Nieuw leven voor sv Atlas zoekt bezorgers! 6 Slot Baarland verkochtaan oud-Zeeuwen krantenbezorgen.nl •Vv uf* S-te Sv Atlas leek een paar jaartjes voor het 75-jarig jubileum op sterven na dood. „Het oude bestuur had al een aantal keren aangegeven te willen stoppen", legt de nieuwe secretaris Tamara Kroes uit. „Maar er waren geen mensen om het over te ne men. Dit jaar kwam het bericht dat het bestuur ging stoppen per 1 april en alles zou worden overgeheveld naar Forza." De gym is aardig achteruit gehold. Die telt nu nog maar zeven leden Kroes besloot in te grijpen. „Ik dacht: dat gaan we niet doen. Ge lukkig waren er toen meer ouders die er zo over dachten. Zodoende hebben we een nieuw bestuur ge vormd en hebben we op r april een doorstart gemaakt." Maar in de tussentijd was het aantal leden door de dreigende overgang al flink teruggelopen. „Die leden zijn gestopt of overge gaan naar Forza. De gym is aardig achteruit gehold. Die telt nu nog maar zeven leden. De turnafdeling heeft, sinds bekend is dat wij het hebben overgenomen, al weer wat leden zien terugkomen van Forza." Springgroep Inmiddels biedt Atlas weer het vol ledige pakket. „Het is fijn voor de mensen in Heinkenszand dat ze nu weer te horen krijgen dat we er ge woon nog zijn en alles aan willen bieden voor hun kinderen. Peuter- gym, gym, turnen, aerobics en een springgroep. We hebben al wat sponsors aangetrokken en we ho pen in de toekomst nog wat nieuwe leden te kunnen begroeten. Ieder lid is er één." Open dagen In juni houdt Atlas twee open da gen. „Op twee woensdagmiddagen is dan iedereen welkom om mee te doen. Ook uit de omliggende dor pen. Neem gewoon je gymspullen mee en kom lekker meedoen. Hoe meer leden hoe beter." BAARLAND Slot Baarland is ver kocht. Eigenaren Mart en Elly Ste- ketee hebben na dik twee jaar een geschikte koper gevonden voor het kasteel dat voor een vraagprijs van 1,3 miljoen euro in de verkoop stond. De verkoop van het slot werd gisteren bekrachtigd met een handtekening. Uitgerekend op landelijke Kastelendag, de dag waarop zo'n drieduizend mensen een bezoek brachten aan het kas teel met slotgracht en koetshuis. „We hadden het slot al vier of vijf keer kunnen verkopen", zegt Mart Steketee. „Het duurde even voordat we de juiste kopers von den. De nieuwe bewoners heb ben hun jeugdjaren in Zeeland doorgebracht en keren nu weer terug. Zij kennen de provincie, hebben gevoel voor geschiedenis en hebben er altijd van gehouden om naar kastelen te kijken." Het echtpaar Steketee wilde het slot beslist niet verkopen aan commerciële partijen, duistere fi guren of iemand die het kasteel dicht wil houden voor publiek. „We hebben er dertien jaar lang met veel plezier gewoond", ver telt Steketee die na de zomer maanden uit het kasteel vertrekt. „Maar vanwege onze leeftijd móeten we verhuizen. De nieuwe bewoners vinden het net zo be langrijk als wij dat het kasteel open is op monumentendagen en op Kastelendag." Slot Baarland is het enige kasteel in Zeeland dat vaak opengesteld wordt voor pu bliek. IN DE REGIO Theater op de boerderij Orgelconcert Wiede wandeling MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 23 mei 2018 BB Er zit weer leven in gym- en turnvereniging Atlas uit Hein- kenszand. De overgang naar het Goese Forza is dankzij een nieuw bestuur voorkomen. Willem Adriaansens Heinkenszand Van peuter tot volwassene, iedereen kan weer terecht bij gymver eniging sv Atlas in De Stenge. foto marcelledavidse (archief) - Tamara Kroes Wij zoeken bezorgers voor de bezorging van de ochtend kranten, waaronder PZC, de Volkskrant, AD en Trouw. 