 Striptease op crèche was 'grap' REFERENDUM GRONDWET Kinderdagverblijf Jolie in Utrecht distantieert zich na drukkelijk van de aantijging dat de organisatie zich schul dig heeft gemaakt aan een striptease. Volgens directeur Hanny Reuser hebben mede werkers in februari met een collega 'die wat aandacht no dig had' een jolige grap uitge haald. De GGD sprak in een rapport van 'grensoverschrij dend gedrag'. De collega werd op haar verjaardag met haar kleren aan op een tafel gelegd. Ze werd bedekt met een laagje folie waarop een 'toefje slagroom' werd gespoten. Een mannelijke medewerker ('een sociaal voelend mens') trok zijn shirt uit, draaide dit drie maal boven zijn hoofd en danste om de tafel. „Het duurde een minuut", aldus Reuser. Van seksuele opwin ding was geen sprake. Er is geen slagroom gelikt. De vei ligheid van de kinderen was geen moment in gevaar. De directeur kreeg steun van ou ders. Jolie tekent bezwaar aan tegen het GGD-rapport. Een naïef boek vol dromen Hoofdofficier op non-actief na affaire De Rotterdamse hoofdoffi cier van justitie Mare van Nimwegen is met buitenge woon verlof gestuurd door het Openbaar Ministerie (OM) vanwege zijn geheime liefdesrelatie met de andere hoofdofficier Marianne Bloos. Het hoogste orgaan binnen het OM, het College van procureurs-generaal, vindt dat twee geliefden niet beiden hun functie kunnen uitoefenen. Het college laat onafhankelijk onderzoek doen naar de kwestie, zo meldde het gisteren. Massaal op vakantie Journalist Zembla vrijuit Slachtoffers loverboys THERESE O'KEEFFE (37) VOORSTANDER vrijdag 25 mei 2018 GO UTRECHT De partij van Silvio Berlus- coni ziet niets in het pro gramma van de coalitierege ring van Lega en de Vijfsterrenbeweging. ROTTERDAM HERKOZEN President Nicolas Maduro komt met zijn echtgenote aan bij het Venezolaanse parlement om de eed af te leggen. Maduro werd zondag voor zes jaar herkozen. Een groot deel van de oppositiepartijen boycotte de verkiezingen, foto reuters DEN HAAG Bijna 12 miljoen Ne derlanders zijn van plan deze zomer op vakantie te gaan, een stijging van 240.000 ten op zichte van 2017. Dat blijkt uit onderzoek van NBTC-NIPO. Ruim 8,7 miljoen Nederlanders (plus 2 procent) gaan naar het buitenland. Frankrijk blijft de favoriete bestem ming, daarna volgen Spanje en Italië. Turkije zit weer in de lift. UTRECHT Het OM gaat Zembla-journalist Ton van der Ham niet vervolgen voor lokaalvredebreuk bij ziekenhuis UMCU. Het OM meent dat de journalist wel schuldig is, maar zet de zaak niet door. RECTIFICATIE In het artikel over uitbuiting door loverboys van af gelopen zaterdag staat abusievelijk vermeld dat er jaarlijks bijna 1400 minderjarige slachtoffers bijko men. Dit is niet correct. De In spectie Gezond heidszorg en Jeugd i.o. schat het totaal aantal slachtoffers op 1363. Hoeveel er jaarlijks bijkomen, is niet bekend. e waren zo blij toen ik zwanger bleek van ons eerste kindje. Maar bij de echo bij twaalf weken bleek dat de baby een afwijking had en niet levensvat baar was. Mijn wereld stortte in. Een bevriende gynaecoloog zei dat hoe langer mijn zwanger schap duurde, hoe zwaarder en pijnlijker het zou worden. 'Als ik jou was, zou ik de zwanger schap niet voortzetten. Maar ik kan je niet helpen. Dan moet je naar Engeland', zei ze. Ik voelde me in de steek gelaten door het systeem. Er was zo weinig in formatie, en we waren zo in de war. Via via kwam ik bij een stichting terecht die me hielp met het maken van een af spraak voor een abortus in En geland. Mijn herinneringen aan die dag zijn wazig. Ik weet dat we naar London Heathrow vlo gen. Ik zie mezelf nog zitten in de wachtkamer van de kliniek. Er zaten minimaal twee andere Ierse vrouwen: eentje was nog heel jong, een meisje eigenlijk. Van de ingreep herinner ik me niets. Het was een meisje, en we noemden haar Caitriona. Er was ons verteld dat we het li chaampje weer terug naar Ier land mochten meenemen, maar de kliniek weigerde. Wij wisten niet wat onze rechten waren. Achteraf bleek dat het wel had gemogen. Mijn baby daar ach terlaten: daarvan heb ik het al lermeest spijt in mijn leven. Vorig jaar kreeg ik een mis kraam. Haar hebben we wel kunnen begraven. Het was heel mooi: we zochten een kistje uit, hielden een ceremonie en zet ten haar bij in ons familiegraf. Het hielp bij de verwerking van het verdriet. Dat we dat niet bij Caitriona hebben kunnen doen, doet nog steeds veel pijn. Als ik me in Ierland had kunnen laten aborteren, had ik een plek gehad om haar te herdenken. Nu is er nergens een plekje dat haar aanwezigheid op de we reld erkent. Het kamp dat tegen abortus is, speelt een vies spelletje. Ze in formeren verkeerd, doen aan bangmakerij en zeggen dat er een vloedgolf aan abortus sen komt. Dat is niet zo. Moch ten mijn dochters ooit in de zelfde situatie terechtkomen, dan wil ik dat ze niet het vlieg tuig moeten nemen. Dan wil ik dat ze in hun eigen land, in hun beschermde omgeving, zelf mogen beslissen. Ik hoop zo dat we voor stemmen, maar ik ben bang dat het misgaat. Daar zou ik echt kapot van zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8