Poolse super in Vlissingen 6 Interesse voor bedrijven en woningen ,£V tïiïi tf S f?Ü31 Étt fi i ii WJL t Het is hoog tijd dat er gekocht en gebouwd wordt. Vlissingen houdt rekening met kleine winsten maar ook dikke verliezen op de bouw gronden. Er wordt gerekend met ri sicoreserveringen van 48 miljoen en verliesvoorzieningen van 130 miljoen. Maar wethouder John de Jonge liet gisteravond in de raadsvergade ring wat zon schijnen met een op somming van gunstige vooruit zichten in een toelichting op de stand van zaken in de grondexploi tatie: woonwijken die van de grond komen, bedrijven die azen op de nieuwe ruimte die nog onder het ballastzand ligt tussen de Marie Curieweg en de Poortersweg. Er zijn zoveel serieuze gegadigden dat die ruimte gewoon vol komt, zei hij. Aan de andere kant van de spoor lijn groeien de ontwikkelingen op de Kenniswerk Op de landtong tus sen de twee Binnenhavens, rond de Lasloods, worden de braakliggende gronden bouwrijp gemaakt. De ka vels zijn verkocht aan het Loodswe zen en diverse bedrijven. Scheldekwartier Op het Scheldekwartier groeien la ter dit jaar nieuwe woonwijken: de Broederband (54 grondgebonden en gestapelde huurwoningen), De Vesting (46 koopwoningen) en met woningcorpratie L'Escaut is een koopovereenkomst gesloten voor Er zijn twee gegadigden die de Machinefabriek tot parkeervoorziening met winkels en evenementenruimten willen ombouwen 200 sociale woningen in de Schel- dewijk. De bouw van het complex Ketel makerij aan het Dok is aanstaande en het bestemmingsplan voor on der meer de 'iconische' Zeelandto ren wordt voorbereid. In 2019 moet de nieuwe brug over het Dok er zijn. Daarvoor wordt de huidige parkeerplaats van Damen een kwartslag gekeerd. Die wordt ook vergroot, van 230 naar 400 plaatsen. Die extra plaatsen moeten de parkeerdruk opvangen voor het geval de Timmerfabriek eerder in gebruik komt dan de Machinefa briek parkeerdekken heeft. Er zijn twee gegadigden, zei De Jonge, die de Machinefabriek tot parkeervoor ziening met winkels en evenemen tenruimten willen ombouwen. Deze zomer kiest de gemeente wie het wordt. Beatrixlaan Kleinere woningbouwlocaties ko men nu ook vol. Rond het veld aan de Beatrixlaan staan de bouwhek- ken. WVO Zorg wil een zorghuis voor dementerende ouderen bou wen aan de Verlengde Bonedijke- straat. De bouwer die er huizen wilde zetten, kreeg die niet alle maal verkocht. Aan de Lammeren- burgweg komen zeven tot acht hui zen. Voor uitbreidingswijk Claver- veld200 woningen, zijn 400 geïn teresseerden genoteerd. Hawr Ibrahim spreekt geen woord Pools, maar de etiketten in de schappen van zijn nieuwste winkel bieden louter Poolse tekst. Bedrijfsleider Osman Sulaiman spreekt een paar woorden Pools. Maar samen met de Poolse werknemers gaat de Krowka polski sklep in Vlissingen net zon succes worden als die in Terneuzen en Steenbergen, denken de twee. Morgen opent de Poolse super markt in het voormalige Kijkshop- pand aan de Spuistraat. Het is de derde winkel die Ibrahim begint in een jaar tijd. Die in Terneuzen draait nu een half jaar. „Ik heb er veel Poolse, maar ook heel veel Ne derlandse klanten. Die willen proe ven. Maar Polen zijn gek op hun ei gen eten en drinken. Vooral hun ei gen vlees. De Polen die geen Neder lands spreken, willen precies weten wat er in een product zit. Dat kan hier." Ibrahim en Sulaiman zijn beiden Koerden uit Irak, maar: „Er zijn nu eenmaal meer Polen hier dan Koer- - K J a - ,Q«i2Ie». den", verklaren ze de formule keuze. Ibrahim had dat vroeg door: twintig jaar geleden begon de Ha genaar een Poolse biergroothandel met winkel in Lisse, in het hart van de Bollenstreek. Nu gaat Ibrahim op zoek naar een Polen zijn gek op hun eigen eten en drinken. Vooral hun eigen vlees plek voor zijn vierde winkelvesti ging. In Vlissingen bieden de schap pen veel bekende merken als Knorr en Bonduelle, met dit ver schil dat de soepzakjes borszt en zürek bevatten en de erwtjes gros- zek heten. En er is vers brood en banket, vlees en zuivel. Wie het Pools niet machtig is, kan terecht bij het personeel. En het scanappa raat in de winkel geeft ook een Ne derlandse vertaling, tipt