■ëal mm Red Bulls vliegen bij 250ste GP 24 FORMULE 1 GROTE PRIJS VAN MONACO Oranje te sterk voor Japan Wippert nipt achter Greipel De gehele wereld reizen de coureurs over voor hun WK. In dwergstaatje Monaco komt het circus thuis. Letterlijk, voor het gros van de coureurs en ook voor Max Verstappen. Charles Leclerc gaat deze week lopend naar zijn werk. In twintig seconden wandelt de debutant van Sauber van zijn huis naar de pitbox. Met hoge snelheden scheurt hij over start-finish op de Boulevard Albert t, langs de halte waar hij als jochie uren op de schoolbus wachtte. „En dat doet toch wel wat met je", zo merkt de eerste Monegask die actiefis in de GP sinds 1994 (Olivier Beretta). Leclerc (20): „Normaal stap ik bij een hotel in een auto naar een cir cuit. Nu loop ik vanuit huis naar de pitstraat en de paddock. Toen ik vier was, stond ik hier al te kijken bij de eerste bocht. Heb jaren ge droomd dat ik zelf mocht rijden. Nu komt het er eindelijk van." U begrijpt, Leclerc is hét verhaal in Monte Carlo. En tegelijk voelt het voor veel van zijn collega's niet heel anders. Bijna de helft van de nu actieve coureurs resideert ook in het prinsdom met een opper vlakte van 2,02 vierkante kilome ter. Voor de zon, de zee, de fijne trainingsomstandigheden en, 0 ja, het fiscaal aantrekkelijke klimaat. Max Verstappen en Daniël Ric- ciardo slapen in hun eigen bedden in de woontorens van de wijk Fontvieille, net achter het circuit. Lewis Hamilton en Valtteri Bottas ook. Net als Nico Hulkenberg, Ser- gio Perez, Stoffel Vandoorne en Brendon Hartley. Monaco, van oudsher een pleisterplaats voor coureurs. Nico Rosberg, Jenson Button, Felipe Massa, David Coult- hard, Ayrton Senna, Jos Verstap pen, Nelson Piquet, Mika Hakki- nen, James Hunt, Damon Hill. Al lemaal wonen of woonden ze er. Monaco als Fi-bastion, waar ze zo gewend zijn aan beroemdhe den dat zelfs de t-coureurs niet voortdurend belaagd worden voor een selfie of handtekening. Een thuisbasis om tot rust te komen of je op andere zaken te richten, zoals bierbrouwerij Blue Coast Bre- wing, waar Ricciardo en Jenson Button mede-oprichter van zijn. Ik zette de tv altijd uit na de start of na de pitstops. Dan ging ik wat anders doen Verstappen werd eergisteren ge vraagd of hij weieens aan de race denkt als hij door de beroemde straten rijdt, zo tussen het prinse lijk paleis van de Grimaldi's en het Monte Carlo Casino en Hotel de Paris? „Nooit", antwoordde hij. „Ik rijd hier sowieso zelden met mijn VRIJE TRAINING auto. Heb je dat verkeer hier ge zien? Ik ga wel met de scooter, als ik wat op moet halen. Of ik ga lo pen. Kun je veel beter doen, hier." Wereldkampioen Hamilton waagt zich er weieens op vier wie len, met hooguit 50 kilometer per uur. „Dinsdag reed ik nog met een goede vriend door de tunnel die ook in het circuit zit. Dan kun je bijna niet geloven welke belache lijke snelheden wij hier halen. Met al die muren, gekkenwerk. En een droom tegelijk, elk jaar weer. Echt jammer dat we er straks weer een jaar op moeten wachten." Die liefde voor Monaco moet bij Verstappen nog een beetje ontlui ken. Gevraagd naar zijn beste her innering als kleine jongen aan de race, volgde een opvallend ant woord. „Geen. Ik zette de tv altijd uit na de start of na de pitstops. Dan ging ik wat anders doen." Hij woont er, maar om nu te zeggen dat hij