AMZ Wijkagenten beginnen pop up bureau's 7 BROUWERIJ/PROEFLOKAAL 'T GANSJE IN GOES Het pand aan de Magdalenastraat 9inGoesdroeg al veel namen. Oudere Goese- naren zullen het zich herinneren als Bar Chalet of El Paso. Benenlngrid van Dalen beginnen er in augustus een bierbrouwerij en proeflokaal: 't Gansje. Dozen en stoelen staan opgestapeld aan de zijkant. De contouren van een bar zijn al te zien. Achterin is een elektricien aan het werk. Er moet nog best wat gebeuren sinds de ra men van het pand aan de Magdale nastraat met verf-afbijt en krab bers ontdaan werden van de zwarte verflaag. Maar nog een paar maandjes en brouwerij 't Gansje kan open. Als Ben (54) en Ingrid (50) van Dalen hun plannen over de brou werij annex proeflokaal uit de doeken doen, vist Ben uit één van de dozen een glas. In het logo erop staat een gans, met een glas bier onder zijn vleugel. „De cafés op de Markt hebben Belgische bieren, maar liefhebbers kennen die alle maal al", zegt Ingrid. „Wij zijn kleinschalig, en hebben eigen bier, vers van de tap. Wij gaan totaal iets anders doen dan Slot Oos tende. Wij brouwen honderd keer kleiner. Zij hebben tweeduizend liter. Wij twintig. Een echte bier liefhebber gaat zowel naar daar als naar hier. Sterker nog, het kan best zijn dat we hier een paar Oosten- debiertjes hebben. Da's Zeeuws bier, hè." Als het pand straks gereed is, gaat brouwmeester Ingrid ('Die ti tel vind ik stoer') zich parttime be zighouden met het brouwen. Ben doet de administratie en bedie ning. Hij zegt er zijn baan voor op. De twee verwachten in augustus de zaak te kunnen openen. Dan hebben ze er anderhalfjaar in ge klust, inclusief de bovenwoning. „Ik denk dat we de kleinste Ik denk dat we de kleinste brouwerij van Nederland zijn brouwerij van Nederland zijn", merkt Ben op. „Veel kleiner kan het ook niet. Een echte bierlief hebber vindt het leuk om op va kantie bij een lokale brouwerij te kijken. Het is een hype om ex treme bieren te brouwen bijvoor beeld met heel veel hop of een hoog alcoholpercentage. Dat wil len we niet." Ingrid: „Onze bieren krijgen geen bijzondere naam, en we hebben maar één soort glas." Ze blijven een kleine brouwerij, benadrukken ze. Hun bier zal niet in de supermarkt of bij de slijterij terechtkomen. „Het is alleen hier ter plaatse te krijgen", zegt Ingrid, die al 25 jaar hobbymatig brouwt bij de Deltabrouwers. „Het gaat van de brouwerij via de tap recht streeks in het glas. Vers bier!" Ben: „Bierbrouwen kun je binnen een paar weken leren. Maar pas na een jaar of vijftien - en als je er talent voor hebt - beginnen je bieren lek ker en bijzonder te worden. Dan begin je het professionele er van te proeven. Ik denk dat Ingrid dat in zich heeft. Dat bier durf ik hier wel te verkopen." 't Gansje krijgt binnen ongeveer 25 zitplaatsen en heeft plaats voor een klein terras aan de voorzijde. De retro-inrichting krijg oranje stoelen, de barkrukken een opval lende zigzagvoet. „We doen het al lemaal net een klein beetje anders dan gebruikelijk", zegt Ben. „We leven er al heel lang naar toe." Het team heeft een ontwerpwed strijd uitgeschreven voor het bord waarmee ze hun tijdelijke 'wijkbu reau' willen markeren. Inzendin gen kunnen tot half juni naar een emailadres dat op verzoek wordt gegeven in direct message via het Twitteraccount @WA_Vlissingen of Instagramaccount Wijkagen- ten_vlissingen. Er zijn al diverse ontwerpen binnen, zegt wijkagent Maaike van Osta. „Veel van crea tieve mensen. Er zijn schooldocen- Dan pakken we de statafel, de laptop en het bord en zijn we ergens op straat te spreken ten die het hebben opgepikt, en fo tografen..." Elders in het land hebben wijk agenten al langer zulke pop up spreekuren in wijken. Voor de Vlis- singers is het nieuw. „Als onze diensten het toestaan, pakken we de statafel, de laptop en het bord en zijn we ergens op straat te spreken. Ik denk zelf aan de Draaibrug, bij mooi weer zijn daar veel mensen, of het Oranjeplein", zegt de wijkagent voor Oost- en West-Souburg, Wes- terzicht, Vrijburg en Ritthem. In Paauwenburg schuiven de wijkagenten ook geregeld aan bij de wijktafels die de wijkvereniging daar houdt bij het winkelcentrum. Maar ook in de Vlissingse binnen stad en het Middengebied zijn de pop up bureau's te verwachten, zij het onregelmatig, door het onvoor spelbare politiewerk. Waar de wijk agenten zullen zijn, kondigen ze aan via de sociale media. vrijdag 25 mei 2018 WA Vers bier, zo uit de brouwerij Michiel Bouwman - Ben van Dalen Groepsreizen 3-daagse excursiereis Zuidoost Engeland Bij deze reis is het excursieprogramma inbegrepen di 17 t/m do 19 juli di 14 t/m do 16 augustus Weekendje Londen! za16junit/mzo17juni Twee dagen in deze bruisende stad. Vier-sterren hotel in Canary Wharf Zomerse tocht met buffetcruise do 12 juli Inclusief bezoek wijnboerderij en lunch! Dagtocht Parijs zo 29 juli, za 24aug Wereldstad met flair, mode- en wielerhoofdstad van de wereld Dagtocht Maastricht Maastricht is magisch! Annie M.G. Schmidt Beste musical van het jaar, nu in het DëLaMar theater te Amsterdam WWW.amz.nl Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site. vr 29/6, do 30/8 za 30 juni €119,-- 79,-- 59,-- 35,- 85, De Vlissingse wijkagenten David Kaljouw, Maaike van Osta, Je roen Roelse en Lex Vroomen be ginnen eind volgende maand met pop up politiebureau's in hun wijken. Met hun 'mobiele spreekuren' op straathoeken en pleinen willen ze meer mensen bereiken. Claudia Sondervan Vlissingen - Maaike van Osta, wijkagent Ben en Ingrid van Dalen gooien het roer om en beginnen brouwerij 't Gansje, foto mechteld jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35