Ibrahim. De winkel is zeven dagen open van 9.00 tot 21.00 uur, maar gezien de zomer wordt dat 10.00 tot 22.00 uur, denkt Ibrahim. „Poolse men sen werken vaak tot laat." IN DE REGIO Rommelmarkt Landelijke Wandeldag Concert in de huiskamer Zang en piano MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 25 mei 2018 WA Wethouder positief over bouwplannen Het vliegwiel lijkt gevonden in Vlissingen. Als alle plannen doorgaan, worden in Vlissingen tussen nu en twee jaar 642 nieuwe huizen opgeleverd. Mits de bouwers aan voldoende men sen kunnen komen. Claudia Sondervan Vlissingen Claudia Sondervan Vlissingen v A i'h Hawr Ibrahim: „Er zijn nu eenmaal meer Polen hier dan Koerden." FOTO RUBEN OREEL - Hawr Ibrahim, eigenaar drie Poolse supermarkten OOST-SOUBURG De Protestantse Gemeente Oost- Souburg houdt morgen een rom melmarkt. Belang stellenden zijn van 08.45 tot 16.00 uur welkom in en rondom de kerk aan het Oranjeplein 2. MIDDELBURG De ANWB en de twaalf provinciale Landschappen hou den zondag een Landelijke Wandel dag. Er is ook een route van Het Zeeuwse Land schap, die om 10.00 uur begint aan de Cyclehub in Middel burg. Er kan geko zen worden voor 4, 5, 8, 6 of 14 kilome ter. Deelnemen kost vijf euro, kinderen tot en met zeven tien jaar mogen gratis meelopen. Tickets zijn tot za terdag te koop via anwb.nl/ wandelen/lente rondjes. VROUWENPOLDER S@M acoustic geeft zondag een huiskamerconcert in Vrouwenpolder. S@M acoustic be staat uit Josianne Rip, Martin Hoff en Jordy de Werd. Er worden nummers gespeeld van onder andere Alanis Mor- risette en Ed Sheeran. Belang stellenden zijn om 16.00 uur welkom bij Haef 0.0% Win kelcafé. De toe gang is gratis. VLISSINGEN Zondag verzorgen Eva Kroon en Ca- miel Boomsma tus sen 11.30 en 12.30 uur het slotconcert in het Speelhuus van Ter Reede. Zij spelen liederen van Wagner en Mahler. OOSTKAPELLE Tijdens de verkiezingen dacht de Veerse fractie van PvdA/GroenLinks genoeg steun te hebben ge zaaid. Maar ondanks een goede uitslag (twee zetels winst) dreigt de partij niet te kunnen oogsten. De fractieleden deel den twee maanden geleden zaad uit voor bloemen die bijen aantrekken. Fractievoorzitter Maaike Walraven (tweede van rechts) strooide gistermiddag nog flink wat bloemzaad uit, terwijl andere partijleden - onder wie wethouder Chris Maas (tweede van links) - de zaden netjes onderharken. De zaden werden aan de rand van nieuwe landgoederen aan de Aagte- kerkseweg (tegenover vakantiepark Ons Buiten) gestrooid, zodat de bloemen straks bereikbaar zijn voor de bewoners van de twee maanden geleden aangelegde bijenheuvel een eindje verderop, foto lex de meester ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur: Week markt; DOMBURG MTVP Museum, 13.00-17.00 uur: Voorjaarstentoon stelling Zeeuwse portretten onder de titel 'Raak'; KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur: Gratis openstelling privétuin 'Houten- handsche Hof' en expositie hardste nen beelden; MIDDELBURG Sportpark De Sprong, 09.00- 12.00 uur: Tafelten nis voor senioren (50+); Het koffie huis, 09.30-11.30 uur: Inloopmoment met koffie en thee en activiteit bloem schikken; Kruitmo- lenlaan 125,19.00- 22.00 uur: Jeugd- café voor jongeren van 12-18 jaar; Ci nema Middelburg, vanaf 19.00 uur: Vertoning Film 'Stars don't die in Liverpooi' en 'Aus dem Nichts'; Zeeuwse concert zaal, 20.00 uur: Op treden Het Zeeuws Orkest; De Spot, 20.30 uur: Optreden The King's Crew ft. JB Meijers; NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater De Wegwij zer, 20.30 uur: Con cert lain Matthews; OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen voor 50+; VEERE Atelier Entrez, 11.00-17.00 uur: Ex posities keramiek en weefkunst; Ga lerie Kunstwacht, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling van Zeeuwse kunste naars; VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur: Week markt; Vrijenhoven- zaal, 09.00 uur - Peutergym; Podium De Piek, 21.00 uur: Optreden Absolu- tely Floyd; WESTKAPELLE Herrijst, 09.00- 10.00 uur: Volks dansen; 10.30-11.30 uur: Line dance. ZAAIEN VOOR DE BIJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34