Opwindend spektakel met een boodschap 9 CHECK DIT! De Zeeuws-Vlaamse band The Brightt bracht in april zijn nieuwe ER 'Remedy', uit. Zater dag speelt de formatie in Groede. Zangeren gitarist Max van Rijs (19) uitZuiddorpe vertelt. Zingen op toilet „Ik zat als kind altijd te zingen op de wc. Mijn ouders zaten dan vaak in de eetkamer naar me te luisteren. Dat ging soms een half uur tot drie kwar tier door. Op een dag kwam mijn va der thuis met een gitaar. Ik was toen negen en wilde allerlei instrumenten leren bespelen, maar hij zei: 'Probeer het eerst hier maar eens op'. Op de middelbare school kwam ik in con tact met de jongens van The Brightt. Daarvoor heb ik nog in andere band jes gezeten, maar dit was mijn eerste serieuze groep. De afgelopen drie jaar is mijn interesse voor muziek nog meer gegroeid en ben ik tot de con clusie gekomen dat ik professioneel muzikant wil worden. De eerste stap is gezet: ik ben aangenomen op het conservatorium in Rotterdam voor de richting popgitaar." Gitaarspel „Ik heb een tijdje zangles gevolgd, maar heb vooral veel geleerd van Fransien (Buysrogge, zangeres The Brightt, red.). Zingen is leuk, maar het blijft een dingetje. Niet dat ik on zeker ben op het podium, maar ik ben meer gitarist dan zanger. Ik denk dat ik iemand meer kan imponeren met mijn gitaarspel dan met mijn zang. Naast muziek hou ik ook van vormgeving en fotografie. Alles wat met kunst te maken heeft, vind ik in teressant. Zo heb ik de cover van onze nieuwe EP, Remedy, ontworpen." Zeeuwse Belofte „Mijn ouders luisterden naar Jimi Hendrix en The Rolling Stones, dus ik ben altijd into muziek uit de se- venties geweest. Ik heb de andere jongens van The Brightt daar een beetje mee aangestoken. In de vijfde klas zijn we echt vrienden geworden en begonnen we samen naar muziek te luisteren. We hadden in eerste in stantie een coverbandje opgericht, maar toen we Steenworp wonnen en uitgeroepen werden tot de Zeeuwse Belofte, vorig jaar, zijn we gaan besef fen dat er echt potentie in de band zit." Ik denk dat alleen echte Zeeuwen begrijpen wat het nummer 'Zoutelande' betekent Akoestische sessie „Op aanvraag brengen we een akoes tische set in de Grote Kerk in Groede. Dat zal heel anders zijn voor het pu bliek en het is ook nieuw voor ons. Het wordt dus een uitdaging. We hebben er goed over nagedacht, dus we gaan ervan uit dat het muzikaal helemaal goed komt. We vertrouwen op elkaar." Sjors Nederlof „Ik luister graag naar blues en jazz. Alles wat gebaseerd is op de seventies way of making music. Het is een soort cultuur die je meekrijgt, ik ben er in gerold en heb er mensen in gevon den. Ik ben groot fan van Jimi Hen drix, maar ook Nederlandse artiesten als Jett Rebel en DeWolff zijn voor- beelden voor mij. Ik kreeg ooit als Sinterklaascadeau een masterclass van de Nederlandse gitarist Sjors Ne derlof. Zijn manier van spelen vind ik echt het einde. Het optreden van hem tijdens Scheldejazz Terneuzen zal me altijd bijblijven. Sindsdien weet ik: 'zo wil ik gitaar leren spe len'." Zeeuwse podia „Ik bezoek vaak concerten, zover mijn studentenloon het toelaat na tuurlijk. Laatst ben ik nog naar Birth of Joy in De Spot geweest en naar Cory Henry in Den Bosch. De Zeeuwse podia bevallen me erg goed. De Spot, 't Beest, De Pit, De Piek... Al lemaal toffe zalen, waar ik zo veel mogelijk naartoe probeer te gaan. Festivals als Vestrock, GraauwRock en Weitjerock bezoek ik vooral als we er zelf spelen." Zoutelande „Ik voel me een echte Zeeuw. Als ik aan de kust ben, heb ik echt een thuisgevoel. Vooral in de zomer is het hier zo fijn. Café 't Harinkje in Bier vliet is de stamkroeg van onze band. Maar ik ga ook regelmatig iets drin ken in Axel en zit ook graag in café Luwak in Terneuzen, omdat ze daar goede muziek draaien. Ik denk dat al leen echte Zeeuwen begrijpen wat het nummer Zoutelande van Blof be tekent. Ik ga volgend schooljaar naar Rotterdam, maar wil wel terugko men over een paar jaar. Hoewel ik dan veel kilometers zal moeten ma ken voor optredens." donderdag 24 mei 2018 'Ik ben meer gitarist dan zanger' Gertie De Boey —Max van Rijs Max van Rijs: „Festivals als Vest- rock, GraauwRock en Weitjerock bezoek ik vooral als we er zelf spe len." FOTOBOAZTIMMERMANS Groede Live! met Dave von Raven en Arjen Spies van The Kik en The Brightt als support, zaterdag 26 mei, Grote Kerk Groede. Aanvang 20.30 uur. Swish zei ze: „Het is een soort lofzang tegen alles dat negatief is en je naar beneden helpt." De nodige seksuele re belsheid is Perry na Kissed a Girl ook nog niet kwijtgeraakt. Op Witness staat het num mer Bon Appétit, dat over seksuele vrijheid gaat. Kortom, het wordt een opwindend spekta kel dat ook nog eens een boodschap in zich heeft. En niet getreurd: oude liedjes komen ook voorbij. Valeska Nastaly Naam voorstelling: Witness tour Wie: Katy Perry Genre: Popmuziek Waar: Sportpaleis, Antwerpen Wanneer: Vandaag, 19.00 uur Niemand kende Katy Perry toen ze als dochter uit een christelijk Ame rikaans gezin - haar ou ders zijn pastoren - met haar gitaar gospellied jes zong. Ze heette toen nog Katy Hudson. Toen ze haar naam ver anderde in Katy Perry, volgde ook een nieuw repertoire. Ze had aan vankelijk nog weinig succes, maar toen ze in 2008 - zeven jaar na haar eerste gospelal bum - de single I Kissed a Girl uitbracht, luister den wij hier in Neder land plotseling ook naar haar muziek. We zagen haar veran deren van een schat tige brunette naar een pittige kortgewiekte blondine. Het tempera ment van de 33-jarige zangeres lijkt door de jaren heen onveran derd. Je kunt van haar een energieke podium act verwachten, waarin ze haar lenigheid toont. En hoe schaars ge kleed ze ook gaat en hoe catchy en swin gend haar liedjes ook Katy Perry is op tournee voor haar nieuwe album, Wit ness. zijn, denk niet dat er geen boodschap in zit. Perry's tour Witness is vernoemd naar haar album, dat vorig jaar uit kwam. Het bevat vijftien nummers die verhalen over gebeurtenissen in haar leven en de wereld om haar heen. Zo gaat Chained to the Rhythm over maatschappelijk bewustzijn en politieke vrijheid. En over Swish

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56