3I 6 Vrees voor administratieve rompslomp Gezocht distributeur dagbladen in Burgh-Haamstede/Zierikzee Stel begint brouwerij in Goes krantenbezorgen.nl De forfaitaire heffing eruit, het nachtregister erin. Het nieuwe col lege van Schouwen-Duiveland dacht zo de burger niet meer voor toerisme te laten dokken. Maar zo simpel is het niet. Mensen met een vaste ligplaats in bijvoorbeeld de haven van Zierikzee betalen jaarlijks een forfaitaire hef fing, zeg maar de watertoeristenbe lasting voorvaste gasten. Dat bedrag wordt gebaseerd op de schatting van het aantal overnachtingen en komt nog bovenop het liggeld, dat uitgaat van het aantal bootmeters. Maar nu wil het nieuwe college per werkelijk verblijf gaan innen. Dat werkt niet, voorspelt haven meester Arjen Zwart. „Dat komt erop neer dat ik elke avond alle luik jes moet openmaken om te contro leren of er toevallig iemand ligt te slapen. Dat is niet te doen. Of ieder een die in de haven overnacht, moet zich elke dag bij mij melden. Dat doen ze echt niet." Het betekent alleen maar admini stratieve rompslomp, schrijft de Dat komt erop neer dat ik elke avond alle luikjes moet openmaken HISWA. „Zowel voor de jachthavens als voor de gemeente. En het dient ook nog allemaal gecontroleerd te worden. De kosten worden hoger." En de jachthavens zijn al zo duur uit, vindt de HISWA. Die worden aangeslagen voor het hoge btw-ta- rief van 21 procent, terwijl verblijfs- recreatie maar 6 procent hoeft te be talen. Bovendien moeten booteige naren ook watertoeristenbelasting betalen als ze een paar uur komen klussen aan hun boot of als ze hun boot komen ophalen voor vertrek. Niet alleen als ze er de nacht door brengen, zoals in de verblijfsrecrea- tie. Ook in die zin is een berekening op basis van werkelijke praktijk na genoeg onmogelijk." Net als de Recron deed met be trekking tot de stijgende toeristen belasting, wijst ook de HISWA de gemeente op eerder gemaakte af spraken om de watertoeristenbelas ting minimaal te verhogen. „Grote verhogingen zijn uiterst ongewenst. Het aandeel watertoeristenbelasting gaat een steeds groter deel van het ligplaatstarief gaat uitmaken. Het loopt volledig uit de pas met de om zetten. Wij verzoeken het nieuwe college dringend de forfaitaire hef fing te handhaven." De nieuwe wethouder voor re creatie, toerisme en watersport, Da niël Joppe, heeft de brief van de HISWA gelezen. „Vooralsnog zijn we niet van plan de heffing terug te draaien. Zo staat het in het college programma. Maar we gaan graag in gesprek met de HISWA." De brouwerij van Ben (54) en In grid (50) van Dalen wordt klein schalig. „Wij zijn kleinschalig, en hebben eigen bier, vers van de tap. Wij gaan totaal iets anders doen dan Slot Oostende. Wij brouwen honderd keer kleiner. Zij hebben tweeduizend liter. Wij twintig. Een echte bierlief hebber gaat zowel naar daar als naar hier. Sterker nog, het kan best zijn dat we hier een paar Oostendebiertjes hebben. Da's Zeeuws bier, hè." Als het pand straks gereed is, gaat brouwmeester Ingrid ('Die titel vind ik stoer') zich parttime bezighouden met het brouwen. Ben doet de administratie en be diening. Hij zegt er zijn baan voor op. „Ik denk dat we de kleinste brouwerij van Neder land zijn", merkt Ben op. „Veel kleiner kan het ook niet." Hun bier zal niet in de supermarkt of bij de slijterij terechtkomen. „Het is alleen hier ter plaatse te krijgen", zegt Ingrid, die al 25 jaar hobbymatig brouwt bij de Delta brouwers. „Het gaat van de brou werij via de tap rechtstreeks in het glas. Vers bier!" IN DE REGIO Open dag vleesboerderij Boot Bijeenkomst over dementie Samenzang MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 25 mei 2018 SD Jachthavens boos over nachtregister Na de rei rond de toeristenbelas ting op Schouwen-Duiveland staat nu de forfaitaire heffing voor vaste bootgasten ter discus sie. De HISWA heeft de gemeente een brandbrief geschreven. Wendy Wagenmakers Zierikzee - Arjen Zwart, havenmeester Ben jij organisatorisch sterk en houd je ervan om met mensen te werken? Dan is zelfstandig distributeur echt iets voor jou! Als distributeur sta je aan het roer van een gebied waarin dagelijks (6 dagen p. w.) ca. .5.000 dagbladen, verdeeld over 10 titels worden verspreid. Wat ga je doen? Je coördineert alle werkzaamheden op het distributiepunt, zoals de dagbladen in ontvangst nemen en de kranten per bezorgwijk uittellen aan de hand van lijsten. Je bent opdrachtgever van ca, 15 freelancers in jouw gebied (bezorgers en ritrijders) en eindverantwoordelijk voor de