REN ATE WENNEM ARS 'Projecten voor vluchtelingen beter op elkaar afstemmen' 6 FIETS VAN DE MAAND: BOLERO® MEER DAN 20 PREMIUM IN ZEELAND VIND JOUW DEALER Column Omdat projecten om statushou ders aan werk te helpen nog te weinig resultaat opleveren, heeft de Sociaal Economische Raad (SER) een aantal adviezen uitge bracht. De SER concludeert onder meer dat het beter is om asielzoe kers direct op te vangen in een azc in de buurt van de gemeente waar ze later komen te wonen. Dan kunnen ze sneller in de regio naar werk gaan zoeken. „Gemeenten en regio's zouden hun projecten meer op elkaar moeten afstem men, zodat werkgevers weten waar ze aan toe zijn, nu kan het beleid in elke gemeente weer an ders zijn." De initiatieven die er zijn, rich ten zich nu ook vaak op status houders die enig perspectief heb ben op werk. De SER pleit ervoor ook te investeren in de vluchte lingen die nog ver van de arbeids markt staan. Juist zij dreigen an ders nog decennia in de bijstand te blijven. Een voorbeeld van een particu lier initiatiefis The Refugee Com- pany. Nog niet zo heel lang gele den zaten er criminelen in de Bijl merbajes in Amsterdam, nu 'net werken' statushouders zich er naar een nieuwe baan. De voor malige gevangenis geeft onder meer onderdak aan The Refugee Company, een van de tientallen particuliere initiatieven die vluchtelingen helpen een nieuw bestaan in Nederland op te bou wen. Vrijwilligers helpen de sta tushouders hun cv te schrijven, een netwerk op te bouwen of een stageplaats vinden bij een bedrijf. „Zo'n zeventig nieuwkomers hebben via de Refugee Company Nog niet zo heel lang geleden zaten er criminelen in de Bijlmerbajes werkervaring opgedaan bij onder meer Heineken, Akzo en Philips", schrijft de SER. The Refugee Company heeft in het complex ook haar eigen res taurant met de naam A Beautiful Mess, waar vluchtelingen aan de slag kunnen. In het atelier van Re fugee Company worden met de hand overhemden gemaakt door kleermakers met een vluchtelin- genachtergrond. advertentie Ik wil de vuile was niet buiten hangen ofzo, maar onze ge meente is een campagne gestart tegen gewoontedrinken. Het was blijkbaar nodig. Het schijnt dat met name 55-plussers nogal mak kelijk naar de fles grijpen. Niet om iets weg te drinken dus, maar uit gewoonte. Ga jezelf maar eens na: een glaasje bij het koken, een roseetje of wit biertje op een terras in de zon. En hoeveel mensen eindigen de dag wel niet met een glaasje? Of een paar gla zen... Voor je het weet, ben je er dus één: een gewoontedrinker. En dan ligt het volgende gevaar al op de loer: de ontkenning. Want ach, dat ene glaasje is goed voor je bloeddruk of om in slaap te vallen. Onzin. Blijkt. Ik heb name lijk de website die ver schillende welzijnsorgani saties in onze gemeente hebben samengesteld eens even bekeken. Daar Hoeveel mannen van middelbare leeftijd hebben géén buikje? nog net niet weggehoond. Want water, dat drinken de koeien. Zij dronken sap (de vrouwen) of bier (de mannen). Ze zijn opgegroeid in een wereld waar een man pas een man was als hij bier dronk. Maar toen laatst de rikketik van opa Boerderij een beetje gek ging doen en de dokter zei dat hij best een paar kilo af mocht vallen, ging opa over op water en thee. Wan neer hij met zijn kameraden een kaartavondje heeft, drinkt hij nu om en om water en bier. Hij zegt zelfs dingen als: „Nooit gedacht dat een glaasje koud water zo lek ker kon zijn!" Maar ja, als ik eerlijk ben, smacht ik echt niet naar een glas water wanneer ik 's avonds op de bank zit. Dus hup, de witte wijn open. Maar het is afgelopen nu! Voor ik het weet, ben ik een gewoonte drinker! Ik ben nog op tijd, want nog lang geen 55. staan ook nog wat cijfers op. 84 procent van de 55-plussers drinkt door de weeks en in het weekend en met name de mannen kunnen er wat van. Bijna 7 procent drinkt meer dan 21 glazen per week. Dat is drie per dag. Tikt lekker aan. Maar kijk even om je heen en je hebt die cijfers niet eens nodig. Hoeveel mannen van middelbare leeftijd hebben géén buikje? Precies! De remmen gaan er blijkbaar af op een zekere leeftijd. Toen ik voor het eerst bij mijn schoon familie om een glaasje water vroeg, ik vrijdag 25 mei 2018 GO Gewoo [earinKers Vervolg van voorpagina 4 ij hoeft klanten niet uit te leggen dat Batavus staat voor degelijkheid, betrouwbaarheid en topkwaliteit. Maar hoe heerlijk de Batavus Bolero I rijdt, dat moet je zelf voelen, zegt Jan Teunissen (51), eigenaar van Geurts Tweewielers. "De Batavus Bolero is een echte allemansvriend. Hij valt in de smaak bij mensen die hun kinderen achterop vervoeren of de boodschappen, bij scholieren met volle boekentassen, maar ook voor lekkere fietstochten." De geïntegreerde, stevige bagagedrager is daarbij onderscheidend: "Veel mensen bestempelen de Bolero als stoer en trendy. En belangrijker: kopers zeggen dat-ie heerlijk fietst en stabiel is én blijft." Kijk voor de dealer bij jou in de buurt op Batavus.nl/fietsenwinkel en maak een proefrit! Deze maand bij aankoop van de Bolero actie modellen krijg je t/m 31 mei een trendy Basil fietstas naar keuze cadeau. In 3 simpele stappen is jouw nieuwe Bolero straks voorzien van zo'n hippe fietstas! Meer weten over de actie? Kijk dan op Batavus.nl/bolero Met zijn stoere frame en onderscheidend ontwerp ziet de Bolero er niet alleen trendy uit, maar is hij ook heel stevig. Je neemt je bagage heel gemak kelijk mee op deze fiets. Of je nu in een stad woont of daarbuiten, korte of langere afstanden te fiets aflegt, de Bolero is met zijn zeven versnellingen en handremmen allround inzetbaar. En dan is er hier nog de cultuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6