4 HEILIG HUISJE Coen en Karin Consemulder PaulaKoster creëerden een warm thuis aan de Stationsstraat in Koudekerke. Het ruim honderd jaar oude arbeiders woninkje knapten ze op en bouwden ze uit tot een zonnig, van alle gemakken voorzien paleisje. Huizenpaspoort Dit hebben onze lezers allemaal in huis Winter 1990. Slechts gekleed in een niet geheel vlekkeloos hemd en dito on derbroek leidt de bewoner van Stationsstraat 20 in Koudekerke Coen en Karin Conse mulder door zijn uit 1905 daterende, te koop staande arbeidershuisje. Het is klein. En vervallen. En vies. Coen en Karin kopen het voor nog net geen 80.000 gulden. Karin: „We reden met de auto langs het huisje. Coen stapte uit en belde pardoes aan. Dat kan je toch niet doen, sputterde ik nog. Maar Coen zat daar niet mee en die oude man in zijn groezelige ondergoed nog minder. We zouden het huis he- Coen stapte uit en belde pardoes aan. Dat kan je toch niet doen lemaal binnenstebuiten moeten ke ren, wilden we er fatsoenlijk kunnen wonen. Die monsterklus overzag ik zelf dus écht niet. Coen wel, en ik ging overstag." Coen: „Na negen maanden klussen met familie en vrienden trokken we erin. We wo nen heerlijk in Koudekerke. Het dorp heeft veel voorzieningen en Vlissin- gen en Middelburg zijn vlakbij. Ver der wonen we op nog geen vijftien minuten lopen van het strand; heer lijk. Onze straat heet Stationsstraat omdat hier vroeger de tramremise was. Ons huis is een van de wonin gen die speciaal voor medewerkers van de trammaatschappij werden neergezet. Aan het begin van de straat staat een monument met foto's die herinneren aan die tijd." Gemeenschapszin Coen: „Om meer ruimte te creëren, ging de boel in 2005 nogmaals op de schop. Het ontwerp voor de indeling maakte ik zelf, het werk werd deze keer gedaan door twee Koudekerkse aannemers. Het resultaat van de ver bouwingsinspanningen was prach tig. De woonkamer bijvoorbeeld werd met 4 meter verlengd." Karin: „We hadden kunnen ver huizen, maar daarvoor woonden we hier te prettig. Alleen de buitenmu- KOUDEKERKE vrijdag 25 mei 2018 MS Regelmatig gooit hij de —Karin Consemulder Het rijtjeshuis van de familie Consemulder, aan de Stations straat 20 in Koude kerke, werd in 1905 gebouwd. Oorspron kelijk klein bemeten omvat de woning na twee ingrijpende ver bouwingen een grote woonkamer met open keuken, drie slaapka mers en een via een vlizotrap toegankelijke bergzolder. Achter de woning ligt een fraai ingerichte, deels betegelde tuin met vijver en houten berging. Ook is er een terras met een ve randa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51