doemeeviapzc.nl/club 5 EXAMENS 2018 ëim EINDEXAMEN BRITT WILLEMS EN HAAR MOEDER HEIDY De eindexamens zijn niet alleen een mijlpaal voor leerlingen, maar zekerookvoor hun vaders en moedersDe krant spreekt deze endexamenperiode elke dag met een leerling en zijn of haar ouder. Vandaag: Britt Willemsen haar moeder Heidy. Britt zit op het Scheldemond College in Vlissingen en is volgens haar moeder een modelleerling. Ze schiet in de lach op de vraag of ze zenuwachtig is tijdens de examens van haar doch ter. „Britt is een perfectionist, daar maak ik me geen enkele zorgen om. Mijn zoon heeft enkele jaren geleden examen gedaan, daar moesten wij als ouders flink pus hen. Uiteindelijk is hij met alle maal voldoendes geslaagd. Maar Britt heeft een cijferlijst waar je u tegen zegt en heeft geen enkele stimulans nodig." Het is bijna de wereld op zijn kop. Je kind aanmoedigen om 'maar eens even niet te leren'. Bij Britt is het soms nodig. Moeder Heidy: „Het is niet goed voor je kind om constant bezig te zijn met leren en praten over de eindexa mens. Juist als een kind even niet bezig is met de studie, kunnen de hersenen alle moeilijke stof ver werken. In de drieënhalve week voorafgaand aan de examens zijn we met ons gezin een week op va kantie geweest. Ik denk dat Britt daar baat bij heeft gehad. Anders was ze ook die week alleen maar in de boeken gedoken." Britt komt uit een technisch ge zin. Haar broer studeert civiele techniek op de HZ en haar ouders volgden allebei studies bouw kunde en hebben een bouwkun dig teken- en adviesbureau. Niet gek dus dat Britt twee jaar geleden voor het profiel Natuur Tech niek koos. „Of eigenlijk is het NT&G, want ik volg een aantal ex tra vakken", geeft Britt aan, terwijl ze haar cijferlijst toont. Allemaal cijfers tussen de 6.8 en 8.8. Spannend Toch was Britt voorafgaand aan de examens minder gerust dan haar moeder. „Ik vond het allemaal best spannend. Het is al lang geleden dat we de eerste hoofdstukken van bepaalde vakken hebben behan deld. Ik ben iemand die dan gaat twijfelen, ken ik die stof wel goed genoeg? Dan kun je nog zoveel examens vooraf maken, heel je examenbundel en alle boeken nog eens doorlezen, de zenuwen ver dwenen niet. Heb ik toch niets per ongeluk overgeslagen? Ik wist niet wat ik tijdens een examen kon verwachten en je hebt maar één kans." Volgens haar moeder slaagt Britt ook als ze helemaal niet zou leren voor de examens, maar voor alle zekerheid maakte de havoleer- linge samen met haar mentor een 'leerplanning'. „Iedere dag, ook tij dens de examens, wist ik precies wat ik moest doen. Er stonden maximaal twee vakken per dag op het programma, anders werd het teveel en zag je door de bomen het bos niet meer. Ik heb me netjes ge houden aan het schema." Vervolgopleiding Terwijl ze de boeken opbergt van haar favoriete vak wiskunde - ze begon gisteren met een 8.8 aan haar examen - wisselt Britt even een blik uit met haar moeder. Pas dan gaat ze overstag. „Ok, ik ga wel gewoon slagen hoor, geen pro bleem." Dat is maar goed ook, want ze is al aangenomen bij haar vervolgopleiding. „Ik heb gekozen voor de studie Industrieel Product Ontwerper aan de Hogeschool Rotterdam. De decentrale selectie heb ik al doorstaan, dus alleen nog mijn havodiploma halen en ik kan beginnen." FORMULES 30X2 KAARTEN SPECIAAL VOOR DE FESTIVAL LIEFHEBBERS vrijdag 25 mei 2018 'Geen enkele stimulans nodig' Hans Puik Britt Willems met haar moeder Heidy. foto johan van der heijden Het examen wiskunde ging gisteren erg goed. In snel treinvaart kon ik alles achter elkaar opschrijven, daardoor was ik ruim een uur van te voren klaar. De moeilijkheids graad van de tentamens lag een stuk hoger dan dit exa men. Het scheelt vast dat het mijn lievelingsvak is, maar er zaten veel formules in die we oneindig vaak hebben geoe fend. Woensdag maakte ik het oefenexamen wiskunde van vorig jaar en daar haalde ik een 9,5 voor. Hopelijk kom ik nu weer rond dat cijfer uit. Nu nog de examens scheikunde en biologie en dan zit mijn middelbare schooltijd er op. EXCLUSIEF VOOR ABONNEES Doe mee en win Wat: Win 30x 2 Combitickets voor Vestrock Festival Waar: Hulst Wanneer: 1 t/m 3 juni VESTROCK, het intieme boutique festival dat 1,2 en 3 juni plaats vindt op een eiland in de stadsgracht van de vestingstad Hulst. Dit jaar wordt het driedaagse festival voor de negende keer georganiseerd voor rock-, pop- en danceliefhebbers. Het belooft weer een spetterende editie te worden met o.a. optredens van Tom Odell (UK), Kraantje Pappie, Blaudzun, Rowwen Hèze en Millionaire. Win nu tickets voor dit geweldige festival!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33