houdt van wat 'Mo naco' bijzonder maakt? Nee. Die modeshow met coureurs? Gaat hij écht niet doen. De voetbalwed strijd voor het goede doel? „Te kort op de race. Kun je je toch blesse ren. Dan heeft het weinig nut." Na één bezoekje ('300 euro winst') gokt hij nooit meer in het casino. „Dan gooi ik mijn geld nog liever in de zee." Wat Monaco dan wel mooi maakt? „Ik heb mijn jet ski, een race-simulator thuis, een PlayStation, vrienden die langsko men." Pas 20 jaar en een kind van zijn generatie, al trekt hij er met andere jonge coureurs ook we ieens op uit. „Ik houd van lekker eten. En niet van koken. Ik ken wel een paar goede tentjes hier." Stroeve start van Luiten UITSLAGEN vrijdag 25 mei 2018 Terwijl de dames wegdromen over een leven in de jetset, raast Max Verstappen over een straat in Monaco, zijn woonplaats, fotoanp WIELRENNEN André Grei- pel heeft ook de tweede etappe van de Ronde van België gewonnen. Het was een rit van Lochristi naar Knokke-Heist over 150 kilo meter. De Duitser van Lotto-Soudal was in de massasprint net iets sneller dan de Nederlander Wou ter Wippert en de Belg Tim Merlier. Greipel had ook de openingsrit gewonnen. VOLLEYBAL De Neder landse vrouwenploeg heeft de zesde wedstrijd in de Nations League gewonnen. In het Japanse Toyota ver sloeg Oranje het gastland bij de tweede speelronde met 3-0 (25-18 25-18 en 25-21). Japan is de nummer 6 van de wereld, Nederland staat achtste. Oranje, dat van zijn zes duels er vijf won, vervolgt het toernooi in Apeldoorn (29-31 mei) en Rotterdam (5-7 juni). Verstappen: Ik ken wel een paar goede tentjes Arjan Schouten Monte Carlo - Max Verstappen MONTE CARLO De halve pad dock wees in Monaco naar Red Buil als favoriet. Die aanname bleek geen onzin. Twee keer getraind, twee keer de snelsten, met Daniël Ricciardo als rapste en Max Verstappen net achter hem. Een prachtige start, maar die vorm moet worden doorge trokken naar de kwalificatie van morgen. Belangrijker dan waar ook, omdat inhalen in Monaco - de 250ste GP voor Red Buil - moeilijk is. „In de kwalificatie zal de concurrentie zeker dichterbij komen, maar wij zullen ook nog wel wat progessie boeken", zei Verstappen vol vertrouwen. GOLF Joost Luiten (foto) heeft na zijn mislukte op treden vorige week in de Belgian Knockout zijn draai nog niet gevonden. Ook in de eerste ronde van het belangrijke BMW PGA Championship nabij Lon den liep het niet naar wens. Hij had 73 slagen nodig op de baan van Wentworth. Hij staat daarmee 75ste. TENNIS Vrouwen. Neurenberg, 2de ronde: Bertens (3) - Barthel (Dui) 6-7 6-2 6-4. Roland Garros. Kwalificatie, 2de ron de: Rus - Grabher (Oos) 6-3 6-3, Hogenkamp - Jabeur (Tun) 7-6 5-7 7-5, Korpatsch (Dui) - Schoofs 6-4 7-6. WIELRENNEN Mannen. Ronde van België, 2de etap pe: 1. Greipel (Dui) 3.15.21,2. Wippert, 3. Merlier (Bel), 4. Dupont (Bel), 5. Coquard (Fra); 8. Weiten allen z.t.. Algemeen klassement: 1. Greipel 3.54.19,2. Minali (Ita) 0.04, 3. Boros (Tsj) 0.05,4. De Gendt (Bel), 5. Merlier 0.06; 12. Wippert 0.10. ZEILEN Bourgas. Open EK 470. Eindstand, mannen: 1. Dahlberg/Bergström (Zwe) 39, 2. McNay/Hughes (VS) 71,3. Mantis/ Kagialis (Gri) 72; 42. Van Dongen/ Becker 389. Vrouwen: 1. Mrak/Macarol (Slv) 58,2. Löwe/ Markfort (Dui) 78,3. Böhm/Goliass (Dui) 82; 11. Zegers/Van Veen 88.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24