zoekt bezorgers! 6 Plek voor parkeerhavens en fietsstroken Jannica thuis na geslaagde transplantatie krantenbezorgen.nl Sinds 1982 is niets meer aan de Ti voliweg in Hulst gedaan. De weg voldoet al jaren niet meer aan de ei sen van deze tijd en de gemeente Hulst wil de straat op zijn vroegst in 2019 volledig reconstrueren. Een groep bewoners van de Ti voliweg heeft vorig jaar een en quête uitgezet voor gebruikers van de weg over hoe de straat eruit moet komen te zien na de recon structie. „We inventariseren nu alle wensen. Je kunt de weg maar één keer aanpakken, dus het moet met een goed gebeuren", vertelde be woner en woordvoerder Albert Ep- ping daarover. De resultaten van de enquête zijn inmiddels ingeleverd bij de gemeente. Daar wordt beke ken in hoeverre de wensen ingepast kunnen worden in het uiteindelijke ontwerp van de Tivoliweg. De fietser, maar ook de automobilist, voelt zich nu niet veilig op de Tivoliweg De vragenlijst werd door 124 res pondenten ingevuld. Fietsers voe len zich er het minst veilig, voet gangers het veiligst, maar opvallend is dat ook de automobilist zich niet veilig voelt op de Tivoliweg. Vooral de snelheid van het verkeer, de smalle rijbaan, de beperkte ruimte voor fietsers en de geparkeerde au to's op de weg zijn de boosdoeners. Deze knelpunten moeten worden aangepakt bij de reconstructie. Tussen de Julianalaan en de Gla- cisweg is de weg smaller door de geparkeerde auto's en dat maakt passeren voor met name fietsers lastig. De brede goot en hoge stoep rand maken het extra gevaarlijk. Voetgangers voelen zich veilig door de brede stoep. Juist die stoep biedt volgens de respondenten een uitge lezen mogelijkheid om daar par keerhavens aan te leggen. Een an dere wegindeling en voorrangsre- gels kunnen helpen de snelheid te beperken en veiligheid te verhogen. Van de bewoners van de Tivol iweg meldt driekwart dat ze over last ervaren door geluid en trillin gen van het verkeer. Meer dan een kwart heeft problemen met parke ren en een zelfde deel heeft schade aan de auto gehad door passerend verkeer. Ook de riolering functio neert niet altijd naar behoren. De Frans van Waesberghestraat in de Hulster binnenstad wordt ge noemd als mooi voorbeeld voor de nieuwe Tivoliweg. Maar de respon denten willen dan wel stil asfalt in plaats van klinkers en weer veel bo men in de straat, zoals het tot een paar jaar geleden ook was. Wij zoeken bezorgers voor de bezorging van de ochtend kranten, waaronder PZC, de Volkskrant, AD en Trouw. 6 dagen per week verwachten abonnees hun krant voor 07,00 uur 's ochtends in de brievenbus (op zaterdag voor 08,00 uur). Je bezorgt gemiddeld 1 tot 1,5 uur per dag, De minimumleeftijd is 15 jaar (voor grotere wijken 18 jaar), Ben of ken jij iemand die op zoek is naar een goede bijverdienste? Meld je aan! TERNEUZEN Zangeres Jannica van Barneveld uit Veenendaal, die getrouwd is met oud-Ter- neuzenaar William van Barne veld, heeft een succesvolle lever- transplantatie ondergaan. Jannica kwam in april in het nieuws toen zowel haar arts als zanger Rogier Pelgrim op Face- book een dringend beroep deden op naasten van uitzichtloze pa tiënten om orgaandonatie te overwegen. „Als dokter zie ik hoe moeilijk familieleden toestem ming geven voor donatie bij pa tiënten die komen te overlijden", schreef de Utrechtse ic-arts Gor Khatchiky op zijn Facebook- site. „Een laatste daad van ie mand die daarmee het leven van Jannica en haar gezin weet te redden." Hij kende Jannica niet persoonlijk. „Ik werd getroffen door haar verhaal." Het bericht van de arts werd al snel ontelbare keren gedeeld op Facebook. Inmiddels is Jannica geope reerd en sinds kort ook weer thuis. „Eindelijk, wat heb ik hier veel tranen voor gelaten. Thuis. Het mooiste plekje dat er is. Van daag mag ik naar