Sportvisserij loopt achter College vindt veiligheid Tholen niet ondermaats Dommekracht van de PZC De vakantieservice 2 FILM LEVENSVERHAAL BOBJE Commentaar Voor een beter milieu doen we veel. De maatregelen vol gen elkaar in hoog tempo op. Vrijwel elk nieuw plan nog ambitieuzer dan het vorige. Al die afspraken hebben één ding gemeen: ze nemen ruim de tijd om de doelstelling te halen. Dat is nodig omdat bedrijven en burgers zich niet ineens kunnen aanpassen. Als je net een diesel hebt gekocht, kun je die auto niet zomaar afdanken omdat diesel toch vies blijkt te zijn. Door voorzichtig en geduldig te zijn, houden overheden draagvlak voor dit soort maatregelen. Dat is verstandig. Maar soms schiet die aanpak helemaal door. Den Haag heeft met de sportvissers afgesproken dat zij nog maximaal tien jaar werplood mogen gebruiken. Dat zijn de ge wichten die de meeste vissers in ruime voorraad bij zich heb ben omdat zij nogal eens een loodje verspelen. Ze gooien te ruig, de lijn loopt vast, het lood of de haak blijft ergens achter haken. Zo belanden honderden tonnen lood op de zeebodem. Een deel van dat gevaarlijke spul komt vroeg of laat in de voed selketen. ledereen beseft dat dit niet kan. Het lood is al lang geleden verdwenen uit onze drinkwaterlei dingen. Jagers schieten al geruime tijd niet meer met loodha- gel. Voor sportvissers zijn ruim voldoende milieuvriendelijke en betaalbare alternatieven. Waarom dan nog tien jaar wachten met een verbod op werplood? Hier kan de overheid zonder problemen veel doortastender zijn. Een overgangsperiode van maximaal twee jaar is lang genoeg. Tien jaar wachten met een verbod op het gebruik van werplood is veel te lang, twee jaar is genoeg Ook komt er geen cameratoezicht na een fors uit de hand gelopen buren ruzie in de Kotterstraat in Tholen. Raadslid Vincent Bosch had daar om gevraagd. Het college van B en W vindt camera's echter niet nodig en spreekt tegen dat er probleemwijken zijn in de gemeente. „Er doen zich in wijken wel zaken voor die wij niet gewenst achten, maar dat vinden we incidenten. Het gaat ons te ver om aan de hand van een incident in een wijk, deze te stigmatiseren als een probleemwijk." De gemeente was wel bekend met de situatie in de Kotterstraat, schrij ven burgemeester en wethouders. „Maar er waren tot de bewuste dag nauwelijks tot geen meldingen bin nengekomen, waaruit wij zouden kunnen concluderen dat er een ern stig voorval zou kunnen gaan plaats vinden." Het gaat ons te ver om deze wijk een probleemwijk te noemen Bij het conflict werden de ramen van een auto en woning vernield. Twee verdachten werden aangehou den. Zij moeten nog voor de rechter komen. ALMANAK Hij zal het niet zo rottig bedoeld hebben, die Buttingse zestiger. Toen hij voor zijn woning druk in de weer was met zijn palm boom, kwam hij even uitleg ge ven over zijn werkzaamheden aan de overbuurman. Die soci ale activiteit leverde hem bijna een echtscheiding op. Want zijn palm was aan het scheefzakken, zo liet hij weten. „En die pro beer ik nu recht te drukken." Daarvoor gebruikte hij een ap paraat dat bekendstaat als een 'dommekracht'. Het was alleen een beetje jammer dat hij tij dens het noemen van dat woord richting zijn echtgenote wees. Loods dicht na hennepvondst ft Freek de Jonge naar festival EEF 27 sollicitanten burgemeesterspost NOORD-BEVELAND Blauwe bak vooroud papier Sahraoui Abdoun, beter bekend als Bobje, is naar eigen zeggen de eerste allochtoon op Noord- Beveland. En waarschijnlijk ook één van de weinige Peelanders die de hoofdrol speelt in zijn eigen film. Dochter Dalilah en kleindochter Aicha leggen het bijzondere levensverhaal van hun Algerijns-Zeeuwse (o)pa vast in een documentaire. Een tik op de ruit, gevolgd door een opgestoken hand. Als een koning zwaait de 87-jarige Bobje van achter