Hoek en Kloetinge kunnen zomaar extra kans krijgen voor Ie vechten op de slotdag Houtepen vol moed richting promotieduels 13 sprake bij De Jager. „Ik heb niet aan die knie gedacht, ben voluit gegaan, zonder angst. Ik heb de af gelopen maanden een tijdlang ge traind zonder dat ik duels aanging. Maar wat ik wel kon doen, kon ik ook vrijuit doen. Bij sommige be wegingen voel je dan dingen die je een tijd niet hebt gevoeld. Het is ook moeilijk uit te leggen wat er bij zo'n revalidatie komt kijken. Ik weet nog dat ik voor het eerst op een loopband moest lopen en vroeg wat ik dan ook weer met mijn armen moest doen. Je raakt sommige zaken snel kwijt." Mentaal Hij is een perfectionist, zegt hij, die alles op honderd procent wil uitvoeren. „Daardoor denk ik dat ik nu een betere voetballer ben dan voor mijn blessure. Fysiek ben ik sterker en mentaal zeker. Eigen lijk op alle aspecten, durf ik te zeg gen. De basis die je moet hebben als voetballer, heb ik versterkt. Het afgelopen jaar heb ik geleerd wat trainen is. Ik weet nu ook hoe mooi het is om voetballer te zijn en hoezeer je ervan moet genie ten." Dat laatste wil hij morgen weer doen, in de laatste wedstrijd van het seizoen, in Heemskerk tegen Odin'59. „Tegen Capelle zat ik twee weken geleden al op de bank, tegen Quick Boys mocht ik mijn rentree maken en nu hoop ik weer op speelminuten. Nadat ik er za terdag in was gekomen, moest ik meteen een sprint van veertig me ter eruit gooien om mee te verde digen. Toen schoot mijn hartslag meteen richting de 180 geloof ik. Ik was na twee minuten al kapot. Maar uiteindelijk voelde het heer lijk. Iedereen was blij voor me, mijn ploeggenoten hebben echt meegeleefd en feliciteerden me. Dat gaf me weer een bijzonder gevoel." Jong FC Twente, de ploeg van de Zeeuwen Godfried Roemeratoe en Ruben de Jager, speelt zaterdag op bezoek bij Odin'59 de laatste wedstrijd in de derde divisie. Ko mend seizoen komen de beloften van de Enschedese club in de re servecompetitie betaald voetbal uit. De KNVB kiest er nu niet voor om één club minder uit de derde divisie te laten degraderen, maar geeft deelnemers aan de nacom petitie om handhaving of promo tie naar de derde divisie een extra ticket. Hoe kan dat eruit komen te zien voor Hoek, dat afgelopen zaterdag op bezoek bij Swift deelname aan de nacompetitie veiligstelde? De ploeg van Jannes Tant staat nu vierde. Als het dat zaterdag ook na de laatste ronde van de reguliere competitie nog is, treft het aan staande dinsdag (29 mei) en zater dag 2 juni naar alle waarschijnlijk heid Spijkenisse, dat nu zestiende staat in de derde divisie. Hoek is als nummer vier dan namelijk de laagst geklasseerde periodekam pioen in de hoofdklasse A. De winnaar van die eerste ronde staat in de finale tegenover de winnaar van een andere ont moeting tussen twee periode kampioenen. Die duels gaan tus sen de één na hoogst geëindigde periodekampioen in de hoofd klasse B (op dit moment is dat Ajax) en de hoogst geëindigde pe riodekampioen uit de hoofdklasse A. Dat is nu, met nog één duel te spelen, Ter Leede. De winnaar van de finale promoveert naar de derde divisie, de verliezer krijgt vervolgens nog een herkansing. Op zaterdag 16 juni wordt dan een duel gespeeld, waarbij één verlie zend finalist ook promotie naar de derde divisie kan afdwingen. Dat duel wordt op neutraal terrein ge speeld, al kan in overleg wel an ders worden besloten. Kloetinge Door die extra promotieplaats voor de derde divisie komt ook een extra plek vrij in de hoofd klasse. Om die plaats op te vullen, spelen de drie verliezend finalis ten van de nacompetitie tussen de hoofdklasse en eerste klasse een De KNVB kiest er nu niet voor om één club minder te laten degraderen halve competitie, op dinsdag 19 juni, zaterdag 23 juni en dinsdag 26 juni. De winnaar van deze halve competitie plaatst zich voor de hoofdklasse. Kloetinge heeft zich dankzij het winnen van de tweede periode geplaatst voor die nacompetitie en zou dus ook pro fijt kunnen hebben van de keuze die FC Twente heeft gemaakt. Hoek sluit de reguliere compe titie morgen af met een thuiswed strijd tegen Achilles Veen. Daarin kan het de derde-periodetitel winnen én nog naar de derde plaats stijgen. Kloetinge speelt morgen ook een thuiswedstrijd, tegen Nieuwenhoorn. Terneuzense Boys