Er is in Zeeland nog genoeg om O O) 0 O Q. 12 ZE Tweede operatie Fredriks geslaagd Celtic gaat voor drie op rij in Bassevelde Wen-Yue Bauwens bij Oranje onder 15 Aanvaller (21) uit Lewedorp heeft zijn eerste minuten bij Jong FC Twente weer gemaakt. Het is nu zoeken naar een nieuwe club. RENTREE NA REVALIDATIE Wegracer Johan Fredriks uit 's-Heerenhoek, die momenteel verblijft in het Royal Victoria Hospital in het Noord-Ierse Belfast, is met succes voor de tweede keer geopereerd aan zijn enkel. Dit was nodig omdat hij afgelopen week crashte tijdens een race in Noord-Ier- land. Een twintigtal schroeven en plaatjes moeten alle delen van zijn linkerenkel, die ge broken en verbrijzeld is, op de plaats houden. Morfine zorgt er verder voor dat de pijn enigs zins valt te verdragen. De Kawasaki-coureur werd tijdens de eerste training van de North-West 200 stratenrace in de buurt van Coleraine - 80 kilometer ten noorden van Belfast - van de baan geramd. Hij kwam naast de baan terecht en belandde on der zijn eigen motor. Sporting Lissabon, Valencia, Tottenham Hot- spur, Anderlecht, PSV, AZ en niet te vergeten Celtic, de club die het toernooi de afgelopen twee jaar won. Het zijn zeven van de zestien Onder 13-teams die zaterdag en zondag in Bassevelde, net over de grens bij Philippine, in actie komen tijdens de U13 Cup. Vanavond wordt het toernooi om 19.00 uur af getrapt met een wedstrijd tussen de Onder 17- teams van Club Brugge en Lokeren. Morgen en zondag worden de eerste wedstrijden om 9.30 uur gespeeld. De finale van de U13 Cup staat zondag om 17.00 uur gepland. Wen-Yue Bauwens, voetbalster van HW'24, is door KNVB-coach Marleen Wissink opge nomen in de voorlopige selectie van het Ne derlands elftal voor speelsters onder 15 jaar. Dat team speelt in juni twee interlands tegen de Verenigde Staten. Wissink heeft 22 speel sters opgenomen in haar voorlopige selectie. De wedstrijden tegen de VS worden gespeeld op het sportpark van SC Woerden. Zondag 10 juni staat de eerste ontmoeting op het pro gramma, het tweede duel is op dinsdag 12 juni. Bauwens, die bij de jongens in de JO15-1 van HW'24 speelt, hoort woensdag 30 mei of ze tot de definitieve selectie behoort. Transfers Eindsprint Van der Lijke Ga maar warmlopen, kreeg hij zaterdag na 57 minuten te horen. Je zou verwachten dat Ruben de Jager een beetje zenuwachtig zou zijn, maar dat was niet het geval. „Ik heb nooit last van zenuwen voor een wedstrijd", zegt de uit Lewedorp afkomstige aanvaller van Jong FC Twente. Tegen Quick Boys mocht hij na zeventig minuten het veld in en dat was een beloning voor een jaar hard werken. „Het was een mijlpaal voor me, waar ik een bijzonder gevoel van kreeg." De Jager (21) scheurde ruim een jaar geleden, op 25 april 2017, zijn voorste kruisband af. Hij moest onder het mes, liep wekenlang op krukken en kon daarna stapje voor stapje aan zijn herstel werken. Dat deed hij lange tijd bij Topvorm Twente, een praktijk voor fysio therapie die gevestigd is op de uni versiteit in Enschede. „Buiten mijn familie heb ik heel veel aan de mensen daar te danken", zegt De Jager. „Ik heb heel wat uurtjes bij Topvorm Twente doorgebracht. Ik werd vooral begeleid door Niki Gollenbeek, een topper. Vier keer per week, drie uur per dag hard werken." De eerste drie maanden na zijn operatie waren het zwaarst. Voor zichtig lopen, beweging in de knie krijgen, niets overhaasten; het was een lastige periode. „Het liefst wil je na een maand alweer rennen, maar dat kan natuurlijk niet. Na die drie maanden is het wel snel gegaan. Dan maak je ook echt grote stappen." De Jager, die ook vele uren in het krachthonk door bracht, trainde op 8 november 2017 voor het eerst weer met de bal. „Rondjes lopen over de sintelbaan, met de bal aan de voet. Soms tikte ik 'm dan even tegen een reclame bord zodat de bal weer terug stuitte. Het was lekker om dat weer te voelen." Toen zijn testen op een gegeven moment allemaal goed waren, kon hij de overstap weer maken naar FC Twente. „Maar wat denk je? Tij dens mijn eerste training in Hengelo voelde ik die knie weer. Er zat wat vocht in en dat was weer een tegenslag. Ik heb twee weken lopen sukkelen, door een overbelaste spier. Na veel behan delingen en massages was ik er vanaf." In die periode laat hij met zijn instelling zien er alles aan te willen doen om sterker terug te keren. Hij was veel op het