het raam naar passerende inwoners en toeristen. „Rondje gelopen ze ker", zegt hij tegen niemand in het bijzonder. Zijn adem veroorzaakt een vluchtige condens op het glas waarachter hij bijna dagelijks te vin den is. Het is één van zijn vaste plek jes, de hoektafel op de bovenverdie ping van cafetaria Messina aan de Kaaidijk. Bobje werkt al jaren niet meer in het eetcafé wat hij in de ja ren zeventig begon, maar hij woont in het appartement boven de zaak en is er nog dagelijks te vinden. Is het niet binnen, dan wel buiten, aan de picknicktafel op de hoek. Zelf vindt Bobje dat hij het al een stuk minder druk heeft gekregen. „Er is een tijd geweest dat ik zes- van de achtduizend mensen op het ei land bij naam kende", zegt hij in het Zeeuws met een Arabisch accent. „Er is geen huis in het oude gedeelte van Kamperland waar ik geen koffie heb gedronken." Bob zwijgt een tijdje, trommelt met zijn vingers op de tafel en zet vervolgens met een zwierig gebaar een blauwe pet met Zeeuwse vlag op zijn hoofd. Dan volgen langzaam maar zeker anek dotes. Over zijn leven in Algerije, zijn vrijwilligerswerk in Cambodja als moslim bij een katholieke stich ting en zijn eerste jaren op Noord- Beveland. Onveilig Bobje groeide op in Algerije als Sah raoui Abdoun, maar vanwege de on veilige situatie daar vertrok hij in de tweede helft van de jaren vijftig naar Frankrijk. Daar ontmoette hij de Zeeuwse Jans van de Linde. De ge boren en getogen Noord-Beve- landse was met de vakantietrein naar de Cöte d'Azur afgereisd en ja, toen kwam ze dus 'thuus mie een neher', zoals dochter Dalilah het in pzc.nl/vakantieservice woensdag 23 mei 2018 e? De veiligheid op Tholen is niet ondermaats, zoals de PVV op het eiland stelt. Dat antwoorden burgemeester en wethouders op vragen van de fractie. „Er zijn geen objectieve gegevens waar uit dat blijkt." Michiel Bouwman Tholen - burgemeester en wethouders Tip? redactie@pzc.nl THOLEN Een loods bij een woning aan de Molenvlietsedijk 15a in Tholen moet zes maanden dicht. Begin maart werd er bij een inval een hennepkwekerij ge vonden. De sluiting geldt niet voor het gedeelte waar duiven zijn gehuis vest. Vanwege het welzijn van de duiven, die nu in de broedperiode zijn, geldt een uitzondering op de sluiting voor de huisves ting en verzorging van de duiven in de loods. r WISSENKERKE Cabaretier Freek de Jonge komt volgende maand naar het Einde loos Eiland Festival (EEF) in Wissenkerke. De Jonge zal 17 juni daar van 15.00 tot 16.00 uur optre den. EEF is een drie daags festival vol muziek, theater, dans, dichters, schrijvers, kunstenaars en lekker eten en drin ken. Het wordt gehouden van 15 tot en met 17 juni aan de Vlietenburgweg in Wissenkerke. GOES Voor de post van burge meester in Goes hebben zich 27 kandidaten ge meld. Het gaat om 7 vrouwen en 20 mannen. Dat heeft de commissa ris van de koning laten weten. De meeste sollici tanten zijn lid van het CDA, namelijk 7. De an dere kandidaten zijn lid van D66 (5), SGP (4), PvdA (4), VVD (2), Chris tenunie (1) en Groen- Links (1). De sollicitanten variëren in leeftijd van 34 tot 62 jaar. Inwoners van Colijns- plaat, Kortgene en Kam perland krijgen binnen kort een minicontainer voor het inzamelen van oud papier. Die blauwe container is al eerder in gevoerd in Wissenkerke. Alleen Kats en Geers- dijk doen nog niet mee aan het project. Daar wil men het huidige sys teem nog voortzetten. De Zeeuwse Reinigings dienst gaat de nieuwe regeling organiseren. allochtoon op Noord- Beveland Ellen Jobse Kortgene Geef snel uw vakantie door en profiteer van de voordelen: Lees uw krant tijdens uw vakantie digitaal Geen stapel kranten in uw brievenbus bij thuiskomst U kunt uw krant laten bezorgen bij familie, vriend of buur SPECIAAL VOOR ABONNEES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56