bezorgkwaliteit. Je bent verantwoordelijk voor werving, kwaliteit en behoud van freelancers. Je handelt administratie en (eventuele) bezorgklachten professioneel af. De werkzaamheden vinden plaats in de vroege ochtend tussen 4:00 en 7:00 uur, Jij Hebt minimaal MBO werk- en denkniveau Herkent jezelf in de volgende competenties: klantgericht, resultaatgericht, onder nemend, besluitvaardig, proactief en in staat anderen te motiveren. Beschikt over uitstekende communicatieve vaardigheden en bent in staat te schakelen tussen de belangen van de organisatie, de abonnees en de freelancers. Hebt bij voorkeur een netwerk binnen de regio of bent in staat deze op te bouwen (met het oog op de werving van nieuwe bezorgers), Bent of steltje op de hoogte van relevante wet- en regelgeving en weet deze juist toe te passen en je hieraan te houden. Hebt basiskennis van het MSOffice pakket en beschikt over eigen vervoer. Bent woonachtig in Burgh-Haamstede of Zierikzee. Wij bieden: Een uitdagende, zelfstandige en veelzijdige opdracht met veel ruimte voor eigen inbreng. Je werkt middels een overeenkomst van opdrachten stelt zelfstandig bezorgers aan. De Persgroep facliliteert de locatei/uitdeelruimte voorde verspreiding van de dagbladen, De vergoeding bedraagt ca. 1.400,- per 4 weken. Interesse of meer weten? Stuur je motivatie naar de regiomanager: peter.van.saane@persgroep.nl Ben en Ingrid van Dalen be ginnen in augustus in de Mag- dalenastraat in Goes een bierbrouwerij en proeflokaal: 't Gansje. Ze zijn nu bezig het pand op te knappen. Michiel Bouwman Goes KERKWERVE Vleesboerderij Boot houdt morgen een open dag. Er wor den rondleidingen op de boerderij ge geven en bezoekers kunnen deelnemen aan de workshops uitbenen en worst maken. Voor de kin deren is er een springkussen en zij kunnen ook deelne men aan een speur tocht. Wie wil kan paardrijden, gesch minkt worden, ham burgers maken en de trekkers en werktuigen bekij ken. Belangstellen den zijn van 10.00 tot 16.00 uur wel kom aan de Kievits- weg 1. ZIERIKZEE In de Bibliotheek Oosterschelde wordt maandag een Alzheimer Café ge houden. Esther Korf, neuroloog bij het ADRZ, geeft in formatie over wat er in de hersenen gebeurt bij demen tie en wat dit bete kent voor de per soon zelf en de om geving. Daarnaast wordt onder meer aandacht besteed aan het verschil tussen dementie en gewone ouder- domsvergeetach- tigheid. De bijeen komst duurt van 19.30 tot 21.00 uur. De toegang is gra tis. DREISCHOR In de Adriaanskerk wordt morgen een samenzangavond gehouden. Er wor den psalmen, op wekkingsliederen en andere gezan gen gezongen. De samenzang wordt afgewisseld met solo- en groepsop- tredens. Belang stellenden zijn om 19.30 uur welkom. BESTELBUS VOEDSELBANK ZIERIKZEE De Voedselbank Schouwen-Duiveland beschikt sinds gisteren over een bijna nieuwe bestelbus. „De oude was aan vervanging toe", zei voedselbankvoorzitter Anne- lies Pollet (met voedselpakket op de foto). „Onze vrijwilli gers worden geconfronteerd met eisen voor voedselveilig heid. Vandaar de noodzaak van een goed koelgedeelte in de auto." Voor aanschaf van de bus is 24.000 euro bijeenge bracht door gemeente, stichting Renesse, stichting Bevor dering Zorg, Interkerkelijke Maatschappelijke Dienstverle ning en stichting Voedselbanken. Renaultgarage Kievit hielp ook mee. Pollet pinkte een traantje weg na haar dankwoord. FOTO MARIEKE MANDEMAKER BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie Een leven in Kleur; Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 20.00-23.00 uur: Klaverjasvereniging; Kantine FC de Westhoek, 19.30- 22.00 uur: Jeugd soos; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljart vereniging Onder Vrienden; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Museum ge opend; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Biljarten/kaarten, 20.00-22.00 uur: Country Line Dance; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; Watersnoodmu seum, 10.00-17.00 uur: Tentoonstelling Het water blijft komen, vechten tegen de vloed van morgen; RENESSE Centrum, 13.OO IZOO uur: Dweil band Liever Ier As Tuus; ZIERIKZEE Bibliotheek, 10.00- 10.45 uur: Voorle zen voor peuters; Dikke Toren, 17.00 uur: Expositie Omnia Temporaria; FiZi, 14.00 uur: Mary Magdalene, 20.00 uur: Lucky; Gemeentehuis, 14.00-16.30 uur: Opening ver nieuwde gemeente huis; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Ouderen- soos, 19.30-21.45 uur: Repetitieavond Harmonievereni ging Nut Uitspan ning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61