6 dagen per week verwachten abonnees hun krant voor 07,00 uur 's ochtends in de brievenbus (op zaterdag voor 08,00 uur). Je bezorgt gemiddeld 1 tot 1,5 uur per dag. De minimumleeftijd is 15 jaar (voor grotere wijken 18 jaar), Ben of ken jij iemand die op zoek is naar een goede bijverdienste? Meld je aan! KAMPERLAND Agrarisch Erfgoed Nederland verzorgt vrijdag en zaterdag de theatervoorstel ling 'Boerderij in de buurt' bij 'Boerderij Land Zeezicht' in Kamperland. Het toneelstuk wordt op meerdere locaties in Nederland opge voerd, steeds in samenwerking met een ter plekke ac tief zijnde platte landsorganisatie. De voorstelling begint op vrijdag om 19.30 uur en op zaterdag om 14.30 uur. De toegang be draagt tien euro. Voor meer informa tie, programma en aanmelden: boerde- rijenstichting@scez. nl of 0118-670607. KAPELLE In de Hervormde Kerk van Kapelle geeft Henk G. van Putten vrijdag een orgelconcert. Hij bespeelt het histori sche Batz-Witte orgel en zal werken ten gehore brengen van Kittel, Krebs, Bach, Reger, Rhein- berger, Whitlock, Franck, Langlais en Guilmant. Kosten bedragen 7 euro. ledereen is welkom vanaf 19.30 uur, het concert be gint om 20.00 uur. KAPELLE Wiedewei Kapelle organiseert van daag de allereerste Wiedewandeling. Deze wandeling is speciaal voor (aan staande) ouders en hun allerkleinsten van 0 tot en met 3 jaar. De wandeling is gratis en duurt van 09.30 tot 11.00 uur. Aanmelden via v.devos@kibeo.nl. DREMPELS <f<' (1. Sa* KLOETINGE Met de vrachtwagen werden gistermiddag nieuwe tijdelijke drempels gelost langs de Oostmolenweg in Kloetinge. Dat was nodig, omdat de anderen afgelopen weekend zijn verdwenen. Wie dat heeft gedaan is een raad sel. De gemeente en de aannemer die de reconstructie van de kruising Buys Ballotstraat/Patijnweg uitvoert in elk geval niet. Er wordt gedacht aan vandalisme. De tijdelijke drem pels liggen er om sluipverkeer uit de Oostmolenweg te weren nu de Buys Ballotstraat is afgesloten. De gemeente en de aannemer besloten meteen na de verdwijning nieuwe aan te leggen, foto johan van der heijden COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 10.00-17.00 uur: Maritieme leestafel GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de computer; 13.00- 14.00 uur: Spreek uur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Bibliotheek, 10.00- 11.30 uur: Digitaal Café; Ingang Histo risch Museum/VVV Kantoor, Singel straat, 14.00-15.30 uur: Gratis stads wandeling door het Historisch hart van Goes; Sportzaal de Spinne, 15.30-16.15 uur: Zaalvoetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15- 17.15 uur: Zaalvoet bal vanaf 15 jaar HANSWEERT Zorgcentrum Maria- Oord, 10.30 uur: Digi Inloop HEINKENSZAND Woonplaza Binnen uit, 09.30-17.30 uur: Expositie fotograaf Charles Linssen 'Zeeuwse Land schap'; Galerie 't Kunstuus, Dorps straat 43, vanaf 13.00 uur: Opening nieuwe exposities Andrea Geerts (olieverf), Petra de Haze (acryl en kera miek) en Marianne Heitman (sieraden) KAMPERLAND Jacobadijk 10, 13.30-15.30 uur: Ezelwandeling door de polders van het Veerse Meer KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+ LEWEDORP Zorgcentrum De Kraayert, 18.15 uur: Wandel- en rolstoel driedaagse RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; Moerzicht, 19.00-20.00 uur: Wekelijkse Bijbelle zing. W SPIETH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57