Een Dagje Wellness voor maar 5,95* Laatste kans! 7 Sluis wil leren van Heerlen, Delfzijl en Amsterdam NIEUWE PLEK BASISSCHOOL 'Dag oude school.' De klasdeuren van basisschool Inghelosenberghe in Sint Jansteen werden tijdens de afscheidsdag zaterdag volgeschreven met berichtjes. De gemeenten Sluis, Amster dam, Delfzijl en Heerlen gaan nauwer samenwerken en meer van elkaar leren. Dat spraken ze afgelopen week af tijdens hun jaarlijkse overleg, dat dit keer plaatsvond in Sluis. De stedenband tussen de ge meenten ontstond acht jaar gele den. Amsterdam zag het toen als zijn plicht om krimpgemeenten elders in het land met raad en daad bij te staan. Die namen het aanbod dankbaar aan. Grote broer De samenwerking groeit uit tot meer dan alleen 'de grote broer onderwijst de kleintjes'. Zo wordt inmiddels over veel meer gesproken dan alleen thema's die te maken hebben met bevol- kingskrimp. Die uit zich in de af zonderlijke gemeenten toch al op verschillende manieren, ver klaarde burgemeester Marga Vermue (Sluis) na het gesprek. „Bij ons is de werkgelegenheid bijvoorbeeld goed, in Delfzijl is dat anders. Hier kampen we met achteruitgang van voorzienin gen, dat is in Heerlen niet zo." Het rijtje gezamenlijke initia tieven dat Vermue opsomde, was indrukwekkend. Zo mogen kansarme kinderen uit Amster dam op vakantie in de drie an dere gemeenten, en bekijkt Sluis of jongeren van elders geïnteres seerd zijn in vakantiewerk aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust. „En als die jonge mensen hier dan zijn, moeten we ook wat te bieden hebben. Daarom kijken we naar samenwerking op het gebied van theater. In de zomer kunnen we hier een theaterweek houden." Het Ledeltheater zou daar een mooie rol in kunnen spelen, opperde Vermue. Verder gaan vooral ambtena ren bij elkaar op bezoek om van eikaars expertise te leren, onder meer op het gebied van lobbyen en het houden van grote evene menten. Oud en vies. Zo be schrijven de leer krachten het gebouw van Inghelosen berghe aan de Wil- helminastraat in Sint Jansteen. „Ik heb er eigenlijk geen emotionele gevoelens bij. Ik heb juist zin om te verhuizen", vertelt Dominique van der Veeken, die al 28 jaar les geeft op de school. Samen met haar collega's was ze gisteren de hele dag bezig met in pakken. De dag dat het dan toch echt tijd was om te verhuizen. „Het wordt tijd. Ik heb net de computers losgekoppeld en er kwam veel viezigheid en stof vanaf. Ook werkt de wifi hier niet overal optimaal. We moeten ge woon met onze tijd mee." Het loskoppelen van de compu ters was nog niet nodig geweest, komt collega Menno Mortier ver tellen. Van der Veeken is echter zo enthousiast over de verhuizing naar de nieuwe school dat ze al een stapje voor loopt. „Eigenlijk horen wij ondertussen ook bij het meubilair", merkt Mortier op. „Ik werk hier al twintig jaar. Mis schien moeten ze ons ook in ver huisdozen stoppen." Kissand Ride „Ik heb hier altijd met plezier ge werkt, maar ik ga niet huilen tij dens de verhuizing", vertelt Van der Veeken. „We zijn hier al tien jaar mee bezig. In 2007 gingen we met het personeel leuren tijdens carnaval, om geld in te zamelen voor de nieuwe school. We zijn er naar toe gegroeid." De nieuwe school aan de Bad huisweg is prachtig, vindt de lera res. „De klassen hebben vaste kas ten met lades en er komen leerei- landen in de gangen, waaraan leerlingen bijvoorbeeld hun werkstuk kunnen maken. Omdat alles transparant is, zien we ze wel zitten vanuit de klassen." Ook een openbare bibliotheek en een gymzaal die verhuurd zal worden, zijn onderdelen van de nieuwe school. Er komt zelfs een Kiss and Ride-zone, waar ouders hun kinderen kunnen afzetten. „Ik was er vorige week nog met Menno en het voelde net alsof we op vakantie waren. We hadden zo'n 'is het wel echt?' gevoel", ver telt Van der Veeken. „Mijn leerlingen van groep acht hebben er net zo veel zin in. Zij vinden het hartstikke leuk dat ze nog mee mogen. Ze zullen zes we ken les krijgen in het nieuwe ge bouw." De lerares is echter blij dat haar 26 'pubers' een week vrij hebben. „Het is een win-win-si- tuatie: zij hebben vakantie, wij kunnen lekker doorwerken." De komende dagen worden alle spullen verhuisd naar de nieuwe school. „Het uitpakken zal meer werk zijn", denkt Van der Veeken. Nieuwsgierig Maandag kunnen alle leerlingen dan eindelijk hun eerste school dag aan de Badhuisweg beleven. „Voordat de lessen beginnen, mo gen de ouders eerst nog een half uurtje komen kijken. Want zij zijn natuurlijk net zo nieuwsgie rig." En ook al ligt het gebouw aan de Wilhelminastraat er vanaf vol gende week verlaten bij, de herin neringen van leerlingen en oud leerlingen zijn vastgelegd op de deuren van de klas: 'We vonden het hier fijn, kus.' 'In deze klas heb ik leren lezen en schrijven bij juf Fleur.' 'Deze school vond ik het leukst'. Ga naar pzc.nl/krantsparen woensdag 23 mei 2018 Martijn de Koning Sluis Inghelosenberghe verhuist: 'We vonden het hier fijn, kus' Gertie de Boey Sint Jansteen Juf Dominique van der Veeken is de spullen van groep 8 aan het inpakken, fotocamileschelstraete Hoe werkt het? Ga naar pzc.nl/krantsoaren Vul de activatiecode krantsparen in en klik verder Vul uw gegevens in en klik op bestellen U ontvangt uw persoonlijke spaarkaart per e-mail Print de spaarkaart en verzamel 4 originele zegels Deze staan wekelijks in de krant tot en met 2 juni 2018 Spaarkaart vol? Maak uw reservering voor slechts 5,95* op de website van het resort van uw keuze. Volg hiervoor de stappen op uw spaarkaart. U kunt kiezen uit de volgende wellnessresorts: *SpaWell ^ELYllUM *Spac5ense ♦VeluwseBron #zwaluwhoeve ^Thermen Holiday ^Hezemeer ^SpaWeesp 'Spa Puur *Voor SpaSense en Hezemeer geldt een toeslag van 3,- p.p.w Reserveringen kunnen gemaakt worden tot en met 31 augustus 2018 o.b.v. beschikbaarheid. Bekijk de algemene voorwaarden op de website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52