Een teckel met grootheidswaanzin 9 Als er iémand is die het concept mancave op waarde schat, dan is het Marco Meerveld (56). In de tuin van zijn huis in Terneuzen staat een mancave van formaat. Als Marco en zijn toenmalige vriendin Angelique in 2008 het huis aan de Valeriaan straat kopen, staat er een bescheiden tuinhuis van 6 vierkante meter in de achtertuin. Hierin komt verandering na een bezoek van Marco aan de mancave van een kennis. „Man, ik was verkocht. Geweldig, zo'n ruimte waarin je je kunt terugtrekken. Ik wist meteen dat ik er ook een wilde. Gelukkig vond mijn vriendin het ook een goed idee. Het tuinhuisje haal den we weg en vanaf nul bouwden we de mancave op. Inclusief een bui tengedeelte met afdak." Het meeste werk verrichte hij met zijn toenmalige schoonvader. „Ik ben vrij goed in ontwerpen, maar minder goed in de fijne afwerking. Angelique is elektricien en heeft alles op dat vlak aangelegd. We lieten ook met een water en gas aanleggen. Als je iets doet, moet je het goed doen. We zijn zeker een halfjaar bezig ge weest." Wie rondloopt in het domein van Marco, waant zich in een klein mu seum. Alle muren en het plafond hangen vol met snuisterijen. „Eigen lijk kun je gerust zeggen dat ik van oude zooi houd. Al is het allesbehalve troep wat aan de muur hangt. Van al lerlei Terneuzense cafés heb ik spul len gekregen. Ik krijg van alle kanten mooie oude spulletjes, omdat men sen weten dat ik daar van houd. Neem mijn verzameling oude pijpen van 125 jaar oud. Of mijn verzameling oude bankbiljetten en benzinebon nen uit de oorlog." Na zeventien jaar komt in 2013 een einde aan de relatie tussen Marco en zijn Angelique. Marco blijft in het huis. „Ik ben blij dat ik hier kon blij ven wonen. We zijn in goede harmo nie uit elkaar gegaan. Mijn mancave zie ik nog hetzelfde als tijdens mijn relatie: als een plek waar ik me af en toe even kan terugtrekken. Als ik er Mijn buurvrouw vroeg laatst of de muziek harder kon met vrienden ben, dan was en is het ook echt verboden terrein voor vrou wen. Angelique heeft nog weieens gedacht aan avondjes bloemschikken voor vrouwen, maar het is er nooit van gekomen. Sowieso organiseer ik al vanaf het begin elke week een dart avond met vrienden. Ik heb twee dartborden en een geautomatiseerd scoresysteem. En ik draai graag mu ziek, van André Hazes bijvoorbeeld." Marco's huis staat midden in een woonwijk, met aan weerszijden bu ren. Die zullen vast weieens overlast ervaren. „Integendeel. Mijn buur vrouw vroeg laatst zelfs of de muziek alsjeblieft wat harder kon." De ruimte heeft geïsoleerde muren van 30 centimeter dik. Toen ik 50 jaar werd, heb ik een feest voor honderd man gegeven en de speakers van mijn installatie opgeblazen. Toch kwamen er geen klachten uit de buurt. Gelukkig maar, want mijn re gel nummer één is dat de omgeving nooit ofte nimmer last van me mag hebben." MIRIAM NELSON Verboden voor vrouwen Bas Dingenouts —Marco Meerveld Marco Meer veld: „Je kunt gerust zeggen dat ik van oude zooi houd." FOTOCAMILE SCHELSTRAETE vrijdag 25 mei 2018 Miriam Xhaflaire (48) uit Dreischor is helemaal verliefd op haar zes maanden oude teckel pup Nelson. „Teckels staan bekend om hun eigenwijsheid. Nelson heeft daar ook last van, we zeggen af en toe dat ie een plaat voor zijn hoofd heeft. Maar hij is ook lief en sociaal. Hij luistert goed. We hebben bewust geko zen voor een kleine hond. Die kun je makkelijk mee nemen op visite. Het is toch wat anders als je komt aanzetten met een Deense dog." Spelletje „Nelson gaat vaak mee naar mijn werk en ligt dan in de keuken. Dat vindt hij prima. Op weg daarheen zit hij naast me in de auto in een soort mand. Daar voor heeft hij een spelle tje bedacht. Als we net zijn ingestapt, gooit hij zijn botje er een paar keer uit. Dat botje moet ik telkens opnieuw terugge ven. We hebben het hem niet geleerd, hij appor teert uit zichzelf. Voor een teckel is Nelson aan hankelijk. Als we op de bank tv-kijken, komt hij op je benen liggen slapen. De naam Nelson vonden we lekker stoer. Het grap pige is dat hij zichzelf als heel groot ziet. Komt hij een herdershond tegen, dan gaat hij daar keihard tegen staan blaffen. Vol gens mij heeft hij last van grootheidswaanzin. Het is een klein hondje, maar je naam kan maar groot zijn, hè?" Mariska den Hartog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56