Brenet schrijft verder 22 WIELRENNEN GIRO DÏTALIA In 1,5 kilometer bracht Tom Dumoulin (27) de spanning in de Giro terug. Het gat naar Simon Yates is geslonken tot 28 seconden. „Ik heb hem getest en wilde laten zien dat ik meedoe, maar het was meer dan dat." Dit is echt een heel speciale dag voor mij Kort Hoofdprijs Van de Sanden Shanice van de Sanden (foto) heeft in Kiev een hoofdrol vervuld bij Olympique Lyon in de finale van de Champions League tegen VfL Wolfsburg. De vleugelspits van Oranje kwam in de verlenging bij o-i het veld in, waarna ze met drie assists een grote bijdrage leverde in de 4-1 zege van de Francaises. Het was voor het eerst dat een Nederlandse de Champions League wint. Willem II legt Llonch vast Willem II heeft de Spanjaard Pol Llonch (25) voor drie jaar aangetrokken. De middenvel der komt van Wisla Krakow. Llonch is na Dries Saddiki de tweede aanwinst van Wil lem II voor het nieuwe seizoen. Alsnog naar de eredivisie Mohamed Hamdaoui gaat alsnog de eredivi sie in. De 24-jarige aanvaller liep met Telstar promotie mis, maar gaat naar De Graafschap dat zich wel hiervan verzekerde. Bertens in kwartfinales Kiki Bertens (foto) ligt nog altijd op koers voor haar derde eindzege op een rij in het WTA-toernooi van Neurenberg. Zij bereikte gisteren de kwartfinale na een zege op de Duitse Mona Barthel: 6-7 (2) 6-2 6-4. Ber tens ontmoet daarin de Belgische Kirsten Flipkens. Voor Roland Garros, dat zondag begint, lootte zij de Wit-Russin Arina Saba- lenka. Robin Haase trof het niet met de als achtste geplaatste Belg David Goffin. Flitsen CL-finale Voetbal Honkbal Simon Yates kijkt op 1600 meter van de finish in skioord Prato Ne voso opzij, recht in de ogen van Tom Dumoulin, in de hoop dat hij daarin de vermoeidheid ontdekt die hij door zijn eigen lijf voelt ja gen. Hij monstert, maar vindt geen antwoord. Dan ziet hij Chris Froome aanvallen, Domenico Poz- zovivo volgt en (inwendige vloek) ook Tom Dumoulin gaat op zijn pe dalen staan. Dumoulin bijt zich vast in Froome en Pozzovivo. Hij schok schoudert, geeft alles. Niets heeft hij te verliezen in deze finale, van daar dat hij het zojuist zelf al pro beerde. Maar toen hij na zijn aanval achteromkeek zag hij Yates als een bloedzuiger aan zijn wiel hangen. Natuurlijk: die dekselse Brit was hem bergop al weken de baas. Simon Yates sterft met elke trap die hij doet een beetje meer. Froome had hij zonder problemen laten rijden, die vormt nu geen groot gevaar. Maar nu ziet hij Du moulin wegrijden en niet zo'n beetje ook. Patrick Konrad, Richard Carapaz en Pello Bilbao steken hem voorbij. Zijn mond gaat wijd open, zijn tong steekt uit. Zo kent de Giro hem niet. Ik ga nog altijd aan de leiding en nu komen er twee bergritten die mij wél op het lijf zijn geschreven Dumoulin sleurt zich naar boven en kijkt toch maar eens om. Verrek, waar is Yates? Op enkele tientallen meters, een flink gat. Eindelijk. Ein delijk. Eindelijk een moment van zwakte. Dit kan een breekpunt zijn, voelt Dumoulin. Dat Wout Poels al eerder was weggesprongen en nu al een poos het tempo voor zijn kop man Froome opvoert, komt goed uit. Een bocht naar rechts. Poels gaat rechtdoor, zo de afleiding in. Yates piept en kraakt. Zelfs Kon rad, Carapaz en Bilbao gaan te rap. Die mannen poetsten vier dagen geleden bij wijze van spreken nog zijn schoenen, nadat hij in Sappada zijn handen in de lucht had gegooid na alweer de derde ritzege in de roze trui. Dumoulin strijdt niet om de rit zege (die was elf minuten geleden al voor de Duitse