12 Modefans jubelend én extreem teleurgesteld over kledingkeuzes koningin Van climax naar hoogtepunt: royaltywatchers maakten zich op sociale media lekker druk over de outfits van onze vorstin bij haar bezoek aan het Groothertogdom Luxemburg. Welke stap ze ook zet, of ze alleen is of met het gezin, of ze zich ontspant of op weg is naar een werkoverleg: een groeiende groep modefans volgt ko ningin Maxima op de voet en wisselt live op Twitter, Facebook of Instagram duimpjes of huilende emoji's over haar outfits uit. Over de nieuwste kledij van de ko ningin - de afgelopen dagen op staats bezoek in Luxemburg - waren mode liefhebbers zo'n beetje eensgezind. Het ging volgens hen in één zucht van absolute stijlclimax naar vreselijk dieptepunt. Hoogtepunt volgens de liefhebbers: Maxima's galajurk met één schouderband tijdens het staats banket afgelopen woensdag in het Groothertogelijk Paleis in Luxemburg. (Linda: 'Genieten!!! Wat een pracht en praal!' Merel: 'Supermooi.' Anneke: 'Wauw. Een van mijn lievelingsjur ken.'). Voor het minder getrainde oog: Maxima droeg bij het diner een be kende gele japon van de Nederlandse topontwerper Jan Taminiau - ook de maker van de beroemde blauwe 'in huldigingsjurk'. Blikvanger: Maxima's diadeem uit de zogeheten 'Stuart-set' die koningin Juliana voor het laatst in het openbaar droeg. (Hanneke: 'Schit terend diadeem op een prachtige vrouw.' Sjanine: 'Ongelooflijk dat zoiets moois in de kast ligt te verstof fen.' Oscar: 'Dat ik dit nog mag mee maken.'). De grote tegenvaller: het ensemble in poederroze dat de 47-jarige vorstin gisteren overdag droeg bij haar bezoek aan onder meer de 'Cité des Sciences' in Belval. De gedekte tint - een van Maxima's lievelingskleuren - ging vol gens de fans nog wel. Maar de combi natie van bol, kraagloos jasje met cu- lotte op kuitlengte ontlokte aan onder andere 'Car' een luid 'nee, nee, nee!'. (Iris: 'Wat een rommeltje zeg.' Ellen: 'Typisch gevalletje van the morning af- ter...'). Het label was volgens de groupies ook niet bijster origineel. Wéér een outfit van het Belgische modehuis Na- tan waar Maxima wel heel vaak shopt. Moet gezegd: iedere keer dat de konin gin een culotte aan heeft (ze heeft ook een beige en rode versie) vlamt de kri tiek op. Royaltywatchers zien 's lands beroemdste vrouw blijkbaar liever in klassieke rok of japon dan in de opge- hipte versie van de al vaker verguisde broek-rok. Ook de kleur van de jurk die Maxima droeg bij aankomst, kon rekenen op gemengde reacties. 'Prachtig', vonden enkele fans. Maar anderen repten over 'kotsgeel', 'advocaatpisgeel' of 'RAL 1018', met een verwijzing naar het kleurcoderingssysteem van verf. vrijdag 25 mei 2018 'Maxima's culotte; nee, nee, nee!' Kijk op de site bij /video voor meer beelden van het bezoek aan Luxemburg. Eefje Oomen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 12