trai ningscomplex in Hengelo te vin den, waar hij 's ochtends traint, tussen de middag iets eet in de Ik wil weer voetballen, de rest interesseert me niet zo kantine van het Fanny Blankers Koen Stadion en 's middags dan vaak nog het veld opgaat met de groep of met een fysiotherapeut. Onlangs trainde hij ook met de Onder 19 mee, omdat de spe lers van Jong FC Twente een vrije dag hadden. „Het belangrijkste is om honderd procent fit te worden. Als ik dat ben, wil ik pas echt gaan nadenken over mijn toekomst. Mijn contract loopt hier af, dus ik ben vrij om met andere clubs te praten. Ik zal bij clubs stage moe ten lopen, om te la ten zien wat ik in huis heb." Hij wordt al jaren begeleid door René Eijkelkamp, de oud-international die voor onder meer KV Meche- len, PSV, Schalke 04 en het Neder lands elftal uitkwam. Eijkelkamp heeft een groot netwerk en een sterke band met De Jager. „We hebben veel contact. René is aan het rondkijken. Ik heb er een jaar uitgelegen en heb dus niks te ei sen. Ik ben weer op nul begonnen en stel het sportieve aspect boven het financiële. Ik wil weer voetbal len, de rest interesseert me niet zo veel." Voetballen deed hij zaterdag in het thuisduel met Quick Boys ruim twintig minuten. Het voelde heerlijk, van angst was geen Er moeten nog heel wat beslissin gen vallen. Zeeland krijgt er nog een kampioen bij, de laatste na- competitieplekken worden ver deeld én het degradatiespook dwaalt nog door de provincie. Bizar slot Terneuzense Boys gaat de laatste speelronde in als ware een bergbe klimmer; balancerend op de rand van de afgrond met de top in zicht. Voor de zaterdag-tweedeklasser kan het nog alle kanten op. Omlaag, maar ook omhoog. Om positief te beginnen: de 'Boys' maken nog kans op nacom- petitie om promotie naar de eerste klasse. Dat zou tamelijk bizar zijn, aangezien de ploeg het hele seizoen in de onderste regionen verbleef in de tweede klasse E. Maar een zege bij FC Axel (ook nog kanshebber op de periodetitel) kan morgen al vol doende zijn om de derde periode te pakken. Dan is het wel afhankelijk van Se- rooskerke, dat in hetzelfde schuitje zit. Ook die club is nog op twee fronten in de race, al zijn beide na- competities voor de Walchenaren verder weg. Terneuzense Boys staat nu twaalfde, één punt achter Den Bommel. En met die twaalfde plaats heeft het niets aan de perio detitel. Degradatiewedstrijden, die de ploeg van scheidend trainer Die- derik Hiensch moet spelen als het als twaalfde eindigt, gaan namelijk voor promotieduels. vrijdag 25 mei 2018 MOTORSPORT VOETBAL Beeld uit de finale van 2016, tussen Cel tic en Borussia Dortmund (geel tenue). VOETBAL Bij de start van de wedstrijden in de Zomer- avondwielercompetitie in De Poel bij Goes hadden de renners er veel zin in. Nadat ver schillende ontsnappingspogingen op niets waren uitgelopen, reed een kwartet renners (Lars Oreel, Menno van der Zweep, Jochem Runhaar en Erwin van Keulen) de rest van het peloton op een ronde achterstand. In de spurt was Oreel opnieuw de snelste, voor Runhaar, Van Keulen en Van der Zweep. Peter Tol won de B-categorie, voor David Michielsen en Adri- Jo van den Dries. Andrew en Brian Wesbeek gaan aan de slag bij zondag-vijfdeklasser Biervliet. De broers voetbalden tot de winterstop bij Oost burg, dat toen afscheid van hen nam. l Luctor Heinkens- zand heeft een dubbelslag gesla gen. De fusieclub verwelkomt ko mende zomer Corné de Jonge, die gestopt was bij zondag-hoofd klasser Goes, en Jeroen Verdonk (Nieuwdorp). Na zijn 94ste plaats in de eerste etappe van de Ronde van België werd wielrenner Brian van Goe- them gisteren 100ste in de tweede etappe. André Greipel was in Knokke-Heist opnieuw de sterk ste. Net als in de eerste rit won hij de massasprint. II Nick van der Lijke is in Noorwegen als dertiende ge ëindigd in de Tour des Fjords. In het klassement moest de 26-jarige ren ner van Roompot- Nederlandse Lo terij negentien tel len toegeven op de Zwitserse eind winnaar Michael Albasini. De Jager weer op Barry van der Hooft Hengelo - Ruben de Jager Het seizoen zit er bijna op. Nog één keer komen de Zeeuwse voetbalclubs in actie in de regu liere competitie. Morgen en zon dag staan de laatste speeldagen op het programma. Daniël Vervelde Vlissingen Urmeion Martis speelt met Terneuzense Boys tegen zijn nieuwe club. fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40