'Raket die MH17 raakte, kwam van Russische brigade' Projecten boeken niet veel resultaat Onderzoeksteam op zoek naar getuigen Binnen Lees de zes missers over interieurs Dat signaleert de Sociaal-Economi sche Raad (SER) in het rapport Vluchtelingen en Werk, dat van daag verschijnt. „De economische situatie is nu gunstig, onze ambitie zou moeten zijn om een veel gro tere groep vluchtelingen met een verblijfsstatus aan het werk te krij gen", zegt SER-voorzitter Mariëtte Hamer. Uit eerder onderzoek bleek al dat van de asielzoekers die in 2014 een verblijfsvergunning kregen, 2,5 jaar later maar rr procent betaald werk heeft gevonden. „Het goede nieuws is dat er de af gelopen tijd veel initiatieven bij zijn gekomen om mensen aan het werk te helpen. Het slechte nieuws is dat er nog niet veel resultaat wordt geboekt", stelt Hamer. Dat heeft er volgens de SER mee te maken dat veel initiatieven Er is een lange adem nodig, want hier zijn geen snelle successen te boeken kleinschalig zijn. Ook is het voort bestaan van een project vaak onze ker, omdat er onvoldoende of al leen voor een bepaalde periode geld is. „Er is een lange adem nodig, want hier zijn geen snelle succes sen te boeken. Er moet langeter mijnbeleid en financiering zijn." Tijdens de jaren van de grote vluch- telingencrisis (2015 en 2016) kwa men er ruim 88.000 asielzoekers naar Nederland, vooral Syriërs en Eritreeërs. Zij hebben inmiddels een verblijfsstatus en zijn aan het inburgeren en op zoek naar werk. De meeste Eritreeërs hebben wei nig opleiding en een grote afstand tot de arbeidsmarkt, maar ook Sy riërs worstelen om een baan te vin den. Vooral de taal is daarbij een probleem. De SER adviseert daarom om in burgeren (taallessen) en participa tie (werk zoeken) veel meer tegelijk te doen in plaats van na elkaar. „De taal leer je het best als je aan het werk bent", aldus Hamer. Ook zo genoemde 'proefplaatsingen' bij een werkgever kunnen een prakti sche oplossing zijn. Gemeenten moeten een grotere rol bij het inburgeren krijgen en de statushouders op weg helpen, stelt de SER. Vorige kabinetten maakten statushouders juist persoonlijk verantwoordelijk voor het volgen van taallessen, waardoor de vluch teling verdwaalde in alle mogelijk heden. Het huidige kabinet kon digde aan van dat beleid terug te komen. P6 Nieuwsmedia Aan de billetjes van Boaz uit Scherpenisse komen geen wegwerpluiers, Moeder Janet Gunter-Elenbaas gebruikt alleen nog hippe uitwasbare luiers. De gemeente Tholen is een proef begonnen met het subsidiëren van deze milieuvriendelijke alternatieven voor de veelgebruikte wegwerpexemplaren.zeeland 2 Geen werk voor statushouders De tientallen initiatieven en pro jecten om statushouders aan werk te helpen, leveren nog te weinig resultaat op. Duizenden asielzoekers dreigen daarom nog jarenlang in de bijstand te blijven. Cyril Rosman Den Haag —Mariëtte Hamer, SER Droog en warm weekend pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 FOTOMECHTELD JANSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1