m 9 Tan presenteert dansshow 9 ANGELA KIJKT TV 20 Ml Brad gebruikte zijn beroemdheid en kracht om me te beschermen 7 JUBILEUM JEROEN VAN DER BOOM Voor de 31ste keer staat Jeroen van der Boom vanavond met de Toppers in de Johan Cruijff Arena. De zanger viert meteen een jubileum: hij is tien jaar Topper. „Het is bijna eng, zo lekker zit de show deze keer in elkaar." Toch nog even over M. Margriet van der Linden is nu bijna twee weken onderweg, de kijkcijfers zijn zo grillig als Hollands voorjaarsweer en ik heb, geloof ik, alleen nog geen kritiek gehoord op de schoenen van de presentatrice. Voor de rest is elke handbeweging, elke blik, elke ver spreking, elke spijker in het decor publieke lijk door de mangel gehaald. gelijk. Er moet nog heel veel worden gesleu teld en veranderd. Te beginnen met die rare camerashots waarin Margriet en haar gasten klein onder in beeld zitten en het enorme videoscherm achter hen alle aandacht krijgt. Dat gaat me steeds meer opvallen en irrite ren. En dat zegt veel over het werkelijke pro bleem, dat de eerste aflevering al zichtbaar was: de inhoud van het programma. Als ge sprekken en gasten goed zijn, doen randza- ken er veel minder toe. Is het iemand opge vallen wat Jeroen Pauw droeg tijdens het ge sprek met Sjoukje Hooymaayer? Precies. Ik krijg steeds meer de indruk dat nie mand achter de schermen precies weet wat voor talkshow ze willen maken, wat de toon en onderwerpen moeten zijn. Is M hyperac- tueel of entertainment, serieus of absurdis tisch, highbrow of populair? Ik heb nog steeds geen idee. Het schiet alle kanten op. Natuurlijk is het een kwestie van tijd krij gen, bouwen en uitproberen, maar je kunt ook leren van andere programma's. Zoals dat een helder profiel essentieel is. Jinek ging lo pen toen Ewart van der Horst achter de schermen de touwtjes in handen nam. Dieuwke Wynia had jarenlang die functie bij De Wereld Draait Door. Zo'n kanon, dat de grote lijn bewaakt en lastige beslissingen neemt, kan M goed gebruiken. Ik vond het eerst heel sneu voor Margriet dat ze half juni vijf weken van de buis moet voor WK en Vierdaagse. Hoe kun je dan in hemelsnaam ritme opbouwen? Inmiddels beschouw ik de verplichte pauze als een bles- sing in disguise. Zij en haar team krijgen de mogelijkheid om in betrekkelijke rust te evalueren, een duidelijke visie te maken voor het programma, eventueel hulp van buiten aan te trekken en fris opnieuw te be ginnen. Maar dat Margriet dit kan, daar twijfel ik nog steeds niet aan. Quote van de dag Malkovich als Poirot Lubach op Lowlands li De televisiemaker was zeifin 2015 bij de eerste editie van het programma deelnemer, samen met zijn dochter Julia. De hui dige talkshowhost stopt op 8 juni met RTL Late Night, maar heeft zijn contract bij RTL in middels verlengd met drie jaar. De zender maakte vandaag be kend dat Tan zich zal inzetten voor zowel bestaande produc ties, waaronder Holland's Got Talent. Daar komt Dance Dance Dance dus bij. Het programma beleeft dit najaar zijn vierde editie met vijf BN'er-duo's. On der anderen Bridget Maas land en Mil- juschka Witzen- hausen doen mee. RTL-ceo Sven Sauvé heeft altijd ver trouwen gehad in Hum berto Tan. „Ondanks de moei lijke beslissing om te stoppen met Late Night, is er nooit enige twijfel geweest over de talen ten van Humberto. De ge sprekken over de toekomst wa ren we al gestart en ik ben heel blij dat we onze succesvolle sa menwerking voor meer dere jaren voortzet ten. Humberto is een multitalent, iemand die op recht geïnteres seerd is in men sen en boordevol energie en nieuwe ideeën zit. Zo'n alleskunner hoort gewoon bij RTL", aldus Sauvé, die voor volgend televisieseizoen Twan Huys aantrok als nieuwe talkshow- host op de late avond. „Het gaat nooit vervelen. Ik vind het misschien wel oze boa's, glimmende witte een- hoorns en een hoop glitter. Vol gens Van der Boom (45) wordt Toppers in Concert weer 'een l megacircus'. Dat mag ook wel, want het thema is dit jaar 'pink circus'. De vier showmannen Gerard Joling, René Fro- ger en nieuwkomer Jan Smit vormen 'de per fecte combinatie', vindt Van der Boom. „Met zijn drieën had je nog wel eens dat je niet wist achter wie je nu weer aan moest lo pen. Maar het is su- permooi in balans, zo prettig dat het bijna eng is." En natuurlijk hebben al die criticasters De in 1995 belaagde actrice Gwyneth Paltrow vertelt dat haar toenmalige vriend Brad Pitt filmproducent Harvey Weinstein tegen de muur smeet en bedreigde. vrijdag 25 mei 2018 SERIE John Malkovich vertolkt in een nieuwe serie de rol van Hercule Poirot, de be roemde detec tive uit de boe ken van Agatha Christie. Hij treedt daarmee in de voetspo ren van acteurs als Alfred Mo- lina en Kenneth Branagh. FESTIVAL Arjen Lubach is toegevoegd aan het affiche van Lowlands. Ook onder anderen Patrick Laureij, Lebbis en Eva Crutzen treden op in het come- dyprogramma van het festival. Lowlands, jaar gang 26, is van 17 tot en met 19 augustus. V ■u o GO 'De nooit Humberto Tan gaat dit najaar Dance Dance Dance presen teren. De presentatie was in handen van Chantal Janzen en Jandino Asporaat, maar laatstgenoemde maakt dus plaats voor Tan. Dennis Jansen Jeroen van der Boom. Tien jaar de Top pers. Hoe is dat? Bonne Kerstens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20