baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! TEHÜ boldErman.nl 7 Vertrouwenscommissie wil meer kandidaten om uit te kiezen O) „Ik ga ervan uit dat de procedure in Amsterdam keurig gaat verlopen", zei commissaris van de koning Johan Remkes toen hij op 12 april naar Amsterdam was gekomen om de start van de zoektocht naar een opvolger voor Eberhard van der Laan toe te lichten. Maar ruim een maand na het uitspreken van die woorden, is het al een zooitje ge worden. Eind vorige week moest Remkes wereldkundig maken dat de sollici tatietermijn wordt heropend, tot 2 juni. Benoembare kandidaten hebben zich volgens hem wel ge meld, maar de vertrouwenscom missie, bestaande uit twaalf Am sterdamse raadsleden, vindt dat het aantal geschikte kandidaten te be perkt is. Slechts vier van de 29 sol licitanten hebben ervaring in het t Verlenging van de procedure wordt gezien als een tik naar huidige sollicitanten (lokaal) openbaar bestuur, een mi nimale vereiste voor de functie. Uit kringen rondom de commis saris klinkt dat Remkes bepaald niet zat te wachten op het herope nen van de termijn. Het is de ver trouwenscommissie die uit meer dan een paar sollicitanten wil kunnen kiezen en daarmee lak heeft aan het orden telijke verloop van de procedure. Minister /f-, Kajsa Ollongren v, (Binnenlandse Zaken) laat weten het verzoek van Remkes te honoreren. Het laat zich raden of de her opening van de vacature een op rechte poging is om meer geïnte resseerde kandidaten te lokken, of een ordinaire poging om de huidige sollicitanten te beschadigen. Rem kes is immers duidelijk in zijn be richt. Er mogen dan slechts weinig geschikte kandida ten hebben gesollici teerd, benoembaar zijn ze wat hem be- treft wel. Toch wil de vertrouwenscommissie niet door met alleen de benoembare kandidaten, maar hopen zij op een ruimer aanbod. Het is een tik in de rich ting van de sollicitanten die wel een brief hebben gestuurd. Zij hebben netjes volgens de regels gesollici teerd én zijn geschikt geacht door Remkes, maar worden nu toch in de wachtkamer gezet. „Een kardi nale blunder", oordeelde een groepje Amsterdamse (oud)-poli- tici al. De vertrouwenscommissie kan ook teleurgesteld zijn omdat er tus sen de benoembare kandidaten niet genoeg diversiteit zit qua politieke kleur. Het groepje kandidaten dat de functie in potentie zou kunnen vervullen, heeft natuurlijk al sinds de dood van Van der Laan kunnen nadenken over een sollicitatie. Maar de WD'ers onder hen weten dat de linkse meerderheid in de Amsterdamse gemeenteraad uit eindelijk de dienst uitmaakt. De herinnering uit 2010 werkt ont moedigend, toen VVD-sollicitant Annemarie Jorritsma werd gepas seerd ten gunste van Eberhard van der Laan. Binnen D66 zijn eigenlijk geen geschikte kandidaten, daarom werd GroenLinks-politica Femke Halsema door hen al in een vroeg stadium omarmd. En voor de SP is het stuurwiel van de hoofd stad nog een beetje te hoog gegrepen, de partij levert pas enkele jaren wet houders in grote steden. Weinig aanbod Er is dus überhaupt weinig aanbod. En zelfs als Halsema meedoet om het pluche, tot nu toe is dat onbevestigd, is het de vraag of Remkes haar wel benoembaar acht. Halsema heeft immers wel veel po litieke, maar nauwelijks bestuur lijke ervaring opgedaan, een na drukkelijke vereiste in de pro fielschets. In dit scenario blijven er eigenlijk alleen serieuze kandidaten van de PvdA over, zoals oud-minister Jet Bussemaker en oud wethouder Carolien Gehrels. Twee, en met Hal sema erbij drie linkse vrouwen om uit te kiezen. Het is waar schijnlijk dat een deel van de ver trouwenscommissie dat geen echte keuze vindt en als wanhoopsdaad nu een klemmend beroep doet op andere gegadigden. Wat er precies gebeurd is, blijft met vraagtekens om huld, want lekken uit de vertrouwenscommis sie kan zwaar wor den bestraft. De roep om de nieuwe burgemeester in het ver volg op een transparante, de mocratische manier te selecte ren, zal na dit debacle alleen maar luider klinken. 5 dagen Berlijn Centrum 8 dagen Gerlos in het Zillertal 10 dagen Rome en Florence 10 dagen Rondreis Noorwegen w woensdag 23 mei 2018 GO Zoektocht burgemeester Amsterdam 'een blunder' Nog voor de eerste sollicitanten zijn gesproken, is de procedure voor een nieuwe Amsterdamse burgemeester ontaard in een schimmenspel. Strijd is er, maar waar die precies om draait blijft een geheim. Michiel Couzy Ruben Koops Amsterdam J A>- Kandida ten die ge noemd wor den, maar die niet willen, of niets (mogen) zeggen. FOTO'SANP, GUUS SCHOONEWILLE EN CARLO TER ELLEN Vertrekdata: 4,18juni/2,16, 30juli13, 27 aug10sept etc. Vertrekdata: 26 mei 2, 9,16, 23, 30 juni 7,IA, 21, 28 juli etc. 8 dagen Verrassend Denemarken 10 dagen Bijzonder Moravië, Blansko Ugkt Vertrekdata: 2,16,30 juni 14, 28 juli 11, 25 aug etc. Vertrekdata: 9,16, 23, 30juni 7, IA, 21, 28 juli 4,11 aug etc. Vertrekdata: 4,18 juni 2, 30 juli 2 7 aug 10,24 sept 8 okt etc. Vertrekdata: 11,18, 25 juni/ 2, 9,16, 23, 30juli 6 aug etc. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 nr\ül/i nrrnn' boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7