■I 3 'Het zweet droop van de muren' Het zweet der goden The Post Courtney Barnett Tamara Bach Boek ||p Dvd Cd Kinderboek tiste. Zelf leerde ik heel vroeg trom pet spelen. Veel klassiek, maar ook Duke Ellington. Mijn eerste muzi kale herinnering is Suzanne van Leo- nard Cohen." Elf jaar was hij, toen hij Golden Earring zag optreden in Den Dullaert in Hulst: „Die band maakte een on uitwisbare indruk." Niet lang daarna volgde de ontdekking van de punk- muziek, The Clash, Sex Pistols, Joy Division. Met leeftijdgenoten zette hij punkplaten over op bandjes. JB: „Je had ook een groep als The Jam, die combineerde de muzikaliteit van de Beatles met de originaliteit van de punk. Dat soort muziek is voor mij heel belangrijk geweest. Ik zat op de muziekschool. Daar werd gezegd: als je verder wilt in de muziek, moet je twaalf uur per dag studeren, anders wordt het niks. Van de punk heb ik geleerd: who cares? Veel punkbands spelen slecht, maar ze weten wel iets over te brengen. Het is muziek die recht uit het hart komt. Daar gaat het om." Een gitaar zagen zijn ouders niet zitten. De puberende JB wel, hij bouwde en bekostigde er zelf een. Tot zijn stomme verbazing werd hij op het conservatorium van Hilversum PROJECT aangenomen. Daar kwam hij in aan raking met bebop: „De algebra van de muziek. Charlie Parker, Dizzy Gille- spie, heel snel heel veel noten spelen. Ik heb me daarin vastgebeten. Toen ik na twee jaar meer op tournee was dan op school, zeiden ze in Hilver sum: jij doet al waarvoor we je oplei- den, dus waarom zou je hier nog ko men? Ik heb het conservatorium dus niet afgemaakt." Ambitie Zo bouwde hij een eigen en eigen zinnige muziekcarrière op. Beroemd worden was nooit het streven: „Nee, als ik al een ambitie had, dan was het met een band in een busje door Eu ropa toeren. Dat streven heb ik volle dig waargemaakt. Als kunstenaar, als muzikant moet je je blijven ontwik kelen. Zo heb ik voor The Common Linnets aan mijn country-idioom moeten werken en ben ik op voor mij nieuwe instrumenten gaan spelen als de mandoline en de pedal steel. De zoektocht is nooit klaar." donderdag 24 mei 2018 GO Op het moment dat Tom BeilJ0 Dumoulin alle zeilen moet bijzetten om zijn roze trui in de Giro te prolongeren, komt de Arbeiderspers met deze heruitgave van een andere (papieren) wieler klassieker. Benjo Maso gaat diep in op het ontstaan en de geschiedenis van de Tour de France, maar schrijft ook over de his torisch gegroeide verschillen tussen het Franse en het Italiaanse wielrennen. Is verschenen bij de Arbeiderspers. Tom Hanks en Meryl Streep vertolken de hoofdrollen in deze film over doofpotaffaire de Pen tagon Papers. Het ministe rie van Defensie wist al jaren dat de Vietnam-oor- log een verloren zaak was. Wie de pri meur krijgt van deze gevoelige scoop blijft lang ongewis in deze spannende film over persvrijheid en de risico's daarvan. Verschijnt bij 20th Century Fox Home Entertainment. Sometimes I Sit And Think, And Sometimes I JustSit, was de curieuze titel van het debuutal bum uit 2015 van Court ney Barnett. Deze Aus tralische zangeres verraste de popwereld op haar eerste cd met een fris en noncha lant geluid. Op haar prima tweede cd Teil Me How You Really FeeI zijn ook bijdragen te horen van Kurt Vile (ex The War on Drugs) en Kim Deal (ex The Pixies). Verschenen bij Marathon Artists. Vanwege de ziekte van Pfeiffer heeft Bé haar vriendinnen twee maan den niet gezien als ze na de zomervakantie weer op school verschijnt. Zij heb ben dingen meegemaakt waar Bé niks van weet en doen daar nogal geheimzinnig over, maar ook Bé is een paar ervaringen rijker. De intrige rende novelle Veertien van Tamara Bach speelt zich af op één dag. Verschenen bij Querido. JB Meijers: „Als ik al een ambitie had, dan was het met een band in een busje door Eu ropa toeren." FOTO LAURA BESCH The King's Rhythm Crew is een bluespro ject van Ruud Weber (zang/bas), Fokke de Jong (drums) en Go- vert van der Kolm (Hammond). Zij vor men de ritmesectie van de Nederlandse bluesband King of the World. Hun King's Rhythm Crew is een 'sideproject', waaraan ze steeds een muzi kale gast koppelen. In Middelburg is die rol toebedeeld aan multi- instrumentalist JB Meijers. King's Rhythm Crew trad eerder op in Dordrecht, waar een bezoeker liet weten: „Man man, wat was dat een gaaf optre den... Waanzinnige vibe en het zweet droop van de muren!" The King's Rhythm Crew, featu- ring JB Meijers: vrijdag 25 mei, De Spot Middelburg. Het concert be gint om 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50