OZCAN AKYOL Kinderdagverblijf berispt na striptease STIP 10 JAAR 10 DAGEN LANG VAKANTIEGELDKORTING 1 Rondreizen Zonvakanties Riviercruises 6 Column Tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement moest Facebook-baas Mark Zuckerberg zich verantwoorden voor de lakse manier waarop er met de privacy van gebruikers wordt omgesprongen. Het schan daal met Cambridge Analytica, een databedrijf dat gevoelige in formatie vergaarde en die voor strategische marketing inzette, bijvoorbeeld om de sfeer tijdens verkiezingscampagnes te bepalen, had het socialemediaplatform in de nodige verlegenheid gebracht, met als gevolg dat veel mensen dreigden hun accounts te wissen. Die reputatieschade kon Zuc kerberg niet gebruiken, daarom was het wonderkind naar Brussel getogen, zodat hij op een zalvende en schijnheilige toon kon beloven dat dergelijke toestanden in de toekomst niet meer zullen plaats vinden. Als de vragen te ingewik keld werden, vroeg hij respijt aan de Europarlementariërs om later, nadat hij navraag had gedaan bij de technici en andere deskundi gen binnen zijn organisatie, als nog met een passend antwoord te komen. Al met al was die hele hoorzitting een schertsvertoning. Wie Zuckerberg zag draaien en stotteren, wist meteen: daar zit een man met een slecht geweten. Tegelijkertijd sprong de totale onkunde en de onredelijkheid van de Europarlementariërs ook be hoorlijk in het oog. Zo is kennelijk bedacht dat Facebook zich zo roe keloos kan manifesteren, omdat er geen concurrentie bestaat. Wie plaatjes wil delen moet wel naar het blauwe monster met miljar den gebruikers. Die monopoliepo sitie werd keer op keer gehekeld, ook in de interviews met andere leden van het parlement, die niet tot het selecte gezelschap behoorden dat de hoorzitting in goede banen moest lei den. Maar is die machtspositie werkelijk alléén de schuld van Zuckerberg? Hij heeft welis waar een aantal concurrenten op gekocht, maar dat betekent niet dat elk nieuw initiatief direct in de kiem wordt gesmoord door Face book omdat men vreest voor ter- reinverlies. Dat Facebook geen geduchte op ponent kent, is eveneens het falen van andere techgiganten. In Eu ropa hebben we een privacyfetisj, waardoor innovatie bijna ge dwarsboomd wordt. Natuurlijk kan er geen concurrentie op ons continent ontstaan. Daar zijn de wetten niet naar. De hoorzitting duurde anderhalf uur. Op weg naar het vliegtuig dat de ceo van Facebook moest halen, werd hij aangeklampt door Cecilia Wikström, een Zweedse Europar lementariër die nog even met hem op de foto wilde. Het plaatje deelde ze later, met enige trots, op sociale media. Hoe wel er veel kritiek kwam, verwij derde ze het bericht niet. En ook deze slag won Zuckerberg. Wie Zuckerberg zag, wist: daar zit een man met een slecht geweten Bij de act zou slagroom van haar bovenlijf zijn gelikt. Dit gebeurde allemaal in de centrale hal van het gebouw, terwijl er kinderen aan wezig waren. De leiding van het kinderdag verblijf is verbijsterd over de be schuldiging. Volgens directeur Hanny Reuser klopt het wel dat een dergelijke act spontaan werd opgevoerd, maar duurde dat nog geen minuut en hebben de aan wezige kinderen er niets van ge zien. De ophef die nu ontstaat vindt ze 'zwaar overdreven'. Volgens de Utrechtse GGD werd een melding onderzocht en werd geconstateerd dat het hier om grensoverschrijdend gedrag gaat. De GGD neemt het de medewerkers van het verblijf vooral kwalijk dat kinderen getuige hadden kunnen zijn van de act. Volgens Reuser werd die och tend koffie met gebak geserveerd en ontstond er spontaan een 'op- treden'. De vrouw moest op een tafel gaan liggen en kreeg een stuk aluminiumfolie over zich heen gelegd waarop enkele dot ten slagroom werden gespoten. Een mannelijke medewerker trok zijn shirt uit en danste kort om de jarige job heen. „Dat heeft alle maal nog geen minuut geduurd", aldus Reuser Volgens de huisadvocaat van Jolie wordt er aangifte gedaan te gen de GGD omdat het onder zoek in zijn ogen slecht is uitge voerd. Volgens de GGD was meer onderzoek niet nodig. Jolie heeft nu een zogeheten aanwijzing gekregen. De ouders zijn verplicht geïnformeerd en Jolie moet zich aan het eigen beleidsplan en de geldende regels voor kinderopvang houden. VANDAAG: Bali~ tot 10% Griekenland tot 10% Spanje tot 10% Portugal tot 10% Macedonië tot 10% Per 3-sterren-plus Stip-schip MS Allegro. Vele data gegarandeerd vertrek! Naar o.a. Emiraten Oman, Caribbean, Middellandse Zee, Grand VoyageSi& Azië! Roemenië, SrT Lanka, Thailand, Indonesië en nog veel meer! actuele prijzenjneij^aronzejebsite donderdag 24 mei 2018 GO @ÖzcanAkyol Zuckerbera Kinderdagverblijf Jolie in Utrecht is op de vingers getikt door de Inspectie Kinder opvang, omdat er in februari een strip-act voor een jarige medewerkster was opgevoerd. Ivar Penris Utrecht Kinderopvang Jolie in Utrecht. FOTO SEM VAN DER WAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6