aan zijn eigen voetbalsprookje 23 UITSLAGEN zijn in anderhalve kilometer op Prato Nevoso geslonken tot 28. Is dit het kantelpunt van deze Giro? Wel licht. Hij, de man die onaantastbaar oogde, blijkt met nog drie dagen te gaan plots te verslaan. De Giro is in elk geval weer razend spannend. Lach Tom Dumoulin bevindt zich nog wel in de chaos. Langzaam winnen zijn antwoorden aan lengte. Er kruipt zelfs een lach op zijn gezicht. „28 seconden op Yates? Ja, dat is mooi. Het was een saaie rit, maar in de finale kon ik mij oprichten. Ik dacht: ik heb niets te verliezen en probeer het gewoon. Toen Froome en Pozzovivo daarna aanvielen ging ik mee. En toen zag ik ineens: hij is gelost. Eindelijk." Yates toont tijdens de podium ceremonie geen somberheid. Na de champagne, de kussen en de roze confetti doet hij ook op de perscon ferentie alsof de Giro niet in de hens staat. Hij probeert de situatie duidelijk te bagatelliseren. Deze etappe met een lange, vlakke aan loop voorafgaand aan één slotklim was gewoon meer het ding van Du moulin, zegt hij. De komende twee dagen, met zeven bergen inclusief de deels onverharde Finestre, dat is weer zijn terrein. Toch zijn er de vragen. Was dit zijn ineenstorting? Voelt hij zich niet meer honderd procent? Is hij bang voor wat ko men gaat? Nee, stelt Yates kalm. „Ik voel mij nog altijd goed, maar was -4 Joshua Bre- dan links. Terwijl hij in twee trans- net gisteren bij ferperiodes vrijwel dagelijks moest zijn presenta- horen dat PSV een concurrent voor tie bij Hoffen- hem wilde halen. In januari ging heim. Rechts voor hem een overgang naar Sevilla, naast hem de dat eveneens vijf miljoen euro technisch bood, niet door. directeur van de nummer 3 Krediet van de Bun- Brenet jammerde daarna niet en desliga, bleef aan zichzelf werken. Vanwege Alexander zijn instelling won hij krediet bij Rosen. PSV. Aan de bal werd zijn spel be- fototwitter ter, waarbij hij voortdurend liet zien over een grote motor te be schikken. Kritieken lieten hem niet koud, maar Brenet raakte nooit van slag en verraste zeker in de Cham- pions League-duels van PSV. De club laat hem na drie titels in de laatste vier jaar gaan, omdat hij ook zelf naar een grotere competitie wilde. „De interesse was er het hele seizoen al", zei zijn zaakwaarnemer Fulco van Kooperen er gisteren over. „Hoffenheim wil met drie verdedigers en twee opkomende backs spelen. Ze hebben gezien dat Joshua aan beide kanten uit de voe ten kan en de nodige ervaring heeft. De trainer en clubbestuurders heb ben er alles aan gedaan om te laten voelen dat ze vertrouwen in hem hebben." Nummer 3 Vertrouwen dat PSV ook had in Brenet, maar de club gunt hem nu een transfer. Zeven jaar na zijn komst naar Eindhoven tekende hij gisteren een vierjarig contract bij de nummer 3 van Duitsland. !HI één kilometer slecht en kon de in spanning van Dumoulin niet vol gen. That's okay. Ik ga nog altijd aan de leiding en nu komen er weer twee bergritten die mij wél op het lijf zijn geschreven. Ik heb er zin in." Spanning is terug Dumoulin beseft wel degelijk dat de spanning helemaal terug is. In de eerste tweeënhalve week zocht hij naar een spoortje van zwakte bij Yates, maar de Brit bleek na zijn eerste uithaal op de Etna keer op keer de betere. Op de Gran Sasso, in Osimo, op de Zoncolan, in Sappada. Zelfs in de tijdrit van dinsdag had de Brit relatief gezien een betere dag- Maar Dumoulin bleef knokken, gaf nooit op, in de hoop op een mindere dag van de ongenaakbare man in het roze. En zie nu: hoop doet leven. Ook Yates is moe. „Ik heb hem getest en wilde laten zien dat ik meedoe. Maar het was meer dan dat. De komende twee dagen zijn heel anders, veel zwaarder ook. Die gaan uitwijzen of het een een malige opleving was of dat het nog mogelijk is. Maar de koers is nog niet gelopen." Wat heet. De hoop op een tweede Giro-titel is in an derhalve kilometer stampen in elk geval fors gegroeid. „De komende twee dagen wordt het oorlog." Vandaag a vrijdag 25 mei 2018 GO Ronde van Italië 18de etappe, Abbiategrasso - Prato Nevoso: 1. Schachmann (Dui/Qst) 196 km in 4.55.42 2. Plaza (Spa/ICA) 3. Cattaneo (Ita/AGi) 4. Pfingsten(Dui/Bor) 5. Marcato (Ita/Emi) 6. Mörköv (Den/Qst) 7. Koeznetsov (Rus/Kat) 8. Van Emden (Ned/LJm) 9. Turrin (Ita/Wil) 10. Ballerini (Ita/Bhr) Algemeen klassement: 1. Yates (GBr/Mit) 75.06.24 2. Dumoulin (Ned/Sun) 0.28 3. Pozzovivo (Ita/Bah) 2.43 4. Froome (GBr/Sky) 3.22 5. Pinot (Fra/Grp) 4.24 6. Angel López (Col/Ast) 4.54 7. Dennis (Aus/BMC) 5.09 8. Bilbao (Spa/Ast) 5.54 9. Carapaz (Ecu/Mov) 5.59 10. Konrad (Oos/Bor) 7.05 11. Bennett (NZI/Ljm) 7.06 13. Oomen (Ned/Sun) 9.04 15. Poels (Ned/Sky) 9.40 36. Robert Gesink (Ned/LJm) 1.11.09 Tom Dumoulin, na afloop tevreden: „Ik heb Yates ge test en wilde laten zien dat ik meedoe." Simon Yates zit kapot in de laatste kilometer voor de meet. De Brit: „Ik kon de in spanning van Dumoulin niet volgen." foto's anp CC= Cima Coppi (hoogste klim Giro) 19de etappe 184 km Ivrea Venaria Reale Pinerolo Briancon FRANKRIJK 20 km Venaria Lys Reale 1311 m 281 m JL Sestrière Bardo. 2035m 1908m vriM-i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23