vluchter Maximi- lian Schachmann), maar om de se condes. Na de verlossende streep laat Dumoulin zich voortduwen dooreen verzorger. Er worden hem al vlug vragen gesteld. Of het een mooie dag was. Ja. Of hij doorhad dat Yates gelost was. Ja. Voorlopig bestaan de antwoorden van Du moulin uit twee letters. Yates komt 28 tellen na Dumou lin over de finish. Hij wordt meteen uit de drukte geleid. Daar hoort hij dat zijn voorsprong in het klasse ment is gehalveerd. De 56 seconden van vanochtend in Abbiategrasso Quote van de dag Op zijn zeventiende voetbalde Jos hua Brenet nog 'gewoon' bij de amateurs van Zeeburgia in Amster dam. Daarvoor zat hij bij Roda JC in de opleiding, maar na een verhui zing naar Flevoland leek een loop baan als prof passé. Scouts van PSV visten hem in 2011 op, nadat jeugdcoach Mike Kolf van de rechtsbuiten een rechtsback had gemaakt. Brenet kreeg een kans bij Jong PSV en viel op vanwege zijn doorzettingsvermogen, snelheid en dynamiek. Daarmee kon hij min dere punten compenseren, want vooral aan de bal moest hij zich nog flink verbeteren. Foutjes kon hij met zijn sprints vaak opvallend eenvoudig herstellen. Bij PSV liet nota bene Dick Advo caat hem debuteren, in een Europa League-duel met Napoli. In het maar voor tien procent gevulde sta dion in Napels kon de verdediger zijn geluk niet op. Advocaat, die zich in zijn PSV-tijd zelden aan de jeugdkant van het PSV-trainings- complex liet zien, zag het potenti eel. Toch durfde hij hem nog geen basisplek te geven. Een klein jaar later kwam Brenet dan toch bij PSV in de basis. Dat leidde soms tot kritiek bij de ach terban, maar de mentale weerbaar heid van Brenet bleek zijn grote kracht. Hij liet zich ondanks de no dige op- en aanmerkingen niet uit het veld slaan en kwam dit seizoen zelfs in 32 van de 34 eredivisieduels in actie. Op een positie die voor hem niet ideaal is, want als rechts- poot speelt hij liever rechts achterin Hoffenheim heeft gezien dat Joshua aan beide kanten uit de voeten kan en ervaring heeft vrijdag 25 mei 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL TENNIS GO Istanboel huis vest in 2020 de Champions League-finale. De UEFA wees het duel toe aan het Atatürk Olympisch Sta dion, waar in 2005 AC Milan bij de finale met 3-0 leidde, maar na penal ty's nog verloor van Liverpool. Ellen Jansen (foto) ruilt FC Twente in voor landskam pioen Ajax. De 25-jarige aan- valster speelde meer dan 200 competitiewed strijden voor Twente en staat op tien interlands. 3 'Het wordt twee dagen oorlog' Pim Bijl Prato Nevoso -Simon Yates (25) l-C Kawas aki Met rake klap pen liet een Oranje-trio zich gelden in de MLB: Xander Bogaerts, An- drelton Sim- mons en Jurick- son Profar wa ren beslissend voor hun Bos ton Red Sox, LA Angels en Texas Rangers. Patrice Evra vertrekt bij West Ham United. De club haalde de 37-jarige Franse verdedi ger in februari, na zijn ontslag bij Olympique Marseille voor het schoppen van een schel dende supporter. Evra speelde vijf keer. Mauricio Pochettino blijft Tottenham Hotspur trouw. De 46-jarige Argentijnse coach heeft een nieuw, vijfjarig contract ondertekend bij de Londense club. —De Spaanse vedette Andrés Iniesta (34) heeft gisteren getekend bij het Japanse Vissel Kobe. Na 22 jaar verlaat hij FC Barcelona. Joshua Brenet vervolgt zijn voetballoopbaan in Duitsland. Hoffenheim neemt de 24-jarige vleugelverdediger voor zo'n vijf miljoen euro over van PSV. Rik Elfrink Eindhoven - Fulco van Kooperen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22