moet zich in de derby dus zelf zien op te trekken, om weg te komen bij die afgrond. En daarna kan het alleen maar ho pen dat Serooskerke, die andere bergbeklimmer uit 2E, bereid is de weg naar de top te wijzen. Nagelbijten Voor Philippine en Terneuzen is het nagelbijten geblazen. De zon dag-derdeklassers kunnen zich ook nog plaatsen voor de nacompetitie om promotie, maar hebben niets meer in eigen hand. Nummer vijf Philippine moet derde worden om een periodetitel over te nemen. Op dit moment staan Roosendaal en Victoria'03 al lebei echter twee punten voor. Maar één geluk: die ploegen treffen elkaar zondag. Hopen op een gelijk spel in Brabant dus. De Zeeuwen spelen zelf tegen het al gedegradeerde FC Bergen. Daar winnen is noodzaak om de kansen levend te houden. Terneuzen kan de derde-perio- detitel nog pakken, maar heeft het ook niet in eigen hand. Het moet om te beginnen zelf winnen van Gastel, dat al een periode heeft. Concurrent RBC, dat twee punten meer heeft, moet dan punten ver spelen - bij voorkeur verliezen - te gen kampioen Hoeven. Het kan dus alles worden, maar ook niets. Degradatiespook In de derde klasse A van het zater dagvoetbal is de strijd om de titel nog steeds niet beslist. Yerseke en RCS (dat drie punten achter staat) maken morgen uit wie de schaal krijgt. Maar ook onderin is het on gekend spannend. Drie ploegen vechten op de slot dag nog tegen directe degradatie: nummer twaalf Vlissingen (dertien punten), nummer dertien Wemel- dinge (elf punten) en hekkensluiter Lewedorpse Boys (tien punten). Ineens klinkt die gevreesde nacom petitie voor hen als een zegen. Vlissingen treft morgen Kapelle, Wemeldinge gaat naar Kruiningen en Lewedorpse Boys ontvangt Be velanders. De Walchenaren hebben slechts een punt nodig om veilig te zijn. De andere twee degradatie kandidaten hebben maar één mis sie: winnen! Dat geldt ook voor Rillandia, in de derde klasse B. Die ploeg staat laatste, met negentien punten. Dat zijn er evenveel als VVC'68, maar de Brabanders hebben een veel be ter doelsaldo. Rillandia kan dus maar één ding doen: meer punten halen tegen Kogelvangers dan VVC'68 tegen De Jonge Spartaan. Gebeurt dat niet, is het over en uit. In diezelfde klasse moet ZSC'62 óf Duiveland na morgen nog even door, in de nacompetitie. MIDDELBURG Wally Houtepen zit zondag als coach op de bank bij Delta Sport/EMM. De Schouws- Walcherse handbalploeg speelt in Houten een drieluik met als inzet een plek in de tweede divisie. „Als we de eerste wedstrijd goed door komen geef ik ons een goede kans", aldus de oud-speler van EMM. „Een spannende uitdaging", noemt Houtepen zijn 'tijdelijke job', waarmee hij Delta Sport/EMM naar de tweede divi sie kan loodsen. „We gaan er een hele leuke dag van maken, maar ik ben er ook van overtuigd dat we die promotie uit het vuur kunnen slepen. We hebben goed kunnen trainen en iedereen is er klaar voor." Houtepen verwacht dat de eer ste wedstrijd, zondag om 11.00 uur tegen Dongen, meteen cruciaal zal zijn. „We zullen er vanaf de eerste seconde bovenop moeten knallen!" Op een toernooi in Zie- rikzee was de Zeeuwse formatie nog met 32-24 te sterk voor Don gen. „Toen was Dongen echter niet compleet." Na de wedstrijd tegen Dongen kunnen de Zeeuwen het voor hen nog onbekende HVC uit het Drentse Barger-Compascuum be kijken. Die club speelt eerst tegen Dongen, alvorens ze het om 15.00 uur opnemen tegen Delta Sport/EMM. „Ik ken de ploeg niet, maar in de reguliere competitie zijn zij op flinke afstand derde ge worden. Dat biedt perspectief." Lees het hele verhaal met Wally Houtepen op pzc.nl/sport vrijdag 25 mei 2018 nul begonnen Ruben de Jager vorig seizoen in actie tegen Kozakken Boys. De aanvaller hoopt morgen tegen Odin'59 opnieuw in actie te komen voor Jong FC Twente, fotocorlasker Het komend seizoen terugtrek ken van Jong FC Twente uit de derde divisie kan eventueel gunstig uitpakken voor Hoek en Kloetinge. De KNVB maakte donderdag bekend dat de opengevallen plaatsen in de derde divisie en onderliggende klassen zullen worden opge vuld vanuit de nacompetitie. Mocht Hoek de finale halen en die verliezen, dan krijgt het nog een herkansing. Hetzelfde geldt voor Kloetinge, wanneer het de finale verliest. Barry van der Hooft Zeist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41