huis...", schreef ze op Facebook. „De knop voor de verpleegkundige zal ik wel missen. Verder voel ik me verlost van alle draadjes, piepjes, onder zoeken en mijn plaszak. Ik ga vooruit en geniet enorm van mijn gezin, het groen, de vogels en mijn eigen huis." Van Barne veld geeft aan zeer dankbaar te zijn voor de steun die ze kreeg. IN DE REGIO Lezing door Tom Lanoye Benefiet Accordeola AARDENBURG Bedevaarts dag MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 23 mei 2018 ZV 'Wijzig Tivoliweg in statige bomenlaan' De Tivoliweg in Hulst moet weer een statige bomenlaan worden, zoals vroeger. Maar dan wel uit gevoerd in stil asfalt met ruime parkeerhavens en fietsstroken. Dit zijn de belangrijkste uitkom sten van de enquête over de re constructie van de weg. Sheila van Doorsselaer Hulst SLUIS De Vlaamse schrij ver Tom Lanoye geeft vandaag een lezing in het Belfort van Sluis. Lanoye, schrijver van best sellers als Sprake loos, Het derde hu welijk en Kartonnen dozen, ontving in 2014 voor zijn ge hele werk de Con- stantijn Huygens- prijs. De lezing in Sluis, een initiatief van de Stichting Johan Hendrik van Dale, begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur is de zaal open, entree kost 7,50 euro. TERNEUZEN De Vlissingse accordeonvereni ging Accordeola geeft vandaag een benefietconcert voor het Team Stars Alpe d'Huzes in Porgy Bess. Accordeola, dat in 2019 zestig jaar be staat, brengt mu ziek van klassiek tot pop, van Russisch tot Amerikaans. Het optreden begint om 19.30 uur en de entree is 7,50 euro. De Werkgroep Aardenburg-Bede- vaartstad verzorgt vandaag, woens dag, een Bede vaartsprogramma. De dag begint om 10.00 uur met een Bedevaartsdienst. Het thema is: 'Wees gegroet... Maria'. Aansluitend is er koffie met een bolus. Later op de och tend wordt er een presentatie gegeven en een film over de kerk getoond. HULST Buurtvereniging Den Dullaert in Hulst telde gister avond ruim tweehonderd wandelaars aan de start van de veertigste editie van de Avondvierdaagse. Voorzitter Desiré de Schepper hield het weer nauwgezet in de gaten, maar hoefde het verloop van de eerste dag niet aan te passen. Zoals gebruikelijk was er keus tussen afstanden van vijf of tien kilometer. De eerste dag voerde de korte route door de binnenstad en over de stadswallen. Wie de tien kilometer aandurfde, liep na de stadswallen nog een flink eind over de Liniedijk en via buurtschap Schuddebeurs terug naar het startpunt bij ba sisschool De Wereldboom, fotocamileschelstraete AARDENBURG Heilige Maria He- melvaartkerk, 10.00 uur: Bedevaarts dienst met aanslui tend processie langs Mariabeeld AXEL 't Trefpunt, 14.00 uur: Handwerken, kaarten, biljarten; 't Kasteeltje, 10.00 uur: Koffieklets CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Koersbal GRAAUW Gemeenschaps huis, 13.00 uur: Handwerken; 14.30 uur: KBO gymnastiek HULST De Lieve, 19.00 uur: Informatieve lezing over hulp en gene zing langs geeste lijke weg; 19.30 uur: Buurtbemiddeling; Basisschool de Wereldboom aan de Tabakstraat, 18.45 uur: Avondwandel vierdaagse over 5 en 10 kilometer KLOOSTERZANDE Marijkeplein, 08.00 - 12.00 uur: Foodmarkt KOEWACHT De Vlaschaard, 14.00 uur: Galm OOSTBURG Hervormd kerkcen trum, 09.00 uur: Koffieochtend Open Kring met gezellig samenzijn; Ledelplein en Markt, 08.30 - 16.00 uur: Week markt SAS VAN GENT Café Reseda, 14.00 uur: Kaarten TERNEUZEN De Veste, 09.00 en 10.15 uur: Sociaal vitaal; Markt, 08.00 -16.00 uur: Weekmarkt; Porgy Bess, 19.30 uur: Benefietconcert voor Team Stars Alpe D'HuZes 2018 door VAV Accordeola IJZENDIJKE Museum Het Bol werk, 19.30 uur: Lezing 'wapenhan- delinghe - oorlog in beeld'door Jaap Clement ZANDSTRAAT De Straete, 19.30 uur: Koersbal. START VIERDAAGSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51