RENATE WENNEM ARS Kabinet wil vislood hengelaar in de ban: slecht voor milieu DE MOOISTE effeweg.nl 0881030800 6 Rome, Florence en Venetië Hoogtepunten van Tirol, Kirchberg korting Column De vaatwasser inruimen door alles er van een af standje in te smijten. De vaatwasser legen door alles van een afstandje in een willekeurige lade of kastje te smijten. Met vette vingers de keukenkastjes bevlek ken. Het slangetje van het melk- schuimapparaat helemaal in het pak melk hangen. Kakstrepen la ten voor wat ze zijn. Staand plas sen met de bril omlaag. Natte handdoeken op willekeurig welke vloeren in willekeu rige delen van het huis laten slingeren. Sok ken als een propje in de wasmand gooien. Sokken als een propje naast de wasmand gooien. Het hemd in het T- shirt in de trui en dat samen in de wasmand stoppen. Over de spul len heen stappen die op de trap liggen te wachten om mee naar boven genomen te worden. Eikaars opla der gebruiken en er dan enorm in gewikkeld over doen. Sowieso nooit iets opladen dat niet je eigen apparaat is. Vragen waarom iets nog niet gewassen is. Met zande rige schoenen naar binnen lopen en later klagen dat er zo veel zand op de grond ligt. Scheten laten aan tafel. Of boeren. Schooltassen op de eettafel laten liggen. Een fiets heel goed schoonmaken (compli ment geven, niet vergeten!), maar dan wel het gore sopje en de zwarte poetsdoekjes laten slinge ren. De hamster een week niet voeren. Drie keer per dag douchen. Lang. Een bord niet leegeten. Een bord met etensresten op het aanrecht laten staan. Net zo lang blijven proppen tot de vuilnisbak overstroomt en dan snel het deksel dicht doen. Op het deksel van de vuilnisbak gaan zitten en rustig WhatsApp doornemen. Ruziemaken aan tafel. De hele dag een pet dragen. Een glas omstoten aan tafel en dan gaan zitten kijken hoe het drinken over de grond stroomt. Op de PlayStation spelen en niet reageren wanneer er iets gevraagd wordt. Sowieso niet rea geren op vragen die je niet wilt horen. Niet opstaan. Niet naar bed gaan. Goed laten voelen dat je zélf bepaalt wanneer je in actie komt. Maar dan na een paar minuten wel braaf doen wat je gevraagd is. van alledag. Want we hebben tie ners in huis. Die leven in een eigen universum. Dat bevindt zich er gens naast dat van ons. Dichtbij genoeg voor ons om te zien waar ze mee bezig zijn. Dichtbij genoeg voor hen om te weten dat ze altijd bij ons terechtkunnen. Verder is de tiener het centrum van zijn ei gen universum. Geeft niks. Hoort zo. Komt goed. Het zijn de kleine dagelijkse ergernissen. Want we hebben tieners in huis Vrijwel elke visser gebruikt een loodje als verzwaring van de vis lijn. Regelmatig breekt de lijn, waardoor het zware metaal naar de bodem zinkt. Jaarlijks belandt zo naar schatting 54.000 kilo lood in het zoete oppervlaktewater, nog eens 470.000 kilo eindigt in de zee. Komende drie jaar moet de hoeveelheid lood die vissers ge bruiken met een derde worden teruggedrongen, zegt minister Carola Schouten (Landbouw). Op langere termijn moet het vislood helemaal in de ban. Ze wil komende jaren gebieden aanwijzen waar niet meer met lood mag worden gevist. In plaats van het zware metaal moeten sportvissers loodjes van steen, glas of ijzer gebruiken. „Dit lood hoort niet thuis in het milieu, het is gevaarlijk voor mens en dier", stelt een woordvoerder van Schouten. Lood is giftig. Om de ambitie voor elkaar te krijgen heeft Schouten afspraken gemaakt met onder meer Sport- visserij Nederland, Natuurmonu menten, de Unie van Water schappen en Divebo, de branche vereniging van dierenwinkeliers. Ook de ministeries van VWS, I&W en EZ helpen mee. Sportvisserij Nederland, dat Jaarlijks zinkt 54.000 kilo lood naar de bodem 600.000 vissende leden telt, zegt geheel achter het plan te staan. Wel heeft de organisatie beden kingen bij de hoeveelheid lood die het kabinet uit het milieu kan houden. De 54.000 kilogram is gebaseerd op een peiling in het Visblad. „Maar dat zijn vooral fer vente vissers, de meeste Neder landers vissen slechts enkele ma len per jaar." In de meeste landen is vislood gewoon toegestaan. ■■vxiiïS i:i i va na 8 daagse busreis €40,- korting p.p 8 daagse busreis €40,- korting p.p. woensdag 23 mei 2018 GO Eigen universum Het zijn de kleine ergernissen De 1,2 miljoen sportvissers in Nederland mogen straks geen loodje meer gebruiken als zij hun hengel uitwerpen. Het ka binet wil zo de hoeveelheid lood dat in het milieu terecht komt met tienduizenden kilo's per jaar terugdringen. David Bremmer Den Haag ZEELAND2 skai DE topsteden van Italië in één reis! U bezoekt het romantische Venetië, gebouwd op talloze eilandjes in de Lagune. Rome is een waar openluchtmuseum met o.a. het Colosseum, de Trevi-fontein en het Vaticaan. Ook in kunststad Florence komt u ogen tekort. Een schitterende reis naar het culturele hart van Italië! VERTREKDATA EN PRI3ZEN 8jun€469. €429. 6, 20, 27julf469J- €429,- 3,17 aug, 7 sep€469;- €429,- 21 sep€449. €409. 28 sep, 20 oktf3997- €359,- VERTREKGARANTIE PROGRAMMA Dag 1 Heenreis Dag 2 Verona Dag 3 Vrije dag of dagtocht Venetië Dag 4 Orvieto Dag 5 Rome Dag 6 Kunststad Florence Dag 7 Vertrek Italië Dag 8 Terugreis INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijt 7 maal diner Stadstour Rome o.l.v. een gids Stadswandeling Florence o.l.v. een gids Vervoer per Comfort Class touringcar Een topper in ons reisaanbod! We rijden de imposante bergpassen: de Gerlospas en Grossglockner Hochalpenstrasse, bezoeken de beroemde Krimmler watervallen, de stad Innsbruck en de Swarovski Kristalwelten. In Denbach kunt u plaats nemen in een authen tieke stoomtrein en een boottocht maken op de Achensee. In de sfeervolle stadjes Rattenberg, Kitzbühel en Zeil am See vindt u die typische Tiroler sfeer. VERTREKDATA EN PRI3ZEN PROGRAMMA 15,22,29jun €4381- €399,- Dag 1 Heenreis 6 jul f4397- €399,- Dag 2 Krimmler watervallen en Gerlospas 13, 20, 27jul €449;- €419,- Dag 3 Swarovski KristalweLten en Innsbruck 10,17, 24 aug €4497- €419,- Dag 4 Grossglockner en Zeil am See 31 aug €439r- €399,- Dag 5 Rattenberg, Henbach stoomtrein VERTREKGARANTIE en Achensee Kitzbühel, Kirchberg en Alpenspektakel Kufstein Terugreis INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen in Kirchberg 7 maal ontbijtbuffet en (3-gangen)diner Welkomstdrankje met Apfelstrudel Tirolerjodelavond in het hotel Gratis WiFi in de lobby van het hotel Vervoer per Comfort Class touringcar Fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. ExcL. reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6